Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: KATALIZATOR Aprilia Scarabeo 50  (Posjeta: 1044 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
KATALIZATOR Aprilia Scarabeo 50
« : 02 Listopad, 2020, 22:35:36 »
   Pozdrav svima. Unaprijed se ispričavam ako sam pogriješio rubriku, što se teme tiče. No radi se o slijedećem...
Kupio sam kćerki Aprilu Scarabeo 50 ccm 2007. Mali motorić od jednom prestao je vući, naj brže išao je prvo 40 km/h zatim 30 a onda nikud s mesta...
Jbg, skužili smo da mu je njegov original auspuh zaštopan. Ništ otišao sam u Sesvete i kupio novi SITO spuh baš za taj scooter. Usput uzeo sam i novi clindar i klip... Sad mali juri sumanuto.
Zanima me koji će k**ra* malom katalizator ili kako se već  to zove i ono crijevo što se spaja na auspuh + još neki komadi kod fergazera. ovaj SITO ga nema. Dali mogu imati problema na teh, zbog toga kaj ima drugi auspuh i bez tog "katalizatora" naravno metnem mu blokadu da baš ne juri 70 na sat...
Molim neka mi netko objasni sve to ...
Hvala :help:

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6762
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: KATALIZATOR Aprilia Scarabeo 50
« Odgovori #1 : 02 Listopad, 2020, 23:11:03 »
Bolje pitanje je koji skuter nema katalizator, mozes ih nabrojat na prate jedne ruke
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: KATALIZATOR Aprilia Scarabeo 50
« Odgovori #2 : 03 Listopad, 2020, 05:05:09 »
Tvornica valjda mora gurat sve van sa katalizatorom zbog eko norne.

A sta se tice tehnickog, postoji sansa da ce trebat upisat novi auspuh u knjizicu. To je moderna fora danasnjeg doba da ti uzmu 250 kuna iz zepa. Ali uzmu ti i ponesto zivaca i vremena, to znaju oni koji su upisivali vec svoje auspuhe.
A sta se tice brzine tu su strogi i skuter nesmije ic brze od 50. Znaci blokadu ce trebat stavit za tehnicki.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: KATALIZATOR Aprilia Scarabeo 50
« Odgovori #3 : 03 Listopad, 2020, 11:40:10 »
Sve danas ima katalizatore pa cak i flakserice i motorne pile, tako ima i motor koji vozis nebitno na kubikazu.
Crijeva su mu zbog eko normi i same funkcionalnosti katalizatora koji mora dobiti dodatnog zraka da spali sve.
Po meni ja bi pokusao s industrijskim fenom spaliti auspuh, to je cesto spasavalo originalni auspuh  od skakavih zastopavanja

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: KATALIZATOR Aprilia Scarabeo 50
« Odgovori #4 : 03 Listopad, 2020, 11:44:57 »
   Pozdrav svima. Unaprijed se ispričavam ako sam pogriješio rubriku, što se teme tiče. No radi se o slijedećem...
Kupio sam kćerki Aprilu Scarabeo 50 ccm 2007. Mali motorić od jednom prestao je vući, naj brže išao je prvo 40 km/h zatim 30 a onda nikud s mesta...
Jbg, skužili smo da mu je njegov original auspuh zaštopan. Ništ otišao sam u Sesvete i kupio novi SITO spuh baš za taj scooter. Usput uzeo sam i novi clindar i klip... Sad mali juri sumanuto.
Zanima me koji će k**ra* malom katalizator ili kako se već  to zove i ono crijevo što se spaja na auspuh + još neki komadi kod fergazera. ovaj SITO ga nema. Dali mogu imati problema na teh, zbog toga kaj ima drugi auspuh i bez tog "katalizatora" naravno metnem mu blokadu da baš ne juri 70 na sat...
Molim neka mi netko objasni sve to ...
Hvala :help:
Ma serijski spuhovi na 50kama imaju katalizatore još od '98/'99. godine tak da je to normalno,ovaj Sito je zamjena za serijski i tu nećeš 100% imat problema na tehničkom,a katalizator bolje da nema jer se s njim spuh abnormalno grije,dobro ti je to sve ne brini

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: KATALIZATOR Aprilia Scarabeo 50
« Odgovori #5 : 03 Listopad, 2020, 22:24:19 »
 Fala vam svima. Napokon sam i ja nešto novo naučio. Što se tiče teh. znam i sam da moram metnuti nekakvu blokadu jer mali, po riječima kćerke, koja ga vozi, juri nenormalno, pa šta god da joj to značilo. Jbg u  moje vrijeme , a to je bilo doba Tomosa automatik, bili smo sretni kad nam je išao 60 km/h .
 Uglavnom shvatio sam sve.
 :aprilia: Još jednom hvala ekipo...  :)