Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vivacity 50, protok benzin a  (Posjeta: 1174 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stalle123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Vivacity 50, protok benzin a
« : 20 Travanj, 2016, 10:52:40 »
Pozdrav

Imam problem sa Vivacity 50, 99 godište.
U hladnom stanju nije moguće startovati motor. Nema sile.
Tek uz pomoć spreja za start. Kada "sastavi", radi bez problema. Vuče dobro, startuje dobro.
Ostavim li ga da ohladi- opet ništa.
Karburator vadio, čistio. Tražeći dalje- kontrolisao ventil na rezervoaru. Pusti, čim počnem da sisam na drugom dijelu. Znaci uredu. Ali tu dodjem do zaključka da on neće da startuje jer benzin ne dolazi do karburatora, što će reći da ne usisava dovoljno da bi otvorio ventil i pustio.
Promijenio crijeva, sve na svom mjestu.
Zašto? Gdje dalje tražiti grešku?
Ako nema kompresije dovoljno, ne bi vukao ni poslije starta, gasio bi se itd. Toplota igra ulogu, ali kakvu i gdje!?
PS Problem je nastao poslije generalke motora. Mijenjao dihtunge, prstenove na glavi itd. Ne sjecam se da sam otvarao membranu, nisam siguran (iznad nje je priključak za crijevo od ventila). Dotegnuti sarafe, začepljen negdje?

Hvala :)

Offline FeZox-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1159
  • Spol: Muški
  • *Nije brzina opasna vec budala za volanom
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: PIASPEEDY
  • Moja Kaciga: Rap Helmet
  • MojSetup: ima $e
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Vivacity 50, protok benzin a
« Odgovori #1 : 20 Travanj, 2016, 19:54:28 »
prvo ispitaj chok dal radi
i bez obzira sto radi vakum ventil probaj drugi stavit, nije prvi put da se tak sta dogodi
kakvu svjecicu imas na njemu
prstenovi tj karike su ti na klipu ne na glavi, kakvu membranu na vivacytiu ??
*Fuckas krizu kad imas zizu

Offline jerrycro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 72cc
Odg: Vivacity 50, protok benzin a
« Odgovori #2 : 21 Travanj, 2016, 22:15:56 »
tako je mene batina zajebavala, loše palila, nekad dođem i nađem lokvu ispod skutera, filter zraka pun goriva i tako to, kupim novi vakum ventil smontiram , opet ista stvar. isprobam ga, sa puhanjem radi uredu drži otvara sve stoji. al opet ista stvar. i na kraju popizdim i skinem s jednog starog što imam za dijelove, smontiram i šljaka sve dosad da ne ureknem

Offline Stalle123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 50, protok benzin a
« Odgovori #3 : 24 Travanj, 2016, 21:18:28 »
Hvala

@FezZox-team

Chok je uredu, drugi vakum, tj stari je nikakav.
Svjecica NGK.
Za karike se izvinjavam, pogresno se izrazio.
U cetvrtak sam skidao membranu koju gore napomenuh (vidjeh u setu da su mi dva dihtunga iz seta za motor ostala viska, dakle, zaista nisam tu rastavljao)
http://eb.roller.com/bilder/2951074_Membranblock_standard_Peugeot_stehend_1.jpg (ovde na linku je membrana o kojoj pricam, nisam siguran kako se na nasem govornom podruciju strucno zove). Skinuo usisnu i ugradio oba dihtunga ispod i iznad membrane (prethodno bio samo jedan, iznad. Zasto, ne znam), vratio. Sastavio je. Sastavio je i drugi dan, hladan, poslije 2-4 pokusaja  :headbang: Izgleda da je tu gubio,.. Dobar znak, ali da ne preuvelicavam, vidjecu ovih dana kakvo ce biti stanje.

Ono sto me sada zbunjuje su visoki obrtaji bez davanja gasa, iako sam ga podesavao neposredno prije stavljanja ovih dodatnih dihtunga (zagrijan motor, naravno). Nista, kontah se, zagrijacu ga opet pa spustiti. Medjutim, sada ga sa smanjenim obratijma bez gasa gusi. Pustim gas, dam pun, u momentu se udavi, dok ne sagori visak, pa onda krene.
Prosto mi nevjerovatno koliki lanac reakcija zbog ta dva dihtunga. Nisam ocekivao potrebne promjene na karburatoru. Nadam se da cu uspjeti da ga stabilizujem samo na tom sarafu za gas, jer drugi za smjesu ne mogu okretati, onaj od Gurtner-a, urezani,..

Kad sam kod tog svega, gledah membranu, dizao je na svjetlost. Naprijed je uredu, sa strana se ipak providi izmedju. Da mijenjam?

@jerrycro
I to mi je jako poznato. Svakih malo- benzin ispod. Filter zraka pun,... Tu sam gubio vrijeme na nebitnim stvarima, mijenjao pogresne stvari, na kraju ipak vakum ventil, od tada uredno.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Vivacity 50, protok benzin a
« Odgovori #4 : 24 Travanj, 2016, 21:38:51 »
To što zoveš membrana su ustvari "usisne lamelice" i kada su zatvorene ne bi smjelo nigdje biti šupljina dok gledaš prema svjetlu kroz njih..

A ti dodatni dihtunzi koje si stavljao ne bi trebali predstavljati problem, samo mogu biti prednost, naravno ako su dobri i neoštećeni.

Offline Stalle123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vivacity 50, protok benzin a
« Odgovori #5 : 25 Travanj, 2016, 22:09:50 »
Usisne lamelice. Hvala!
Dakle, da ih mijenjam? Preporucuje se i samo njih promijeniti (lamelice)? Carbon, metal? Ili u kompletu?
Dihtunzi su novi.