Općenito > Maxiskuteri

X-Max 300 - preporuka za auspuh

(1/5) > >>

challenbeen:
Odma u startu, ne akrapovič.

Želim nešto tiho, bolje od originala, da se ne zagrije na 500 stupnjeva u prvoj minuti rada lera, nešto pouzdano i lijepo.
Ajmo, jel zna itko što bi mogao nabaviti? Tražio sam po google, i nema nekog izbora... ili loše tražim

balki:
Izbor ti je samo ovih par brand name proizvodjaca koji imaju homologirane auspuhe. Zagrijavanje dolazi s radom motora i temperaturom ispusnih plinova i to nemozes izbjeci osim ako ne izbacis katalizator. Zagrijavanje oplate (muffler) ovisi i o kvaliteti ispune auspuha (vune) i nacina punjenja i protoka. Ptotok je opet limitiran homologacijom. Ako pak skines i dB killer ja bi ti prvi skinuo tablicu da sam policajac... Jbatga.
Sa kvalitetnim auspuhom ces ustediti cca 4kg mase a prirast snage, ako ga uopce ima, je zanemariv. Akrapovic ima junacke sprave za izmjeru i kaze cca 1ks i zeru vise Nm koje ces tesko do nikako osjetit na stoperici ali svi daju gas, on "zagrmi' i kazu "ujboote kak' sad juri!" ;-)
...i da- svi briju da je svaki Akrap od titanija. Corak! Inox. Titanij su samo one obujmice ispod pop nitni ali im je tezina kako su i deklarirali- u mom slucaju usteda 4.1kg neovjesene mase :headbang:

challenbeen:
Ne znam što si mislio reć sa napisanim, al ne želim akrapovića samo zato što je prebučan. Ne treba biti homić auspuh (čitaj homologiran)... bitno mi je da je tih, da nema katalizator tvornički i da nije bučan! Ovaj stock sto imam ima odličan zvuk i baš je tih. Ne želim mu vaditi katalizator, ali možda ću biti primoran nabaviti drugi polovni pa njega nekome dati da mi izvadi katalizator i zavari nazad... no, prije svega želim istražiti ponude nekih originalnih auspuhića u tvorničkom izdanju  :glasses9: :glasses2:

matija84m:
Ajd ne diraj to nista.
Ako te pere zelja za auspuhom onda si nadi neki midrace auspuh za nrg, tamo ce mu dobro sjest :icon_thumright:

balki:
Htio sam rec da su svi aftermarket glasniji i da nemozes izbjec zagrijavanje jer ga diktiraju radni uvjeti te da ako uklonis katalizator gubis eko normu ali usput i malo zagrijavanja. Ako maknes dB killer takodjer mu malo spustis temperaturu ali postane neprimjereno glasan sto nezelis. Kad se skuter "ganja" s puno gasa dio benzina ne uspije sagoriti u cilindru nego izgara u ispusnom sustavu sto rezultira pojacano vrucim auspuhom.
Usput ne kontam zasto te zagrijavanje auspuha brine- to mi dodje ko da brinem sto se kotaci okrecu- to im je posao;-)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju