Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner 50 SP (2001) temperatura i sitnice  (Posjeta: 1020 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amadex

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50SP
Runner 50 SP (2001) temperatura i sitnice
« : 03 Travanj, 2016, 21:28:32 »
Bok i večer!

Regan prije 1 minutu (ako i tolko), jucer sam uzeo Runnera 50SP, od 1. vlasnika bio neki čiča koji ga je koristio ne nešto previše s obzirom da motorin ima 15k kilometara, stanje iznenađujuće kakvih ima to godište, sve je stock samo blokade dole. Prvi vlasnik se nije nigdje zgovnjao s motorinom, sve na njemu skoro ko novo jer je garažiran i još na to pod ceradom bio.

U ova 2 dana što sam ga vozio cca 150 km,primjetio sam da se indikator temperature uopće ne diže, isto mi je i sam napomenuo ali je rekao da ga toliko kratko vozi dok negdje ide da se i nije mogao dic, neznam nisam komentirao jer sam panj za skutere pošto sam se u "mlađim" danima imao druge zanimacije.

Drugi problem je da ako ga ostavim 2 do 3 minute bez nadzora (bez nadzora misleci diranja gasa i ostalo) motorin se ugasi, lampica od svijetala titra pa se ugasi do kraja a tad i motor. To sam ustanovio što bi mogao biti problem samo još moram nać vijak da bi porihtao ler gas (ako sam u krivu, bit će mi drago ako dobim povratnu točniju informaciju).

Treće primjećeno je kada se vozim cca 80 do 90 po asfaltu koji je gladak, osjećaj na motorinu je kao da se vozim po prilično hrapavoj podlozi (kada idem ravno) ko da malo vibrira, teško je dočarat osjećaj al sigurno ima netko tko kuži gore navedeno. (prednja guma je starija, nevidim tjedan/godinu) a straznja je nova novcata.

A četvrto i zadnje, stražnja kočnica tj. ručica je znatno mekanija od prednje kočnice/ručice a tako i koči, jednako su mjenanji diskovi i pločice, plus malo cvili na početku kontakta sa diskom a nako toga odradi svoje ali znatno slabije od prednje.

Trenutno sam keširao svu kintu za njega tako da nisam u mogucnost nista kupovat narednih tjedan dana i ali sam preventivno htio dat ga nekome u ruke da pogleda kako spada, jer tko zna šta je čiči rađeno na servisu. I btw kolik ima taj vrag tank? Danas sam sipao 74 kune goriva u njega, nisam gledao litre s tim da nije ni rezerva svjetlila nego eto.

Evo ekipa, bit cu zahvalan na odgovorima a i ovom prilikom umoljavam da se ne hejta odmah ako sam nesto krivo napisao itd jer kao sto sam napomenuo... mopedi/skuteri su mi špansko selo, a u buducnosti nadam se da nece biti posto sam konacno ubo Runnera i s vremena na vrijeme će se osvježavat ta 2001 godina.
« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2016, 22:02:06 amadex »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Runner 50 SP (2001) temperatura i sitnice
« Odgovori #1 : 03 Travanj, 2016, 22:13:11 »
napisi od kud si pa da ti preporucamo nekog pouzdanog da provjeri taj motor

Offline amadex

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50SP
Odg: Runner 50 SP (2001) temperatura i sitnice
« Odgovori #2 : 04 Travanj, 2016, 10:11:09 »
krk grad i otok

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Runner 50 SP (2001) temperatura i sitnice
« Odgovori #3 : 05 Travanj, 2016, 14:19:44 »
pogledaj si da li ti je uopce spojen termo senzor (nalazi se na glavi)
ako je spojen moguce da ne radi ili nemas termostata pa nikada ne postize temepraturu masina

kaj se tice gasenja vjerojatno je do neustelanog i zmazanog fergaera i svjecice

vibracije koje ti se desavaju mogu biti do guma koje vozis, lezajeva prednjeg kotaca i jos x faktora

zadnju kocnicu treba odzraciti i zamjeniti kompletnu kocionu tek. nakon toga ako je jos mekana vjerojatno je do starog kocionog crijeva

btw stari raneri imaju  jako velike tankove neki i 12l dok novije serije imaju 7

Offline amadex

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50SP
Odg: Runner 50 SP (2001) temperatura i sitnice
« Odgovori #4 : 06 Travanj, 2016, 14:32:38 »
pogledaj si da li ti je uopce spojen termo senzor (nalazi se na glavi)
ako je spojen moguce da ne radi ili nemas termostata pa nikada ne postize temepraturu masina

kaj se tice gasenja vjerojatno je do neustelanog i zmazanog fergaera i svjecice

vibracije koje ti se desavaju mogu biti do guma koje vozis, lezajeva prednjeg kotaca i jos x faktora

zadnju kocnicu treba odzraciti i zamjeniti kompletnu kocionu tek. nakon toga ako je jos mekana vjerojatno je do starog kocionog crijeva

btw stari raneri imaju  jako velike tankove neki i 12l dok novije serije imaju 7

ej hvala na respondu, naso sam covjeka gdje cu odfurat, ovo sve sta si naveo je i on rekao drugim redosljedom mozda samo :D

tank kad sam vidio kolko ima na dupe sam pao majke ti :D