Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beverly 300ie - 2019. demontaža i montaža pokrova iznad rezervara  (Posjeta: 663 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline betmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 300IE
Pozdrav,
za skidanje tog pokrova iznad rezervara skinu se okolne plastike i onda 4 šarafa na njoj.
Ispod je šelnom spojena guma koja ide do rezervara. Šelnu bi trebalo gurnuti dole šarafcigerom, nisam probao, ali valjda bi išlo.
Budući da je guma dosta kratka i između nema puno mjesta zanima me kako to montirati nazad, kako staviti gumu na taj gornji pokrov?

Sve to skidam kako bi došao do senzora razine goriva jer kada natočim pun rezervar kazaljka pokazuje manje od pola i zatim relativno brzo pada.
Nakon 70-80 km kazaljka je na dnu i svjetli lampica.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Beverly 300ie - 2019. demontaža i montaža pokrova iznad rezervara
« Odgovori #1 : 23 Listopad, 2022, 17:32:46 »
skini ga do rame i onda odradi sta trebas pa vracaj sve nazad, tri plastike trebas skinut i imas cijeli tank otvoren za slaganje

Offline betmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 300IE
Odg: Beverly 300ie - 2019. demontaža i montaža pokrova iznad rezervara
« Odgovori #2 : 26 Listopad, 2022, 09:34:15 »
Složio sam i ovo, stavio novu šelnu sa šarafom....
Senzor razine benzina nisam vadio jer koliko vidim sa gornje strane se ne da izvaditi zbog šasije, a nije mi se dalo vaditi cijeli rezervar.
Pretraživao sam kako taj senzor radi, našao sam ovo niže, ali to je za stariji BV, ne znam da li je isto za noviji:

level indicators

WARNING

ALL CONTINUITY TESTS MUST BE CARRIED OUT WITH THE CORRESPONDING CONNECTORS DISCONNECTED.

If faults are detected:

1) With a multimeter, check resistance values between the White-Green cable and the Black cable of the fuel level transmitter by moving the arm with the float.

2) If the transmitter operates correctly but the indication on the instrument panel is not exact, check that the cable harnesses between them are not interrupted.

Electrical system

Electric characteristic

Resistance value when the tank is full
<= 7 Ω
Resistance value when the tank is empty
90 +13/-3 Ω