Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen  (Posjeta: 969 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Disha

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: AWA
  • MojSpuh: sc 22
Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen
« : 28 Lipanj, 2015, 18:22:55 »
Pozz ljudi,

Znaci ovako prije 5-6 mjeseci sam na Nrgu prvi put cuo da nes melje i odveo sam ga mehanicaru i pokazao mi je kako je iglicasti lezaj  skoro pojeo bolcen klipa i nista on je to promjenio i sve je bilo u redu dosad dok se opet nije poceo cuti identican zvuk ...

Na motoru je TP trophy 50 termogrupa ,prije je bio yasuni z auspuh ali sam ga maknuo bas iz razloga jer sam mislio da on to radi ali evo cini se da nije, jos imam na motoru variomat polini speed control sa 6.4 rolicama ali sumnjam da je on neki krivac. Motor ide do 8000 okretaja nigdje se ne przi niti ista .. imate li kakvih slicnih situacija bilo kakva pomoc je dobra :)
HVALA unaprijed :)

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen
« Odgovori #1 : 28 Lipanj, 2015, 22:06:05 »
Treba vidjeti u kakvom je stanju gornji dio klipnjace gdje vozi lezaj, da nema ostecenja , nema ti to veze sa auspuhom. rolice mi se cine full lagane za taj setup.

koliko je km proslo od kako je prvi puta pojeo bolcnu?

Imam isti problem i ne kuzim zasto... squish ok, podmazivanje ima, klipnjaca ko nova, ne gazim na hladno, frga nastelana da ne moze bolje i vec drugi put bolcna oglabana.  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 28 Lipanj, 2015, 22:14:51 nomad »
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline Disha

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nrg Power
  • Moja Kaciga: AWA
  • MojSpuh: sc 22
Odg: Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen
« Odgovori #2 : 28 Lipanj, 2015, 23:50:18 »
Treba vidjeti u kakvom je stanju gornji dio klipnjace gdje vozi lezaj, da nema ostecenja , nema ti to veze sa auspuhom. rolice mi se cine full lagane za taj setup.

koliko je km proslo od kako je prvi puta pojeo bolcnu?

Imam isti problem i ne kuzim zasto... squish ok, podmazivanje ima, klipnjaca ko nova, ne gazim na hladno, frga nastelana da ne moze bolje i vec drugi put bolcna oglabana.  :dontknow:

A presao je nede 1000-2000 km  a ostecenja ne bi trebalo biti jer je to bila stavljena nova termogrupa ...

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen
« Odgovori #3 : 29 Lipanj, 2015, 00:05:57 »
Treba vidjeti u kakvom je stanju gornji dio klipnjace gdje vozi lezaj, da nema ostecenja , nema ti to veze sa auspuhom. rolice mi se cine full lagane za taj setup.

koliko je km proslo od kako je prvi puta pojeo bolcnu?

Imam isti problem i ne kuzim zasto... squish ok, podmazivanje ima, klipnjaca ko nova, ne gazim na hladno, frga nastelana da ne moze bolje i vec drugi put bolcna oglabana.  :dontknow:

Jel radis mjesavinu ili samo uljnu koristis? Ak samo uljnu na 70ccm koristis to je minimalac i dodatno pospjesuje  habanjs bolcne koja je ionako premalena sa svojih 10mm.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen
« Odgovori #4 : 29 Lipanj, 2015, 00:14:42 »
@ Disha . To je jako malo km. A valjda mehanicar zna sta radi pa zna i pregledati sve sto bi moglo biti uzrok

@Corector Mix radim sam jos kako je serijala bio. 2% polusintetike repsol ili motul  .Prvi put je poceo lupkat na nesto manje od 20 000 taman kad sam mijenjao karike. I sad opet na skoro 10 000km . A i da nema ulja ne bi izvrtio toliko sigurno. Sve u dobrom stanju samo bolcna ostecena.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen
« Odgovori #5 : 29 Lipanj, 2015, 00:21:52 »
@ nomad, ne znam sto da ti kazem, imam ih dosta nagrizenih potrosenih na 70ccm. Po meni su premalene jer bolji tretman jednostavno ne mogu ponuditi osim da manje dodavam gasa  :dontknow:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen
« Odgovori #6 : 29 Lipanj, 2015, 00:51:02 »
Znaci da se pomirim sa time , jer kad ga buraz dohvati onda nema milosti  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 29 Lipanj, 2015, 00:53:01 nomad »
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Nrg power-iglicasti lezaj klipa iizrezbario bolcen
« Odgovori #7 : 29 Lipanj, 2015, 09:50:24 »
Treba vidjeti u kakvom je stanju gornji dio klipnjace gdje vozi lezaj, da nema ostecenja , nema ti to veze sa auspuhom. rolice mi se cine full lagane za taj setup.

koliko je km proslo od kako je prvi puta pojeo bolcnu?

Imam isti problem i ne kuzim zasto... squish ok, podmazivanje ima, klipnjaca ko nova, ne gazim na hladno, frga nastelana da ne moze bolje i vec drugi put bolcna oglabana.  :dontknow:

Jel radis mjesavinu ili samo uljnu koristis? Ak samo uljnu na 70ccm koristis to je minimalac i dodatno pospjesuje  habanjs bolcne koja je ionako premalena sa svojih 10mm.
svi piaggio pa tako I nrg power ima 12mm bolcnu I nije premalena. To sta iglicasti pojede bolcnu je zato sto ili se pregrijava uslijed slabog podmazivanja,klipnjaca je kriva ili glavni lezajevi radilice imaju toliko lufta da radilica nateze klipnjacu bocno...treba otkriti zasto se to dogada jer zamjenom bolcne nisi nista rijesio,sasut ce se iglicasti I onda krecu troskovi.

Aerox ima 10mm bolcnu i iglicasti na minarelliju na jacem setupu mijenjas za dorucak
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka