Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG 50  (Posjeta: 1373 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dariono

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio nrg 50
Piaggio NRG 50
« : 21 Travanj, 2020, 22:14:58 »
Pozdrav
Nedavno sam usao u svijet skutera i za relativno male novce mi je uletio Piaggio NRG 50 sport series dd 2012 vodeno hladenje sa 1700km.Trenutno ima 3500km i kupio sam od prijatelja jedan komplet jer sam htio da ide malo brze.Znaci Malossi 2000 multivar,centralni feder bijeli i ljubicasti,aupsuh mhr replica i malossi suste kvacila(crne,bijele i zute).Sad naravno prema nekim uputama od prijatelja probao sam svakakve kombinacije ali nikako da budem zadovoljan.Dizna je 64 i maknut je limic sa karburatora,svjecica cigleno sive boje,prvi setup valjcici 6.3grama,bijeli centralni i bijele suste motor nema starta kasnije lijepo povuce dode do 85 okretaji pocnu padati sa 9tisuca na 8 i pol i dalje nema.Koliko sam shvatio na multivar trebaju tezi valjcic nego na serijski variomat?
Danas sam isao napraviti kontra zute suste kvacila,serijski centralni i valjcici 5 i pol grama posto mi je sa bijelim sustama kuplung otvarao na nekih 5 i pol i tek na 9 krenuo vuc stavio sam zute da kasnije otvori.Sada skuter krece bolje vrti se do 10tisuca ali sad ipak mislim da je to stvarno premala gramaza.Nov sam u ovome tako da bi mi neka pomoc dosla da me neko uputi sto mi je ciniti dalje.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio NRG 50
« Odgovori #1 : 22 Travanj, 2020, 06:43:26 »
Centralni stavi ljubicasti za pocetak. Taj ce biti ok.
Onda ces vidit dali treba teze rolice ili ne.
Federi kvacila su samo za start oa cea njih ugodit po svojoj zelji. Netreba pretjerivat sa tvrdocom
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG 50
« Odgovori #2 : 22 Travanj, 2020, 07:53:39 »
Pod uvijetom da je karburator dobro ustelan,onda bi prijenos trebao ovako nekako biti.

Centralni kako ti.je Matija rekao ljubicasti.
Federe kvacila za pocetak stavi crne najmekse
Onda rolicama stelas okretaje kroz ubrzanje,trebas gađati nekih 9800rpm u ubrzanju.
Mogao bi se naci sa gramazom izmedju 5.5 i 6.gr

Kad si postelao okretaje,onda ces vidjeti kako starta,federe kvacila ne stavljaj tvrđe dok ne dobijes idealne okretaje kroz ubrzanje.Ako onda bude kretao da upada u rupu,onda ides na "broj" tvrđe.
Tu ti vjerovatno crni budu radili posao,a ako nece onda eventualno bijele.Zute neces trebati,to je abnormalno tvrdo.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Dariono

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio nrg 50
Odg: Piaggio NRG 50
« Odgovori #3 : 22 Travanj, 2020, 19:54:57 »
Danas sam stavio ljubicasti centralni,crne suste i valjcice sam kombinirao jer nemam drugacije sada 3 od 5.5 i 3 od 6.3 sto ispada 5.9 grama.Sada se na startu vrti na 10 i padne na nekih 9200 ubrzanje je sada puno bolje kao i start uzbrdo krece sada kako treba.A sto se tice maksimalne tek na 80 pocne padat na nekih 8900 max brzina je 85kmh po gpsu kad pustim gas i dodam nema rupe vec odma lovi.E sada dali probati mrvicu lakse valjcice dali gubim onda maximalnu i dali ima smisla tj gledo sam da se pomice igla za zub gore dole na karburatoru ili da to ne diram.Brzina je po meni realna sa obzirom da imam 110kg.Sve u svemu sam zadovoljan,pa pitam dal moze jos mrvicu bolje ili je to to.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG 50
« Odgovori #4 : 22 Travanj, 2020, 20:00:16 »
Okretaji ne smiju padati,oko 65km/h po satu spusti nekih 300rpm i to mora drzati do kraja,tada kada spusti ti trebas imati oko 9700-9800rpm.

Sad ili treba jos malo lakse rolice ili ti karburacija nije dobro podesena.
Ako iz voznje slabo prima gas i sporo nabire okretaje fali mu goriva,mozes onda iglu podici za 1.zub ili povecati.diznu za 2br
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Dariono

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio nrg 50
Odg: Piaggio NRG 50
« Odgovori #5 : 23 Travanj, 2020, 15:49:17 »
Danas sam stavio 5.5g valjcice i ocistio karburator cijeli,igla je skroz na vrhu.Sada koda ima mrvicu losiji start iako mi nema smisla.Okretaji su sada na 9700negdi i drzi tako tek preko 80 padnu na 9 i 200 negdi i opet stane na 85 po gpsu.Svjecica je bila boje kapucina smanjio sam kvarat zrak i stavljen malossi red sponge.Remen je na 17.9 koliko dali je to jos ok ili da svejedno promjenim.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7058
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG 50
« Odgovori #6 : 23 Travanj, 2020, 21:56:19 »
Losiji start ti ima jer si stavio redsponge koje je protocniji od serijskog filtera i ako je onaj jednostruki trazi vecu diznu i odma bude tromiji na podizanje okretaja.

Vrati serijski filter pa probaj jel bude vrtio sta vise okretaja...

Po ovome kako ti sad vrti trebao bi jos lakse rolice za 0.3-0.5gr.
Nekako mi premalo vrti sa obzirom na tezinu rolica...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Dariono

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio nrg 50
Odg: Piaggio NRG 50
« Odgovori #7 : 23 Travanj, 2020, 22:18:53 »
Probati cu sa filterom,sad me zanima posto nisam nikad pomicao zeger za igli,kad sam rastavio bio je na vrhu i sada koliko sam shvatio ja sam to gledao obratno.Prakticki kod mene je bio na dnu i samim time je igla isla do dna i smjesa je bila slaba ako sam dobro shvatio sada sam ju pomakao za 2 zuba tj. sredinu.Da li je to ok nisam jos provjerio svjecicu ds vidim boju ali koda zivlje prima gas.

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Piaggio NRG 50
« Odgovori #8 : 23 Travanj, 2020, 22:39:35 »
Nemas sto puno podizat iglu na tom karbu, eventualno 1 zub. Znaci na drugi zub od vrha ako gledas da je spic igle okrenut prema tlu. A saraf zraka nastimaj da prima gas trenutno bez zadrske i da vraca na ler u roku od 1-2s kad pustis gas. A glavna dizna 64-66 bi ti trebala bit dobra.
I naravno moras provjerit prirubnicu da nije puknula, crijevo vakuma, i airbox da dihta
« Zadnja izmjena: 23 Travanj, 2020, 22:41:14 tdj595 »