Tehnički kutak > Garaža

Runner 50SP a.k.a. Mačak u džaku

<< < (11/75) > >>

dario007:
Stakloplastika su ove koje sam linkao.

Njihova namjera je da zastite masinu u slucaju puknuca,metalne bi napravile stetu a ove izgore.

3alfa3 je objasnio razliku i sam smatram da debljina nema nekog velikog utjecaja,pogotovo na slabijim setupima.

Osobno koristim polini 0.3mm koje sam izrezao iz ploce,preradio usis da sam maknuo srednju pregradu i odrezao granicnike,tako da se sad 1.5mm vise po strani otvaraju,odnosno do bloka koji je sad novi granicnik.

Mogu rec da je malo zivnuo skuter i dobilo se dosta na odazivu gasa.

Eto to su neke finese koje se mogu izvuci ali prava namjena kod tih slabih setupa je da ne unisti termogrupu uslijed puknuca.

aragonY:
Hvala za objašnjenje. Ako moze link tih malossi karbonskih sto dođu tri kompleta da ne pogrijesim pa uzmem neke koje ne pašu  posto ih ima tamo vise vrsta,  valjda za vise vrsta usisa ili sta vec..

aragonY:
Zar niko nije uzimao ove Voca racing lamelice? Malossi sam upravo pretražio i nemaju ih za oem pia usis.. Ima samo karbonit a to neću niti mi treba ploča karbona od 20 i kusur ojra. Ove Voca piše da su carbon a ne carbonit, neće oni valjda slagati?

Update radova: pala je mašina sa rame. Rasklopio sam sve osim struje(sutra improviziram izvlakač) i nisam uspio izvaditi sekundar iz bloka jer je matica vraški zategnuta. Moram je udarnim odvijačem srediti, nema druge opcije. Je li moguće da se na bloku dosjed ležaja sekundara pojeo ili je ipak osovina sekundara u banani pa lufta u ležaju? Ima finog lufta, neovisno da li poklopac getribe bio ili ne bio u bloku.
I da li između polutki i poklopca getribe treba biti kakva podloška ili nešto? Također isto pitanje za kvačilo i zvono..

dario007:
Puno pitanja....a sta te briga za lamelice jel pise gore števa ili malossi,ako je za orginal usis narucuj.
Vidi jel netko treba lamelice pa skupa plocu narucite,polini je darezljiv pa u svojim paketima posalju dvije ploce od 10x11cm,samo na jednoj ne pise polini :)

Nemoj samo serafcigerima i raznim glupostima skidati magnet,strgat ces ili namotaje ili blok,radapcigeri su jeftini i cijena im je oko 7 eura .

Osovina jako tesko da se pojela a za dosjed lezaja ne vjerujem,jedino onaj dosjed u poklopcu getribe ali najvjerojatnije da ti je lezaj kotaca otisao.Bez poklopca getribe to sve klapara jer je jedan dosjed osovine na poklopcu pa to sve skupa drzi na mjestu.
Lezaj kotaca ti je 6204 c3 zatvoren s obe strane s gumom.
Maticu mozes otpustiti da kroz disk i onu rupu di serafis celjust proguras serafciger pa onda probas,ako je bas krvnicki stegnuto nemoj siliti da ne otkines blok ali trebalo bi ici.
Sajbice u getribu ide na sredisnji zubcanik sa svake strane jedna od 1mm.

Ispod polutki nema sajbice,kao ni ispod kuplunga a ni ispod zvona.

aragonY:
Ma nije me briga za ime nego za materijal. Da ne bude naručio karbonske a dobio karbonitne pa prst u uho kad se raspadnu..

Neće magnet biti skidan nikakvim glupostima ne brini, jesam fušer ali nisam toliki  ;D iskoristiti ću isti izvlakač koji sam napravio za chinarelli. Treba samo nove rupe izbušiti a pošto mi je u garaži ponestalo zdravih borera moram kupiti par novih pa ce ići magnet dolje.

Disk je baš baš krvnički zategnut a u getribi nema nikakvih šajbica na središnjem zupčaniku. Lufta je bilo i prije a ima ga i sada nakon zamjene svih ležajeva getribe pa mi je zato bilo čudno, onda preostaje samo poklopac getribe da je u banani.

     
Da mi bi znati kako se plastični ventilator istopio, pa ovo je cirkus  :laughing7:
A za podloške ispod polutki i zvona pitam jer mi izgleda da to sve struže jedno od drugo. Na poklopcu getribe ima tragova, na kvačilu ima tragova, na zvonu ima tragova, baš mi čudno bilo kada sam vidio.  :dontknow:

           

Seleni na mašini i na nosaču mašine mi izgledaju sasvim ok, a nekako zadnji točak uspijeva biti nakrivljen kada je sve sklopljeno(teško je primjetiti da li je i mašina zajedno s njim ili je samo on). Možda to ima veze s ovim luftom sekundara u poklopcu ili je stavljen neodgovarajući ležaj, vidjeti ću dok raskopam.

         

Svakih koliko se mijenja mikroremen? Mislim se i to zamijeniti kad sam već došao do ovdje, da ne picajzliram bezveze ili ipak da? oriđiđi pjađo je 11 ojra na sa, bome fina cijena za mali remenčić  ;D a motoforce je 5€, jel i on ok?

Sada se narudžba povećala  ;D dostava je sinoć nekako otišla sa 16 na 19 eura  :angry7:
Evo ovako spisak:

Top Performances Black Trophy                                     108.39€
OEM Piaggio remen                                                        15,96€
Malossi Multivar                                                             53,78€
Set dizni 60-82                                                              17,13€
Polini igličasti 12x17x15                                                   6,34€
Motoforce plastični ventilator(što ide na ventilvar)              2,51€
Polini klizači variomata                                                     1,76€
Malossi rolice 6,5g                                                           9,18€
Malossi ljubičasta centralna                                              9,24€
Voca Racing karbonske lamelice                                      13,44€
Mikroremen                                                                   11,85€
Motoforce zvono Pia/Peu                                                 11,76€
Dvije šajbice za središnji zupčanik getribe                          1,18€

Total sa dostavom:                                                       255,92€

Nikad se više nisam iskeširao za nešto što neću pojest i popiti. Golemo brate!   :binkybaby:

Čekam mišljenje za mikroremen, ako ništa ne fali ni MF-ovom onda njega uzimam i to bi bilo to. Rekao sam ako se sad ispostavi da će nešto zafrkavati pakujem ga i pravac na otpad u željezo, doviđenja zdravo prijatno!  :icon_biggrin:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju