Tehnički kutak > Garaža

Aprilia SR 150 2t 2001g by Challenbeen

(1/46) > >>

challenbeen:
Došao je i taj dan. Challenbeen i BB

Malo pojedinaca sa foruma zna da sam u ožujku prošle godine nabavio SR150 skuter za malo love (nije radila mašina), ali me sjebao lik sa papirima. Imao je neodjavljen skuter preko 5 godina a nema tablice, sa 8-9 kazni na sebi, tako da sam većinu dijelova od SR ostavio, ramu dao cigićima i od tad je bila potraga za ramom. Obećao sam sam sebi da neću otvarati temu dok god ne nađem normalnu šasiju sa papirima. Igrom slučaja i brzom reakcijom frenda, našao sam je prije 5 dana u okolici ZG za 700 kn i eto, sretan sam po tom pitanju, munjevito brzom reakcijom pokupljena je od strane frenda koji mu ovim putem zahvaljujem.

Naime, kako sam imao blokove, tako sam ih odlučio odmah sklapati, jer znam koliko je skupo restauriranje skutera, tako da mašinu imam, i sad me ostaje samo estetika. Mašina je složena kroz ljeto 2022g, i na njoj je original Termogrupa sa spuštenom glavom kod doktora Zvonkeca, i naravno slaganje blokova uz pomoć doktora Rade, rađenje skviša i nabijanje kompresije na 7.0 bar. Ako sve bude u redu po planu i programu, plan je nabaviti Malossi 172 AC termogrupu.

Da ne pišem sad romane, bacite oko na fotke, dok sljedeće što je u planu raditi je pjeskarenje rame, i nabava sitnica koje mi falu. Sreća moja je ta da ima ditecha na bacanje u dijelovima pa neće biti problem naći odgovarajuće dijelove - tipa volan, sajla i ručka gasa, prednju felgu, cijeli set prednje kočnice i komplet plastika. Npr, sat (celer) sam ostavio, kompletnu instalaciju koja je kao nova, bobine, cdi, itd itd... zapravo, sve je ostavljeno što bi se bilo iskoristilo za SWAP na neku drugu šasiju.

I to je to za početak. Naručeno je u Pleše kompletan set novih brava za početak, a ostalo ću po potrebi uzimati... Zanima me samo upgrade prednjeg diska i dali odgovara možda felga od novijeg SR50R naprijed? i jel se da složiti hengtong čeljust na tipa 300 mm disk  :laughing7:




















du_vlaho:
E molim te da sve lijepo pišeš kako i što radiš... gdje nabavljaš dijelove, dimenzije ležaja ovog, onog... karburator ovaj, dizna ona... da mogu vodit bilješke  :hvalaa:

Davno sam svoju staru SR150tku kupusao, više sam zaboravio gdje što ima za uzeti. Set za reparaciju škara sa igličastim ležajevima je još uvijek dostupan u lagerosa?

Bude ovo zanimljiv projekt... ako gdje zapne, imam komplet SR150 na šasiji od 50 pa se možemo trampit  :laughing7:

Toni46:
Lijepi su ti dijelovi. Sretno :headbang: :hello:

SkejterKlido:
Sretno kolega

Dragster 50:
Aj bar da se netko usreći kad ja ne mogu🙄
Sretno sa projektom

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju