Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kinez - Izglodan navoj svjecice na glavi  (Posjeta: 5803 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Skazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Kinez - Izglodan navoj svjecice na glavi
« : 03 Rujan, 2008, 11:50:28 »
e ljudi pozz, imam problem sa ovim navojem sto dode u glavi motora, svjecica mi konstantno iskace znaci da je navoj otisao u qrac, probao sam i druge svjecice ali uvijek isti problem, je li moguce sad da se taj navoj ponovo ureze i kako skinuti glavu motora jer sam probao vec jednom ali odustao jer se bojim da ne po***** nesto ali fkt se bas ne kuzim u te skutere, i da napomenem da je skuter kinesko smece tj yamasaki... :laughing7: :laughing7: :laughing7:  nadam se da ce se naci neki dobar savjet....  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 20 Rujan, 2008, 08:45:01 Benjamin »

Offline Skazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #1 : 03 Rujan, 2008, 12:08:46 »
de ljudi pomagajte fkt mi treba pomoc i ako netko moze da mi objasni sta je helicoil...  ???

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #2 : 03 Rujan, 2008, 14:03:16 »
nemas druge nego nabaviti drugu glavu...ili urezati novi veci navoj..moras vidjeti jel ima veca svjecica kaj bi onda mogla pasati...

ali buduci da je to kinez imslim da je jedtinije nabaviti glavu drugu nego to ici kemijati..
Under construction...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2008, 14:49:38 »
imas opciju istu kao i da je auto u pitanju donjeti tokatu da izbusi ubaci piksnu (valjda se tako kaze) ureze potreban navoj za svjecicu ..uglavnom nije neki problem ali eto buduci da je kinez neznam sta je jeftinije nova glava ili majstor...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #4 : 03 Rujan, 2008, 18:11:47 »
imas opciju istu kao i da je auto u pitanju donjeti tokatu da izbusi ubaci piksnu (valjda se tako kaze) ureze potreban navoj za svjecicu ..uglavnom nije neki problem ali eto buduci da je kinez neznam sta je jeftinije nova glava ili majstor...

Najpametnije ti je nabavit neku polovnu glavu jer sta god radio postoji velika sansa da ce se uslijed visokih temperatura nekaj desit.A kaj god se desi moze ti sjebat klip.Ak ne nadjes glavu ja nebi stavljao piksu nego pocisti taj navoj i upucaj u rupu heliokoj.Mislim da ima heliokoj te velicine ali nije sigurno da ce drzati te visoke temperature.Nemoj slucajno narezivat veci navoj jer vjerojatno imas svjecicu koja se skida sa kljucem 21 pa mislim da nema svjecice sa sirim navojem od tog.

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2008, 18:16:04 »
jel taj yamasaki 2 takta ili 4? ako je dva onda bi možda ali samo možda išla glava cilindra sa lune! ako nađeš slike glave cilindra onda šalji jer ja imam serijsku glavu cilindra sa lune viška!

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #6 : 04 Rujan, 2008, 07:46:26 »
jel taj yamasaki 2 takta ili 4? ako je dva onda bi možda ali samo možda išla glava cilindra sa lune! ako nađeš slike glave cilindra onda šalji jer ja imam serijsku glavu cilindra sa lune viška!

E mislim da bi ti to najbolja bila solucija...

A sto se tice onoga da ce nesta biti od temp... Ja sma imao na autu jer mi je jedan "majstor"  sredio navolje (sarafao svjecice zracnim pistoljem na max...)

 :drunken_smilie: :angry7: :angry9: :angry9:
« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2008, 07:54:43 veka84sb »

Offline Skazz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #7 : 05 Rujan, 2008, 15:24:11 »
jel taj yamasaki 2 takta ili 4? ako je dva onda bi možda ali samo možda išla glava cilindra sa lune! ako nađeš slike glave cilindra onda šalji jer ja imam serijsku glavu cilindra sa lune viška!
4 takta je,motor, a mislim da nece biti potrebe da se mijenja glava jer sam nasao dobrog majstora koji ce jeftino da uradi navoj

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #8 : 05 Rujan, 2008, 20:47:50 »
a to za veći navoj urezat hah pa nema svjećice sa većim navojem a i taj majstor nadaj se da će to dobro napravit
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #9 : 19 Rujan, 2008, 22:50:23 »
Vidim da je proslo 2 tjedna od tvog problema i nadam se da si rjesio svoj problem !!!

A sto se tice tog problema moze se rjesiti bez jeb.. ti !

Ja osobno sam napravio bar 15 takvih glava-sto za tomosa sto za skutere !!!

Napravi se redukcijska caura sa unutarnjim navojem za svjecicu a vanjski prvi veci koji je moguce uvrnuti u glavu a da stijenka caure i glave nebude pretanka - s tim da je najbolja opcija da je korak vanjskog navoja sitniji od koraka na svjecici tako da kad se to zavrne i namaze ljepilom za navoje nema sanse da se bilo sto desi s tom redukcijom !

A i sansa da taj navoj sje..... stezanjem je skoro pa nikakva jer se radi o zeljezu a ne gusu ili jos gore aluminiju !

A postoji jos jedno rjesenje sa tzv. "oprugom" ! Imaju i ureznice za te stvari-ureze se navoj istog koraka ali sa vecim promjerom za tu oprugicu-onda se ta oprugica navrne na svjecicu i sve to zajedno u glavu - i to drzi besprijekorno ako je dobro i precizno odradjeno !!!

a sto se tice svjecice sa vecim promjerom navoja za takvu jos nisam cuo - koliko ja znam taj navoj je standard i jedini !!!

Sama razlika je u duzini navoja !!!

Ako grijesim slobodno ispravite !!!
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #10 : 20 Rujan, 2008, 00:16:38 »
kazu da nije dobro stavljati urezivati i stavljati piksu zbog kompresije sve mora fino dihtat

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #11 : 20 Rujan, 2008, 16:59:19 »
Vidim da je proslo 2 tjedna od tvog problema i nadam se da si rjesio svoj problem !!!

A sto se tice tog problema moze se rjesiti bez jeb.. ti !

Ja osobno sam napravio bar 15 takvih glava-sto za tomosa sto za skutere !!!

Napravi se redukcijska caura sa unutarnjim navojem za svjecicu a vanjski prvi veci koji je moguce uvrnuti u glavu a da stijenka caure i glave nebude pretanka - s tim da je najbolja opcija da je korak vanjskog navoja sitniji od koraka na svjecici tako da kad se to zavrne i namaze ljepilom za navoje nema sanse da se bilo sto desi s tom redukcijom !

A i sansa da taj navoj sje..... stezanjem je skoro pa nikakva jer se radi o zeljezu a ne gusu ili jos gore aluminiju !

A postoji jos jedno rjesenje sa tzv. "oprugom" ! Imaju i ureznice za te stvari-ureze se navoj istog koraka ali sa vecim promjerom za tu oprugicu-onda se ta oprugica navrne na svjecicu i sve to zajedno u glavu - i to drzi besprijekorno ako je dobro i precizno odradjeno !!!

a sto se tice svjecice sa vecim promjerom navoja za takvu jos nisam cuo - koliko ja znam taj navoj je standard i jedini !!!

Sama razlika je u duzini navoja !!!

Ako grijesim slobodno ispravite !!!
Sve si dobro napisao

Imao sam i ja slicna iskustva.

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: los navoj za svjecicu u glavi motora
« Odgovori #12 : 20 Rujan, 2008, 21:27:26 »
kazu da nije dobro stavljati urezivati i stavljati piksu zbog kompresije sve mora fino dihtat

Da slazem se s tobom oko toga !!!
Zato takve stvari ne idu "majstorima" (mislim na samozvane majstore-ne dokazane)- nego ONOME tko zna odraditi posao kako treba !!!

Kako sam vec rekao (nebi da ispadne kao samopohvala ili sl.) odradio sam vec dosta tih piksnica-i nikad nisam imao problem s bilo cime - hvala bogu bavim se obradom metala od 1996. god - tj. od svoje 15. !!!

A nevidim sto bi tu trebalo promijeniti kompresiju-tolike su razlike da mozes imati promjenu od otprilike 0,005 po onom odnosu 13:1 !
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!