Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Italjet Dragster pitanja  (Posjeta: 2237 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline boulybox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sr70,ice150,sp180
  • MojSpuh: Yasuni R
Italjet Dragster pitanja
« : 22 Kolovoz, 2015, 22:38:03 »
Daklem imam par pitanja za vlasnike Dragstera, pa ajmo redom:
1. ako netko zna od cega bi pasao prednji shock jer je ovaj jednostavno gotov pa trazi zamjenu, koja je duljina ETE
2. jel ima gdje kod nas kupit u ducanu manzetu za prednji tocak ili je lakse kemijat od nekog auta da pase
3. jel se itko upusto u slaganje straznje suspenzije da se makne  klasicna vilica te da se slozi normalno amortizer na ramu ko na svim skutovima
4. posto su mi lose plastike dosta ih je skinuto, pa mi je citav komad ispod prednje glavne plastike i lampe otvoren me zanima kako najlaske sklepat neku plastiku da solidno izgleda a i da sluzi svrsi
5. ako netko ima glavcinu za 50cc za minu da prodaje po akcijskoj cijeni za italjeta 5 sarafa jer moja ima lufta

to je nesto problema koji me muce trenutno, te unaprijed hvala na pomoci.

Offline perki_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 180
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #1 : 22 Kolovoz, 2015, 23:27:08 »
Ajmo redom da ti odgovorim , pošto mislim da sam najkompetentniji da ti na sva pitanja dam odgovore

1. Prednji amortizer ti neće pasati od ničega i sve što staviš izgledat će nakaradno, ne nasjedaj na priče ma pasat će ovo ono vjeruj mi imao sam 9 Dragstera 50 ccm i sada imam 3 180 , imaš onih yss ili kako već se zovu ali nisu dobri  jer su preslabi motor će ti plivati i neće birti vozljiv , jedina opcija ti je ili nać polovni da je ispravan ( veća ti je mogućnost  da dobiješ na bingu ili eurojekpotu ) ili bitubo od 200 eura
2.Manđete za kupiti kod nas imaš ali nije baš skroz identična , paše i sve košta oko 100 kn i mogu ti je nabaviti , ukoliko hoćeš original može se naručiti košta isto oko 100 kn ali plus poštarina koja je ubitačno skupa , promjena te manđete ti je umjetnost samo za informaciju
3.Što se tiče suspenzije to nediraj ništa jer ćeš samo nešto sjebati , nije bez razloga to tako napravljeno
4.plastika se prednja da nabaviti , imam ju ja ali ju isto treba malo doraditi  cijela je nije puknuta
5. Glavčinu imaš na njuškalu od jednoga kolege nazovi ga i pitaj ga da ti proda  jer ju nećeš nigdje drugdje naći
evo ti link na oglas sa njuškala
http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/italjet-dragster-50-180ccm-djelovi-oglas-14720593
Ukoliko imaš još kakvih pitanja slobodno se obrati
« Zadnja izmjena: 22 Kolovoz, 2015, 23:29:59 perki_ »

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #2 : 23 Kolovoz, 2015, 00:58:05 »
opcija za amortizer je jedino bitubo koi je preskup i nepotreban za cestu,postojal je jos i yss al se prestal proizvodit,on je bil oko 140 eura kaj je jos kolko tolko prihvatljivo posto drugi niko vise ne proizvodi te centralne amortizere za dragster..u biti videl sam na britanskim forumima da ima jos neki proizvodjac da ih radi ali su skuplji i od bituba :D
bilo koi drugi da stavis,makar i u istoj dimenziji nebude radil poso posto bude preslab da bi radil preko klackalice kak dragster ima prednju vilu..jedino amortizer koi ima namjenu bas za dragster bude radil kak treba.
polovno ako kupujes opet se ne isplati jer su to sve prastari skuteri,dres stanje..vjerojatno bi najbolja opcija bila dat reparirat amortizer poslije ceg je ko da si kupil nov al za puno manje para..
manzetu kupis u auto dijelovima po mjeri prema svojoj staroj,oko 60 kn kosta.
plastike jedino orginal stavit,il da svoje das povarit i sredit ako su lose..

kaj se tice glavcine,u ovom oglasu u linku sa njuskala,ako je doticni MATEO clan foruma pod imenom LUDI DRAGSTER,onda bjez od toga jer je lik prevarant i lopovcina.
« Zadnja izmjena: 23 Kolovoz, 2015, 01:20:57 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline perki_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 180
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #3 : 23 Kolovoz, 2015, 12:39:43 »
mislim da se amortizer neda reparirat, barem još nitko nije uspio navodno se nemože ,e sad ja sam pitao na par mjesta i nitko mi nije htio niti uzeti da pokuša.
Što se glavčine tiče je od Matea ja kad sam ju gledao prije cca 2 godine bila je u ok stanju , necu se petljat neka čovjek sam razmisli šta će raditi.

Offline boulybox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sr70,ice150,sp180
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #4 : 23 Kolovoz, 2015, 22:22:10 »
ma amortizer je onaj presocijalni najklasicniji koji je dolazio na njima, a sigurno nebum dao za bituba tolko novaca jer motor ne vrijedi  toliko, no otom potom. zanima me koliko se isplati dat za citavu plastiku koja dode ispod volana sa unutarnje strane( koja dode oko bravice te se sarafi s prednjom plastikom) posto je nemam nego je nes predelano?

Offline perki_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VelikaGorica
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 180
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #5 : 23 Kolovoz, 2015, 22:47:12 »
ma amortizer je onaj presocijalni najklasicniji koji je dolazio na njima, a sigurno nebum dao za bituba tolko novaca jer motor ne vrijedi  toliko, no otom potom. zanima me koliko se isplati dat za citavu plastiku koja dode ispod volana sa unutarnje strane( koja dode oko bravice te se sarafi s prednjom plastikom) posto je nemam nego je nes predelano?
Nije ti taj amortizer baš socijala al nema veze ... plastika se da nać od 100 do 300 kn ovisi o stanju to je realna cijena

Offline boulybox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sr70,ice150,sp180
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #6 : 23 Kolovoz, 2015, 23:18:31 »
ma bum ti ga slikno sutra pa ces vidit, al zato posto si reko da imas neki deal za manzetu to bi mogli rijesit

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #7 : 24 Kolovoz, 2015, 00:01:10 »
paioli amortizer nije socijala.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline boulybox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sr70,ice150,sp180
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #8 : 25 Kolovoz, 2015, 16:19:19 »
Na ovaj shock sam mislio, ak netko ima plastiku oko bravice ispod volana rado bih kupio naravno po normalnoj cijeni



Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #9 : 26 Kolovoz, 2015, 00:43:12 »
ovaj izgleda loš i nije paioli kolko vidim..
al ko i svaki drugi trebal bi se dat reparirat..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline boulybox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 269
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: sr70,ice150,sp180
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Italjet Dragster pitanja
« Odgovori #10 : 26 Kolovoz, 2015, 09:22:57 »
Izgleda lose a ne radi nis bolje, al zato iza je paioli centralni