Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb  (Posjeta: 1302 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Srixa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprillia SR50 Ditech
Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« : 11 Listopad, 2022, 12:10:09 »
Bok svima, od nedavno sam sretni vlasnik Ditehice 2002 (morini), u tvorničkom stanju... Nemam neki "problem" samo bi joj pružio malo ljubavi; počistiti emulziju, zamjenio svjećicu, crijeva, rolice, remen, možda žuti feder stavio itd... Moto Mondo (ovlašteni servis u ZG) neće ni čut za diteche, savjetovali mi da se javim u Mimosu u Heinzelovu. Oni su me uputili na Moto Magdić, oni isto neće radit diteche nego su mi dali broj od Pere Purejeta, nazvao i njega, više ne radi diteche...

Moje pitanje je vrlo jednostavno, s obzirom na manjak vremnea, prostora i alata, gdje u Zagrebu i okolici servisirati/održavati diteche?! Firme, fušeri, bilo što? Svaki savjet je dobrodošao!

Koristio sam tražilicu ali nisam našao odgovor, pa ako postoji već thread sorry...

Offline auriga21

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 180 SP
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #1 : 11 Listopad, 2022, 19:40:48 »
znam da nije koristan savjet, al jednostavno ne mogu vjerovat da ovlasteni apriliin servis nece uzet radit skuter, pa to je za zapalit im jebeni ducan - na moto mondo mislim! mrzim ih dna duse, kolko sam i ja problema imao sa njima, i kad mislim da ih ne mogu mrzit vise ovak nekaj procitam i ludji sam jos vise.... stvarno ih treba prijavit piaggiu pa kaj bude bude, ak se skupi dosta ljudi koji ih prijave, mozda se nekaj i dogodi...

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2907
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #2 : 11 Listopad, 2022, 19:52:14 »
pa normalno da nece kad takve stvari ne mogu naplatiti

Offline auriga21

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 180 SP
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #3 : 11 Listopad, 2022, 20:06:45 »
nema oce nece, moze naplatit, ne moze naplatit, ovlasteni servis mora uzet motor! ne znam koja vam je glupa logika da oni mogu odbijat ljude kak im se k**ra* digne taj dan!
samo zivimo u ovoj supcinskoj drzavi pa kaj god da napravis nemre im se nista desit...

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #4 : 11 Listopad, 2022, 20:29:59 »
Nije to ništa!
U Puli su u ovlaštenom pežo servisu rekli čovjeku da je 4.god star auto neupotrebljivi i da ga neće popravljat pa je lik lijepio jumbo plakate po gradu.
Samo neznam kako je priča završila

Offline Srixa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprillia SR50 Ditech
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #5 : 12 Listopad, 2022, 09:30:14 »
znam da nije koristan savjet, al jednostavno ne mogu vjerovat da ovlasteni apriliin servis nece uzet radit skuter, pa to je za zapalit im jebeni ducan - na moto mondo mislim! mrzim ih dna duse, kolko sam i ja problema imao sa njima, i kad mislim da ih ne mogu mrzit vise ovak nekaj procitam i ludji sam jos vise.... stvarno ih treba prijavit piaggiu pa kaj bude bude, ak se skupi dosta ljudi koji ih prijave, mozda se nekaj i dogodi...

Razumijem da nema djelova, razumijem da postoji 100 stvari koje mogu poć po zlu, frajer mi je rekao da ih zovu apaurinček mašine jer moraju popiti apaurin prije nego krenu radit, al slažem se da nije opcija. Ovlašteni servis, po mom mišljenju MORA osigurati servis! Na kraju nije to neki kinez nego top of the line model s početka 2000tih. Čak i SAAB koji je "ugašen" 2016. osigurava djelove i servis svim postojećim vlasnicima. A čak i ovaj dio di se radi doslovno o zamjeni crijeva (koja ne nedostaju), brtvi, tekućina rolica i remena mi nije jasan. Ajde da sam rekao imam problem sa injektorom, sa kompresorom sa pumpom s nekim senzorom, još bi i skužio, ali ono, treba mu čišćenje i refresh tekućina i potrošnih stvari i neće ga primiti, taj dio ne kužim...

Pa čak i da su djelovi i ruke skuplje zbog "starosti" ili "kompleksnosti" bio bi spreman platiti... Nije isto jel vozis na servis audi rs6 ili a6, isto ćeš osjetiti razliku na cijeni servisa...

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #6 : 12 Listopad, 2022, 09:55:05 »
Ja bi rađe radio generalku na Ditechu nego mijenjao kociono ulje na istome :laughing3:

Aprilia top ti radi Diteche,ja ih nisam radio jer sam po nekoj kolegijalnosti uvijek usmjeravao sve prema Peri,a kako on vise ne radi jednostavno nije bilo upita za slaganje istih.Inace sto se servisa tice moze ti to bilo tko od decki koji slazu napraviti.
Imas tu i odjeljak sa Purejet/Ditech om pa mozes i nekog privat pitat da ti odradi servis,ne mora to biti servis,pogotovo ne neki od tih nabrojanih,da sad javno ne prozivam...



« Zadnja izmjena: 12 Listopad, 2022, 10:12:52 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4267
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #7 : 12 Listopad, 2022, 12:13:03 »
Nije ni cudo kaj mali skuteri izumiru kad nemas servisa, znaci ko sam moze popravljat vozi, ostali se nek slikaju... Najbolje da svi vozimo do 3 godine starosti skutere i idemo na servis samo na zamjenu ulja u masini i filtera...

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1321
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #8 : 12 Listopad, 2022, 14:16:28 »
Ja delam sve al sam u guzvi 😂😂
0981674245

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #9 : 12 Listopad, 2022, 14:22:15 »
Nije ni cudo kaj mali skuteri izumiru kad nemas servisa, znaci ko sam moze popravljat vozi, ostali se nek slikaju... Najbolje da svi vozimo do 3 godine starosti skutere i idemo na servis samo na zamjenu ulja u masini i filtera...

Ima servisa. Samo nakon 20 g ekipa dode na prvi servis. Za diteh je vec dugo poznato da nema org rezernih djelova.
Lako se dogodi da na ispravnom ditehu napravis servis ukljucujuci i crijeva i da nakon toga vise nikad ne upali i ostane ti nepokretan u dvoristu, a onda krecu problemi :angry9:
Zato najbolje sa tim ne imat posla ako je moguce. A kao sto vidimo svi servisi ce te poslat dalje i nitko nece uzet taj skuter upravo zbog takvih i slicnih razloga
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline fran_hr

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zaprešić
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r 2018
  • Moja Kaciga: SHIRO
  • MojSetup: Multivar, ljubicasti centralni, plavi lv fedrici
  • MojSpuh: tt
Odg: Serivs Aprilia SR50 Ditech servis Zagreb
« Odgovori #10 : 13 Listopad, 2022, 13:34:43 »
Nazalost danas je tako da svi bjeze od ditecha, ali da ga ovlasteni servis ne zeli popravljat tj. servisirat mi nije jasno. Istina je da je malo dijelova, i sam znam jer sam jebeni kompresor za tog ditecha trazio po svim oglasnicima mjesec dana i kupio neispravne i na kraju jedva nasao jedan ispravan, tu sam odustao od njega i prodao ga. Moj savjet ti je da pitas Moto mahera u zapresicu za servis ako vec nisi.