Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: X9 200 evo problemi  (Posjeta: 686 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline piagiox9200evo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X9 200 evo
X9 200 evo problemi
« : 30 Svibanj, 2017, 16:04:43 »
Pozdrav,
vec neko vrijeme imam problema sa x9 za koje serviser govori da ih nema i da on vozi sasvim uredno
Problem 1:
Kad vozim brzom cestom (par kilometara pod istim gason) gas mi se odjednom oduzme, iz aspuha (ili negdje oko zadnje desne strane) pocne ispustati zvukove, ne kao pucanj iz aspuha vec pistanje zraka kao kad na kompresor za pupmanje guma stisnete da ide zrak. Nekoliko puta zaredom oduzme i vrati gas (sto je poprilicno problematicno kad se kreces brzinom od 100 na sat, kao da sam kocnice stisao) i kazaljka temperature ide na sve strane
 Problem 2:
Kad se ne vozi 1 dan, treba 10 puta da upali
Problem 3:
Pocelo je uzasno grijati u podrucju nogu (oko rezerovara goriva) te temperatura skoci na vise od pola u roku od koji minut

Ako netko ima kakvi savjet ili saznjanja o cemu se radi bilo bi lijepo ako bi ih mogao podijeliti, hvala!

Offline Krvavy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • Dva puta tata...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Spidermax GT500
  • Moja Kaciga: Caberg Riviera
Odg: X9 200 evo problemi
« Odgovori #1 : 30 Svibanj, 2017, 20:42:28 »
Provjeri hlađenje... čim se jako grije nije dobro... pumpa, termostat, hladnjak... ako imaš sreće samo treba odzračiti sistem, ako nemaš, pumpa?
I hate people compare Freddie to God... I mean, God is great and all, but he's no Freddie Mercury.

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2906
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: X9 200 evo problemi
« Odgovori #2 : 30 Svibanj, 2017, 21:36:51 »
zastopan auspuh

Offline piagiox9200evo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X9 200 evo
Odg: X9 200 evo problemi
« Odgovori #3 : 15 Srpanj, 2017, 20:06:11 »
Izbivao sam neko vrijeme pa nisam imao pristupa internetu.
Stvar je ovakva. (Skuter je stock, na njemu nista nije preuredivano, dirano, stavljani sportski dijelovi etc. sve original i uredno servisiran)

Gradska voznja je super. Medutim kad krenem na brzu cestu gdje ga otvorim na cca 80 90 na sat krece ono sto sam opisao u pocetku, oduzima mi gas. Nakon svakog oduzimanja gasa negdje pozadi pretpostavljam da je is auspuha glasno zapisti ka da izbacuje pritisak neki. I tako ce konstantno radit (to oduzimanje gasa me uspori sa 90 na 60 kao da sam stisnuo kocnice te moze bit jako nezgodno ako je netko iza mene na metar udaljenosti) nastavit ce oduzimati gas sve dok ne stanem, onog trena kada stanem, skuter se trenutno ugasi. Narednih 10 minuta se ne moze upalit, kad se upali, nastavi normalno ka da se nista nije dogodilo. Primjetio sam jednu stvar. Naime, kad vozim tako 80,90 kazaljka temperature mi stoji malo ispod pola i prije nego sto ce mi poceti se to dogadati, kazaljka temperature padne! Kad pustim gas, popne se natrag na pola, kad vratim gas krenu problemi, tokom toga kazaljka temperature ide na sve strane.

Napominjem to se dogada samo kad ga otvorim (i nije bitno ni opterecenje, ravnica, uzbrdo, jedno ili dvije osobe) kad krene 80+ na neko duze vrijeme to se dogada.
Odveo sam ga u servis, serviser mi je rekao da izmisljam i da je pucanje iz auspuha kad pustim gas normalno, onda sam mu ponovno sve ovo objasnio te je rekao da ce ga on provozati. On ga je provozao i rekao da njemu sasvim normalno radi.


Problem paljenja ostaje isti, ako ga jedan dan ne vozim sutra dan treba po 5 puta dok upali, zavergla, ugasi, zavergla, ugasi, zavergla, radi 3 sekunde ugasi, zavergla, bude na granici da se ugasi pa nastavi radit ( temperatura je kod mene 33+ tako da mu sigurno nije hladno hah)

Danas sam promijenio svijecicu pa cu vidjeti oce li mozda bit kakve razlike

Unaprijed hvala na pomoci!