Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malaguti Madison 125, problemi sa karburatorom  (Posjeta: 601 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 162
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Malaguti Madison 125, problemi sa karburatorom
« : 12 Ožujak, 2021, 13:49:16 »
Masina je Yamaha, sa starog Majestyja, bila je o na Aprilii Leonardo. Skuter nece da ide preko 50, nema snage. Bila je pukla membrana ubrzanja, pretrazio sam pola Europe dok sam to nasao. Skuter pali ok i na leru je dobar, krece s mista solidno al dode do 50ak i nece dalje. Bio sam ga cak dobio da dobro radi, uvatio sam skoro 90, al sam imao osjecaj da moram malo spustit iglicu jer je mrvicu trokirao na srednjima i onda kad sam ga sastavio samo problemi. Vratio sam iglicu kako je bila al opet ne ide.
E sad, membranu klipica je brutalno komplicirano namjestit u njezin utor ispod gornjeg poklopca, tako da ja racunam da mi tu vuce nekakav falsi zrak pa nece da dize klipic visocije. Glavna dizna je cista, ne djeluje kao da mu fali goriva. Kad ga na nogari gasam onda se hoce zavrtit, al u voznji nece. Probao sam rukom podizat klipic al tesko je to na nogari procjenit. Kad dignem klipic malo visocije onda se davi, da mu fali goriva.
Imate li kakvu ideju?
https://postimg.cc/v19MDy6y
https://postimg.cc/Jt87Dsq2


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Malaguti Madison 125, problemi sa karburatorom
« Odgovori #1 : 20 Ožujak, 2021, 08:57:14 »
Taj fergazer je zastopan i treba ga detaljno rastaviti, procepiti i zamjeniti potrosne i defektne djelove.
Moras razumjeti da je to 20 godina star motor i da ima uvjek posla na njima.
Pregledaj si sve vakume koje imas, i pogledaj si ostatak elektricne instalacije jer jako cesto vole sprhnuti ili oksidirati pa radi probleme u voznji.

Za tvoju informaciju svi djelovi su dostupni samo trebas traziti djelove za yamahu maxter i majesty koji djele 90% dijelova.

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Malaguti Madison 125, problemi sa karburatorom
« Odgovori #2 : 20 Ožujak, 2021, 10:03:03 »
Pretpostavljam da je to Teikei 24 karburator. Bar kod mene je na Yamahi Maxster. Teško da ima dostupnih dijelova za potpunu reviziju takvoga karburatora. Preporuka je zamijeniti ga sa Dell'Orto 26 (125ccm) ili 28 ( 150ccm).
« Zadnja izmjena: 20 Ožujak, 2021, 10:04:52 D53 »