Tehnički kutak > Garaža

Piaggio NRG Power 2007 (No.4) by ChallenBeen

(1/11) > >>

challenbeen:
Predstavljam svoj novi projekt NRG Power četvrti po redu!























challenbeen:



















challenbeen:
Inače ovome je priča baš zanimljiva.
Kontaktirala me jedna poznanica da joj treba servis, i da ga nitko ne želi uzeti do sezone da ga riješi, novci naravno nisu upitni. (cca 20 dana prije). Ja pristanem čim sam vidio da je Piaggio 2t grupacija i dogovorimo se za četvrtak prošli. Kako sam imao dosta posla, zamolim je da mi se javi u ovaj ponedjeljak. Naravno da nije nego se javila u srijedu sa porukom, hoćeš uzeti ovaj skuter za dijelove, i odredila cijenu. Za malo sam istog trena poletio prema njoj kao tigar na svoj plijen, ali skulira sam se, i dogovorio za sutradana (jučer). Navečer kad sam se javio posli posla, javila je da ne more tad, nego sutra (danas). oko 10h me zvala ujutro da dođem, i u 12:30h sam već bio nazad.
U 13:30 sam ga iskrcao (posli ručka) i krenuo gledati zašto neće upali. Krenuo sam od akumulatora i osigurača. akumulator davno kaput, osigurač izvađen (wtf) ... promjenim osigurač i stavim nov aku, i krenem verglati, nikako da upali... idem provjeriti svjećicu... lulica od svijećice skinuta... hahah uopće nije nataknuto.. (wtf2) izvadim svijećicu, prljava ajme meni, iskurblam bez nje, stavim novu, 3 put zakurblam, skuter upali (wtf3)... prima gas, ali sporo, kao da se malo guši... ništa, ugasim, krenem skidati plastike, skidam prijenos, dalje nisam ni fotkao previše. Otkrijem luft na kotaču iza (ležaj ubijen, luft u ležaju u deklu (ubijen), luft na radilici na strani variomata, kad sam posli rastavio, kompletno ubijen, i semering na strani magneta gotov, naravno, i prirubnica je ispucala kompletno, airbox je krpan, i naravno prastara spužvica unutra... inače baš izmrcvaren skuter, kojem treba dosta ljubavi. naravno, zaboravio sam reći da plastike nisu najbajnije 4/10 i naravno opiturane su sprejem. 3 komada trebam obavezno nove, i ako ovo itko pročitao, spreman sam kupiti cijeli set plastika, u jako dobrom ili odličnom stanju za naravno, razumne novce.
Auspuh je ZX i prvi puta se susrećem sa njime. Nastojat ću ga odnijet na pjeskarenje...

Dobio je udarac dole sa desne strane kukom (dok je netko išao u rikverc) i to sam uspješno izravnao čekićem (čak sam impresioniran kako sam uspio).
Još što sam vidio, ulja u prijenosu nije bilo i netko je krivo okrenuo semering, netko je mijenjao hladnjak, skuter je baš loše održavan i svaki dio na njemu je bio dotrajao pogotovo od potrošnog materijala. Nekim čudom ima oba retrovizora, i falilo mu je gotovo 70% šarafa, i bilo je dosta povezano vezicama.

Dobio sam ga za male novce i vjerujem da će ispast odličan poslije!
Registriran je do 01.09.2024g.
Dosta sitnica od njega imam doma, ali sigurno će se potrošiti na novu radilicu, remen, mikroremen, filter zraka, i set plastika ali samo ako nađem pristojni set, pa makar bez naljepnica... igrom sreće imam jedan set naljepnica za NRG Powera u šteku ... haha

Nastavljamo iza Uskrsa

zvonkec92:
Ala imas volje svaka ti cast

challenbeen:





















Ukratko, prije Uskrsa, ubacio sam vodenu pumpu, 2 ležaja radilice, ležaj kola semering, zatvorio getribu, očistio kemijski karburator, presložio ga, ubacio diznu 66, ručni novi čok, i podmazao ručke kočnica da ne škripuću.

Pošto imam leovice ZX, pitam vas koja dizna je najbolja za serijski cilindar? ostajem na 64 ili? I koje rolice da gađam? 5,3 ili da idem na lakše?
Hvalaaaa

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju