Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SAS ventil i vađenje katalizatora  (Posjeta: 1279 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RSfreak

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
SAS ventil i vađenje katalizatora
« : 12 Rujan, 2016, 18:55:59 »
Radi se o aprijli sr 50 r 2008 god, vraćen je serijski auspuh (prije bio yasuni r) i skuter ide slabo, mislio sam da je do rolica, isprobao 5,3 grama, 6,3 grama i 4,8 grama ali se on isto ponaša tj ne postiže veliku krajnju brzinu te je spor uzbrdo.. Posavjetovao sam se sa kolegom tu s foruma te mi je isti rekao da mi nije SAS ventil priključen, te da bi zbog toga mogao sporije ici skuter, pregledao sam serijski auspuh te sam vidio da tuljak gdje se trebao spajati SAS ventil zavaren te da je u serijskom auspuhu vjerovatno katalizator kojeg bi trebalo izvaditi, pa me zanimaju vasa misljenja u vezi tog, dali SAS ventil i katalizator imaju veze sa tim da skuter ide sporije i sto bi bilo najbolje i najeftinije za napraviti, kupiti drugi auspuh te spojiti SAS ventil ili samo izvaditi katalizator iz ovog auspuha?





Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: SAS ventil i vađenje katalizatora
« Odgovori #1 : 12 Rujan, 2016, 22:04:12 »
nema sas ventil nista s time kaj skuter nejde

serijski auspuh nije rezonantan i zato nejde, usporedivat ga s rezonantnim je totalno mjesanje kurska i jabuka
auspuh je na 2t motoru dio samog motora i mjenjanjem ispusnog sustava se mjenja i snaga i moment masine
serijski auspuh je raden da ogranici motor na 3kw i da mu limitira obrtaje i to s snagom i uzitkom u voznji nema nista
isto ko da si ti stavis jabuku u usta i ides trcati krug po igralistu, tvoja snaga je limitirana naspram otvorenih usta di dobivas zraka koliko ti treba

Offline RSfreak

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SAS ventil i vađenje katalizatora
« Odgovori #2 : 12 Rujan, 2016, 22:21:35 »
a kako je onda moguce da prijatelj sa istim skuterom isto serijala sve ide bolje od mog?
Jel moguce da se katalizator raspao u serijskom auspuhu, jer kad sam ga stavljao, protresem ga i osjeti se "smece" nekakvo u njemu da šuška

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: SAS ventil i vađenje katalizatora
« Odgovori #3 : 12 Rujan, 2016, 22:31:12 »
serijski auspuh na novoj srki je dosta los i brzo istrune iznutra pa kolabiraju pregrade i cesto pukne katalizator
uglavnom samo problemi s njime, ako hoces serijski auspuh vozit nabavi od nrga ili ranera novog pa ga doradi i vozi je su kvalitetnije izradeni

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: SAS ventil i vađenje katalizatora
« Odgovori #4 : 12 Rujan, 2016, 22:33:26 »
a kako je onda moguce da prijatelj sa istim skuterom isto serijala sve ide bolje od mog?
Jel moguce da se katalizator raspao u serijskom auspuhu, jer kad sam ga stavljao, protresem ga i osjeti se "smece" nekakvo u njemu da šuška

Pa montiraj onda frendov pa probaj! Manje posla nego odma ic rezat ovoga
098-625-570