Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG Power par problema koje ne mogu da rijesim pomoc  (Posjeta: 1141 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Danas nakon stajanja skutera 1 godine u garazi u dijelovima sastavim sve i upalim i javili su se sljedeci problemi
Prvo izbija mi voda na cep ali kada se malo vode odlilo prestalo je sad to je nakon predjenih pet kilometara vise nisam vozio inace oba crijeva su iste topline hladnjak vreo ne mogu ruku nasloniti na njega jedino jedno crijevo koje ide iz boce do hladnjaka gore je kao za zeru hladnije ali nisam siguran ostala sve iste topline, nove brtve sve zabrtvljeno nova vodena pumpa semering nov sve novo ne vidim zasto bi nabijalo nesto kompresiju u posudu ovo mi se desava od kad imam skuter znaci i prije mjenjanja svega. Ako neko moze da mi kaze sta da radim bio bih zahvalan inace po ovoj paklenoj vrucini danas temp je dosla do 6 crtica i nije vise rasla.
Zatim zvoni mi nesto u prenosu nije bendiks izvadio sam ga i opet zvoni, unutra je malossi multivar sa novim rolicama preso 4kilometra sa njima klizaci su mi izgledali ok moguce da su oni ali nisam siguran, kada dodam gas zvonjava prestaje.
Jos jedan problem trese mi motor pri polasku na nizim obrtajima setup je LeoVince TT, Multivar rolice 5.7gr, nove bijele oprugice na kvacilu, nova ljubicasta centralna, kvacilo u dobrom stanju serijsko, polini evolution zvono http://www.scooter-center.com/en/product/P250022/Clutch+bell+POLINI+Evolution+PiaggioGilera+50+100+ccm+2+Takt+4+Takt+Peugeot+50+ccm+Honda+50+ccm+Kymco+50+ccm+SYM+50+ccm+GY6+4+stroke+50ccm+107mm?meta=?cat=A_PIAGGIO_NRG50POWERDD&catmatch=CAT_ANTRIEB_KUPPLUNGSGLOCKE ovo zvono u odlicnom stanju nije poplavilo, kao novo, remen nov dayco, multivar ima serijsku bolcnu ne multivaru da nije u tome problem, i imam problem u voznji kao da kamencic udari u prenosu nesto kao da pukne kao da preskace inace to ne utjece na voznju skutera samo me iritira ako neko zna odgovor na ovo super.
Posljedni problem je u disk plocicama stavio sam prednje i zadnje nove malossi mhr i novo ulje dot 4 kao sto pise sve odzracio i obje kocnice imaju tvrdocu odlicnu nema zraka u sistemu i prednja odlicno koci dok zadnja ima tvrdocu ali moram je strasno jako stisnuti da zablokira tocak tj slabo koci da li sam pogrijesio negdje u sastavljanju, ispod skutera nista nigdje ne curi pali na zub, nekad cujem zvuk kao da voda sisti ili nesto tako ali to se cuje sekund dvije i prestane. Na skuteru je promijenjeno radilica semerinzi, razbusen cilindar nov klip sa novim iglicastim nove brtve, vodena pumpa nova, prirubnica nova, svjecica nova, usisne lamelice u odlicnom stanju ne zijevaju nigdje znaci sve je zadihtano sve je radjeno kako treba, skuter ide odlicno samo me muce ove stvari, nemam bas iskustva mozda treba sve da legne na svoje mjesto nisam vozio preko pola gasa razradujem ga pojaco sam mjesavinu. Ako bi neko imao strpljenja da procita ovo i da mi odgovori sta da uradim jer se bojim voziti ovako skuter. Hvala unaprijed svima i izvinjavam se na poduzem tekstu  :icon_thumright: P.S. nigdje na boci na svom nrgu ne mogu da nadjem oznake min i max vode antifriza tako da ako bi neko mogo da stavi sliku boce i oznaci gdje je maks bio bi zahvalan ili da mi otprilike objasni dokle maks da sipam.

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power par problema koje ne mogu da rijesim pomoc
« Odgovori #1 : 09 Srpanj, 2015, 12:29:33 »
Ako netko moze odgovorit na bilo koje pitanje najbitnije mi je ovo oko antifriza

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Piaggio NRG Power par problema koje ne mogu da rijesim pomoc
« Odgovori #2 : 09 Srpanj, 2015, 13:51:05 »
1) grijanje
nemoj tocit vodu nego antifriz pol koncentrata pol vode ili kupi onaj pomjesani pa samo ulij unutra
odzraci skuter na glavi vise puta upali ga i provozaj se
temperatura koja se dize nije nista cudno za jucerasnjih +38 sve je ok samo da nejde u blinkanje jer onda je kriticno

provjeri i smjesu jer ce se i grijati dosta radi preslabe smjese odnosno premale dizne

inace oznaka mix i max na tanku se slabo vidi neki tankovi su oznaceni od naprijed pa moras skidat plastiku da ju vidis na starijim je s strane podnice
 

2) vibracije
trese ti zbog kuplunga odnosno moguce je da ili kvacilo proklizava ili pa nejednakomjerno hvataju pakne jer si stavljao druge federcice kvacila
dayco remen ti je ok ako je dayco varisect ali ako samo pise dayco na njemu nevalja

3) zadnja kljesta da bi dobio tvrdocu moras skinuti  dolje, otvoriti onaj odzracnik i odzracit ih nagnute tako da je odzracnik na najvisoj poziciji
tek onda se da izbacit svaki mjehuric zraka iz kljesta

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power par problema koje ne mogu da rijesim pomoc
« Odgovori #3 : 13 Srpanj, 2015, 01:11:32 »
Prije svega da se zahvalim na opsirnom i korisnom odgovoru, od postavljanja pitanja do danas sa skuterom sam napravio 60kilometara, mjesavinu pojacao vozim na vrhu gasa maks brzina 45kmh, grijem ga prije voznje i odlicno ide, sto se tice pitanja oko rashladne tekucine od generalke od pocetka je nasut antifriz razblazen sa dest vodom i to onaj za alu blokove, ne curi mi vise na cep iscurilo je malo i stalo, temp nije presla 6 crtica nikako. Kvacilo sam pokusao rijesiti tako sto sam presao papirom 120 ferode i zvono i smanjile su se ali opet se malo osjete na tom startu ne znam u cemu je problem sve je novo. Na remenu mi pise samo dayco ali je nov pa kad budem sa parama zamjenicu ga za novi originalni za sad neka stoji. Zadnja kljesta su ok koci sad. Imam problem sa rucnim cokom, kada ga podignem skuter nece da radi bez gasa na leru i ne pali bez gasa dok sa spustenim je sve normalno, pali na zub ok sve, da li je to normalno i mislim da mi trosi vise od stavljanja rucnog coka jer sam nasuo 4litra unutra je bilo mozda litar i sada mi se nakon 56kilometara upalila rezerva, koliko litara je rezerva uopste ?

Offline nrgpower22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 324
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power
  • Moja Kaciga: Probiker PR2
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Piaggio NRG Power par problema koje ne mogu da rijesim pomoc
« Odgovori #4 : 14 Srpanj, 2015, 03:32:03 »
Ako moze neko da pomogne oko trzanja pri manjem gasu trenutno su bjele na njemu da li da pokusam sa zutim oprugicama i da li moze nesto gore otici od trzanja ? Takodjer oko coka vcrs sam ga upalio sam dignutim cokom pustio par sekundi i ona spustio cok i malo je spustio obrtaje i onda ih sam digao na oko 4k gdje sam ga ugasio, kad sam ponovo upalio sa spustenim cokom radio je normalno. ?