Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nece da vuce  (Posjeta: 1195 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Nece da vuce
« : 26 Ožujak, 2021, 07:33:15 »
Promijenjena prirubnica , jos je isao sa starom ali je  ispucala  sa vanjske strane pa smo to promijenili.
Zaboravio stegnuti selnu oko prirubnice i fergazera  pa je vozen tako nekih 10ak kilometara i tada je poceo da trokira i gubi snagu kada ga stisnem do kraja. stegnuli selnu i 90% problema je otklonjeno. Stavljen novi filter goriva.
Eh sad sam morao zacepiti aluminijskom folijom usus na airboxu kako bi rijesio preostalih 10% problema.

https://ibb.co/QQ7r2DB   --> Stara prirubnica
https://ibb.co/yp1QvG3   --> Privremeno rjesenje

Sta mislite u cemu je problem i gdje bi mogao priamti vise zraka?
Od masine do prirubnice i preko fergazera je sve  cvrsto i  ne prima zrak. Airbox jest labav  ali  svi spojevi su  airtight.
« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2021, 07:37:05 Rayden »

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Nece da vuce
« Odgovori #1 : 26 Ožujak, 2021, 08:00:46 »
Možda semerinzi radilice
Ali probaj još jednom provjeriti spojeve koje si naveo sa nekim sprejem, carb cleaner, brake cleaner ili dezodoransom...

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Nece da vuce
« Odgovori #2 : 26 Ožujak, 2021, 08:24:06 »
Možda semerinzi radilice
Ali probaj još jednom provjeriti spojeve koje si naveo sa nekim sprejem, carb cleaner, brake cleaner ili dezodoransom...

Kako to da uradim sa dezodoransom, ovo ostalo nemam? Sta da poprskam po spojevima i sta da ocekujem xd?


Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Nece da vuce
« Odgovori #3 : 26 Ožujak, 2021, 10:30:17 »
Očekuješ promjene u radu motora, ako nema promjene sve dihta.Špricaj sve spojeve i ako možeš semeringe radilice

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Nece da vuce
« Odgovori #4 : 26 Ožujak, 2021, 17:39:58 »
Danas 112 kilometara napravio. Sada mi na leru  brunda i trese prednje plastike   jako. Dok drzim zadnju kocnicu smanji brundanje nekih 40 do 50 %. Ali cim dodam gas normalno radi kao pcela.
Evo sad dosao sa posla  idem istestirati  to sa dezodoransom.

Edit
E kralj si   Olivere. Prskao dezodoransom  i kada sam poprskao dok radi naleru po ovome koljenu ( https://ibb.co/bXxSMHD)  skuter se ugasi  go da si ga u rijeku bacio. Dodam malo gasa onak  skoro pa da krene i poprskam i ugusi ga  nenormalno.

Svi ostali spojevi drze 100%.
Semereing od radilice nemam pojma di stoji i kako  doci do njeg ( sta da i po njima prskam  dezodorans  , bit ce svjeziji)

Edit 2
Danas mi ostala oko litra goriva u tanku , Filter se skoro ispraznio   ali dok radi na leru vidim kako kapa  gorivo iz dovodnog crijeva. Nasuo pun tank filter se napunio do pola . Crijevo od dovoda je  silikonsko mekano ko dusa.
Vakum crijevo je normalno crno crijevo.
Nisam nigdje vidio da pusta gorivo.

« Zadnja izmjena: 26 Ožujak, 2021, 17:51:52 Rayden »

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Nece da vuce
« Odgovori #5 : 26 Ožujak, 2021, 18:18:11 »
Po slici ne vidim ništa ali nema veze, riješi to i gas.
Ovo za curenje te nisam 100% shvatio...
skini dovodno crijevo sa karba i ako curi gorivo i ne staje otišla ti vakuum pumpica.
Ako ti sve gorivo iz crijeva i filtera nestaje u karbu onda ti iglica plovka ne zatvara
I nemoj se voziti sa tolko falš zraka da ne zacvika

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Nece da vuce
« Odgovori #6 : 27 Ožujak, 2021, 07:23:27 »
Po slici ne vidim ništa ali nema veze, riješi to i gas.
Ovo za curenje te nisam 100% shvatio...

I ne vidi se problem po slici ali kada uzmes airbox i prodrmas ga  , to gdje je spoj je jako klimavo  da se zakrenit i za 50 stepeni, totalno klimavo ko babin zub.

A ne curi nigdje nista  ali dok je tank pri kraju sa gorivom  filter od goriva se napuni zrakom doslovno ima dva ili 3ml  u filteru. Kada sam nasuo goriva i filter se  napunio  ali do pola. Negdje zraka uzima  i na  sistemu napajanja gorivo ma i sistem usisa zraka prima. U pola devet idem  majstoru pa ce mo vidjet sta se da  napravit.

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Nece da vuce
« Odgovori #7 : 27 Ožujak, 2021, 19:31:49 »
To koljeno sa slike je bilo problem. uslo je u airbox i nije dihtalo kako treba  i tu je bio problem i vukao je previse zraka. Vratili koljeno kako treba da bude i  sada leti ko zmaj.