Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera RRT Nebreska (Iskra-bobina-CDI)  (Posjeta: 794 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AdonisRRT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Gilera RRT Nebreska (Iskra-bobina-CDI)
« : 22 Ožujak, 2016, 20:45:02 »
Pozdrav ekipa.(novi sam na forumu s toga oprostite mi ako ima nekih pogrešaka)
Dakle,ovih dana se bavim sa jednim svojim starim kroserom (inače prva ljubav) Gilera RRT.
Prije od prilike nekih 4 godine taj isti motor mi je jednostavno ostao bez struje u vožnji,iako tada mlad i blesav odlučim da ga pošaljem u radionu kod jednog lika kojeg nisam ni poznavao.
Zbog tadašnjih okolnosti bio sam prisiljen na to da ne mogu doći do svog motora skoro pa 4 godine,bla bla bla,ukratko gilera se je vratila prije par dana u moje vlasništvo.
Prvog dana kad je stigla doma odmah sam je kompletnu razmontirao,primjetio sam da su originalni dijelovi još na njoj,međutim našao sam uzrok prijašnjeg kvara,rezervoar mi je presjekao oko 20 žica među kojima je i bila kill switch sa CDI.Nakon zamornog mijenjanja svih tih žica i spajanja nalijem benge u bajk,dam ćok i motor nakon 3-4 okretaja sastavi,na moje čuđenje radi kao sat(izvrsna pouzdana mašina).
Nakon toga ugasim motor i počinjem sa ostalim sitnicama kao što su krpljenej gume koja je pukla od stojanaj,farbanje i ostalo.
I tako jučer pokušam da upalim motor kad ono nema iskre na svjećici,ostah u čuđenju pokušavao sam ja tako jedno 20 minuta(nabio žuljeve na stopalu a ono ništa).
ispitam žice sa magneta sve ok,otpor dobar,struje dosta,sa CDI-a ima struju,ali bobina(MOTOPLAT) ne baca iskru(pokusavao sam sa par novih svjećki ali isto je).
Međutim pokušam sa bobinom od yamahe MBK skut.. 50cc i  baci struju jedno 10-tak puta i opet ništa.
(Isto tako primujetio sam da sa magneta imam jednu BIJELU žicu koja je presičena i po stanju izolir trake takva je bila i kad sam ga kupio prije 7 godina-inače imam 7 žica sa magneta)
JEdni mi govore da je CDI (koji inače košta 100 eura polovan) dok drugi govore da je bobina.
ŠTA BI PO VAŠEM MIŠLJENJU MOGLO BITI,HVALA.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gilera RRT Nebreska (Iskra-bobina-CDI)
« Odgovori #1 : 22 Ožujak, 2016, 22:33:42 »
povuci sve nove zice da stablo bude zdravo a onda razmisli o bobini i cdiju

neces valjda kupovat novi cdi a instalacija ti je razvaljena

stablo na  stol i postavi ga iznova s novih zica

Offline AdonisRRT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera RRT Nebreska (Iskra-bobina-CDI)
« Odgovori #2 : 23 Ožujak, 2016, 08:44:33 »
 :'( :'( :'(  sva instalacija je skoro pa na novo urađena,sve žice su takođe pregledate i ispitane,nigdje nisu prekinute (one koje ne trebaju biti).
Stvarno nemam više ideja,bzv mi je platit 100 eur. za CDI...
Ako i bude do CDI da li se može pregradit neki jeftiniji cdi koji podržava isti broj okrtaja mašine kao i ovaj sad tj. 10.000 obr.Hvala

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gilera RRT Nebreska (Iskra-bobina-CDI)
« Odgovori #3 : 23 Ožujak, 2016, 09:31:47 »
nemoj mi skoro sve nove zice i cijela instalacija je  na novo radena koja mora biti

cijela treba biti i svaka zica treba biti rjesena jer neznas sto te prca i nema nepotrebnih sustava

Offline AdonisRRT

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera RRT Nebreska (Iskra-bobina-CDI)
« Odgovori #4 : 24 Ožujak, 2016, 09:32:29 »
čitavo stablo na novo povučeno,potrošio 20 eur. na žicu i spojnice,isti krc ko i prije.
Sa magneta i dalje stoji ta bijela žica presječena odmah kod zvona,također ima i jedna crvena žica do reglera koja nema mjesta  (nikad nije ni bila skopčana) ali ima pozitivan naboj (daje struju) (regler ima 4 ženska ulaza i dolazi struja do njega)