Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Sr 50 Morini nema iskre  (Posjeta: 1108 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malaguti f12 h20

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti f12
Sr 50 Morini nema iskre
« : 07 Svibanj, 2020, 08:55:28 »
Imam problem sa mojom Sr 50 sa Morini mašinom. Jučer sam se vozio i počela mi je blinkati lampica od svjetla na instrument tabli i par sekundi nakon toga skuter je par puta zatrokirao i ugasio se. Sada više nema iskre na svjećici, isprobano sa nekoliko ispravnih svjećica. Zna li netko vrijednosti otpora na ispravnim namotajima? Ja sumnjam na namotaje ali svaka pomoć je dobrodošla.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Sr 50 Morini nema iskre
« Odgovori #1 : 07 Svibanj, 2020, 23:09:07 »
Imam problem sa mojom Sr 50 sa Morini mašinom. Jučer sam se vozio i počela mi je blinkati lampica od svjetla na instrument tabli i par sekundi nakon toga skuter je par puta zatrokirao i ugasio se. Sada više nema iskre na svjećici, isprobano sa nekoliko ispravnih svjećica. Zna li netko vrijednosti otpora na ispravnim namotajima? Ja sumnjam na namotaje ali svaka pomoć je dobrodošla.
Sr morini ima CDI koji radi na 12V iz akumulatora tako da namotaji ispadaju iz jednacine.

Provjeri osigurače i kontakt bravu odnosno napajanje CDI-a. Na CDI imas 5 žica i sjecam se da su bjela i smedja pickup, plava masa a ostaju još bobina i napajanje i obje su neke dvobojne al ne mogu sad da se sjetim koja je koja. Uglavnom izmedju plave i neke od te dvije moras imat 12V kad daš kontakt.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Sr 50 Morini nema iskre
« Odgovori #2 : 07 Svibanj, 2020, 23:35:25 »
Možda je glupo pitanje, ali kako CDI radi bez akumulatora ? Znam da regler pretvara struju koja puni aku, da li istovremeno i snadbjeva CDI, bez obzira što nema akumulator ?

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Sr 50 Morini nema iskre
« Odgovori #3 : 07 Svibanj, 2020, 23:58:23 »
Možda je glupo pitanje, ali kako CDI radi bez akumulatora ? Znam da regler pretvara struju koja puni aku, da li istovremeno i snadbjeva CDI, bez obzira što nema akumulator ?
Da. Ako nema akumulatora onda se DC CDI napaja iz reglera al takav sistem kad radi bez akumulatora cesto pravi probleme. Teže pali jer regler ne isporuči  bas dovoljne količine struje na samom kurblanju. A često je i crkvanje cdi-a jer regler bez akumulatora baca neke čudne napone koje cdi i ne voli baš.

Svakako ne preporucujem voznju bez akumulatora ni kod AC sistema a DC pogotovo.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Sr 50 Morini nema iskre
« Odgovori #4 : 08 Svibanj, 2020, 00:01:16 »
Razumijem, akumulator dodje kao stabilizator napona reglera i njegovih varijacija. Par puta sam palio bez akumulatora (zimi da odradi u šupi), ali nisam vozio.

Offline Malaguti f12 h20

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti f12
Odg: Sr 50 Morini nema iskre
« Odgovori #5 : 08 Svibanj, 2020, 07:52:54 »
Rješeno! Ispao vijak koji drži žicu od mase. Stavljen drugi i sve 5. Hvala na savjetima :icon_thumright:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Sr 50 Morini nema iskre
« Odgovori #6 : 08 Svibanj, 2020, 16:15:33 »
Tako je meni na luni bilo, na centralnoj nogari skuter radi, spustim ga s nogare trokira ili se gasi odmah :dontknow:
Kad sam probavao iskru naslonio bih svjećicu na ram, sve uredno radi, lipa iskra...nikako skužit što je, već sam i odustao bio, prijatelj mi nastavio s pokušajima paljenja i kako sam stao iza skutera primjetio sam iskru na spoju zadnjeg amortizera i mašine :drunken_smilie:
Tad sam skužio da mi je otpao kabel od mase, kinezi to stručno zakrimpali...