Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polini variomat nexus 250 - iskustva i UPOZORENJE  (Posjeta: 2725 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline hrvoje50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Polini variomat nexus 250 - iskustva i UPOZORENJE
« : 30 Kolovoz, 2016, 11:54:06 »
POzdrav,

čisto da svoja iskustva podijelim sa drugima.
Variomat se pokazao besprijekornim, međutim na jednom od putovanja (dan prije kojega sam stavio novi remen originalni), remen je pojeo brtvu kartera i imao sam skoro veliku piz****.
Izgleda da je sam variomat nešto veći od originalnog te na jednom mjestu remen dodiruje spoj dekla i kartera. (prilikom postavljanja variomata sam vidio da malo dodiruje remen na tom mjestu, tako da može biti da se događa i serijskom)

Suma sumarum - ulje špricalo po variomatu, remenu - proklizavanje i nemogućnost ubrzavanja (blagim dodavanjem gasa se moglo do 100kmh doći, svakih 20 km uljevanje 2-3 deci ulja.

Ovo PIŠEM jer je ulje kako je curilo dalje iz dekla, po samom bužiru išlo do zadnje čeljusti, natopilo pakne, cijedilo se dalje te je guma bila puna ulja (lijeva strana gume do pola)
znači potencijalno smo se i ja i cura mogli sasut po cesti da niti ne znam zašto.

Pripazite svi na taj detalj - može vas spasit pada nedaj bože većih gluposti, ja sam na sreću stao i vidio o čemu se radi i uspješno odvezao do kraja (Plitvice-Šibenik)


Sve mi je rješeno u ovlaštenom piaggio centru u šibeniku - nove rolice (stare se rastopile - očišćeno sve, nova brtva, ulje i vozi dalje- cca 550 kn


Ovih dana skidam dole sve da pregledam pa ću i poslikati. nažalost, nisam slikao ovo kad se desilo, preveć me naživciralo



lp

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Polini variomat nexus 250 - iskustva i UPOZORENJE
« Odgovori #1 : 30 Kolovoz, 2016, 12:20:58 »
Nije tu kriv ni variomat nego pretpostavljam da imaš remen drugačijih dimenzija naspram originala odnosno neorginalni remen pa se to dogodilo

Ak sam u krivu nek me netko ispravi

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Polini variomat nexus 250 - iskustva i UPOZORENJE
« Odgovori #2 : 30 Kolovoz, 2016, 12:42:15 »
nije tolko stvar u variomatu kolko u brtvi kartera..
desava se i sa serijski remenom sa aftermarket variomatom koi izgura remen vise neg serijski..
stvar je da brtva kartera viri iz spoja kartera i bloka i remen ju podere pa posne curit ulje..
to se desava obicno na euro 3 masinama (250/300 i.e.) dok na 250 karb koi je euro 2 i ima drugaciji malo karter i dihtung nisam jos videl takav slucaj..
kad se stavlja vario,dobro bi bilo taj visak dihtunga koi viri odrezat sa skalpelom i sa finim smirglom posmirglat spoj kartera i bloka da se zagladi,na tom dijelu ispod variomata.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Polini variomat nexus 250 - iskustva i UPOZORENJE
« Odgovori #3 : 30 Kolovoz, 2016, 17:36:40 »
Imao sam isti problem nakon stavljanja Polinija, istina ne tako drastican. Ovo sto je steef napisao je jedino rijesenje, nova brtva, fino je namjestit i vozi dalje. Iako je je zeznuto ak ne znas odakle je ulje jer se sljeva preko dekla dole. Ja sam pomislio da nije iz masine negdi curilo  :confused5:
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini variomat nexus 250 - iskustva i UPOZORENJE
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2016, 18:00:13 »
Da da, masovno se desava na dugom bloku sa polinijem. Treba posmirglat i ispolirat spoj s karterom.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Speedhunter

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Đurđa
  • Moja Kaciga: Lonac
Odg: Polini variomat nexus 250 - iskustva i UPOZORENJE
« Odgovori #5 : 31 Kolovoz, 2016, 01:52:15 »
Izrezite brtve i pobrusite blok kolko ide. Ovo se zna desit i sa serijala variomatom i tezim rolicama

Offline hrvoje50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 89
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini variomat nexus 250 - iskustva i UPOZORENJE
« Odgovori #6 : 31 Kolovoz, 2016, 07:56:20 »
Tako se i rješilo sve, remen je originalni drugi.
Apelirao sam samo da ljudi pripaze na detalj da nebi netko okinuo na dužoj turi.