Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: čišćenje karburatora  (Posjeta: 1263 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Geopard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sanli devil
čišćenje karburatora
« : 04 Kolovoz, 2017, 01:00:23 »
Kako se vidi iz naslova čistio sam karburator ali nisam baš siguran jesam li ga dobro sastavio. Buni me ona membrana za ubrzanje. Prvi put stavljam sliku na forum pa ne znam da li sam uspio. Uglavnom na slici se vidi da ide prvo opruga pa membrana (membrana ima onaj mali nazovimo ga pipac što pretpostavljam ide prema karburatoru. Naravno ja nisam tako sastavio karb nego sam prvo stavio membranu pa onda oprugu i sve to zatvorio sa poklopcem. Gledao sam neku snimku čiščenja karburatora na youtubeu gdje je tip isto tako napravio. Malo sam razmišljao o principu rada te membrane i moja logika mi veli da je na slici pogrešno nacrtano. Da li griješim? Molim Vas da me malo podučite ako sam u krivu.
Hvala

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: čišćenje karburatora
« Odgovori #1 : 04 Kolovoz, 2017, 03:37:03 »
ak misliš na akcelerator (dozer) pumpicu onda to nije ta bočna membranica nego ona s donje strane čašiće fergazera na kojoj je pumpice..
nisam ni videl da to imaju kinezi na karbovima (moj ju nema)..jedino na walbro fergazerima za piaggio leader mašine (prvi modeli koi su se ugrađivali)

najbolje da ti poslikaš svoj fergazer :zubo:
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2017, 03:49:15 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Geopard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sanli devil
Odg: čišćenje karburatora
« Odgovori #2 : 04 Kolovoz, 2017, 10:04:01 »
Sorry. Krivo sam se izrazio. Mislio sam na ovu membranu sa strane. ova dole nije problem. A karburator izgleda kao na slici tako da ne treba slikat.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: čišćenje karburatora
« Odgovori #3 : 04 Kolovoz, 2017, 11:15:45 »
kolko se ja sjecam feder ide iza membranice
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Geopard

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sanli devil
Odg: čišćenje karburatora
« Odgovori #4 : 04 Kolovoz, 2017, 15:41:59 »
Tako sam i složio ali kad gledam sliku tamo je drukčije. Pa ti sad budi pametan. Svaki manual koji sam skinuo ista slika. Valjda su krivo nacrtali na prvom manualu  a ovi ostali samo kopirali.
Dosta o karbu ja bi sad o forumu.
Ljuti me jedna stvar. Ljudi dolaze na forum po savjet, pomoć i to sve ok. Forumaši se potrude da pomognu kolegi te ovakav savjet čovjek proba pa ak to nije to onda se opet vrati po novi savjet i tako sve dok ne riješi problem. Mislim da bi bilo lijepo da na kraju kako je znao doći po pomoć da napiše nekakvi rezime kako je riješio problem i u čemu je bila greška. Tako bi i drugi forumaši mogli naučiti nešto više. Ovako za sada ako imam neki problem potražim sličnu  temu, pratim je, uspoređujem sa svojim problemom i  najedanput kolega forumaš nestaje. Riješio je svoj problem i nema ga više a mi ostali nagađamo kako ga je riješio. Nije valjda tajna, nek napiše problem sam riješio tak i tak. Greška je bila tu i tu. Ovo je bilo moje osobno mišljenje. Neznam kako drugi forumaši razmišljaju. Možda se neko i slaže samnom.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: čišćenje karburatora
« Odgovori #5 : 04 Kolovoz, 2017, 17:12:16 »
to i je neko 'pravilo', da se na kraju napise rjesenje problema,kaj je u skladu sa kolegijalnoscu i smisao foruma,ali veliku vecinu nije briga za druge nego samo za to da svoj problem rjese i aj bok..nema tu neke pomoci..

vecina ih ni nezna pravilno opisat problem koi imaju a traze tocnu dijagnozu problema,uz napomenu da im je HITNO
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2907
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: čišćenje karburatora
« Odgovori #6 : 04 Kolovoz, 2017, 19:43:28 »
ovo HITNO mi ja najjace, svi se trgamo za ODMAH njima pomoci