Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje  (Posjeta: 3341 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« : 20 Lipanj, 2015, 19:31:50 »
aprilia sr r piaggio mašina
setup :
dr evo
19 phbg ds (85 glavna dizna,W9 igla,klipić 30)
preradjen airbox od runnera mali i red sponge
motoforce evo radilica
polini vario 9 rola,rolice 4.5 grama
malossi delta crveni federi utezi negdi na sredini
ljubičasti centralni + malossi tc
mhr wingbell
polini kevlar
top nardo


na skuter je stavljen novi klip i karike,honovan je cilindar,stavljene nove brtve,diht masa,bila je dizna 80 jer je bia Gianelli Reverse koji je zamjenut Nardom i stavljena je veća dizna 5 brojeva radi narda za probu a valjda bi trebala biti i dobra,setup karba ostalo nije dirano jer je s Reversom radija extra,znači samo zamjenuta dizna,stavljena je nova svicica NGK BR9EG,antifriz i dest.voda i ozračeno sve,spojena je uljna pumpa.al je svejedno ulja još stavljeno u rezervar nekih 2% dok malo uljna proradi a i zbog novog klipa...

e sad problem je...na leru neće da radi osim pod čokom,minimum do kraja isto kad se zavida slabo radi,gasi se,a kad uvati nakon 300 godina triba mu dugo da se razvrti?

do čega bi moglo bit to na leru?
a za razvrtavanje,preteške rolice možda,ili setup delte kakav bi treba bit s obzirom da su crveni federi?

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #1 : 20 Lipanj, 2015, 21:47:55 »
 Uvaljena dizna 88,ociscen karb,lamelice odlicne,prirubnica isto,vidili smo sda je na semeringe radilice neko stavljao diht masu iz nzn kojeg razloga,doma imam nove corteco tako da cu stavit njih i nadam se rjesit taj problem,iako sa samo stavljenom diznom 88 umisto 85 se vidi mali pomak u razvrtavanju,nadam se boljim vjestima,javim sta bude nakon stavljanja novih semeringa...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #2 : 20 Lipanj, 2015, 21:56:46 »
Due se na nardu vrti kroz ubrzanje preko 12k,ti imaš dr evo,totalni promašaj od spuha na tvom setupu,ne velim da ne može vozit samo serijski neprerađeni gus i taj spuh nisu neka sreća.

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #3 : 20 Lipanj, 2015, 22:16:08 »
Prica sam bas sa Iwo SrTuono tako nesto mu je nick on isto ima roxa sa tim,Gealin frend isto ima stage 6pro na dr-u,a i dva frenda su imala runnere sa setupom koji je 90% ka moj samo u njih trophy umisto dr eva bia,i isli su odlicno,nit se grijali nesto posebno,dobro ulje i samo gas,znam da serijski kit nije sreca al isto ide al ga "guli" nardo,zasad cu ovako,a do zime ce doc minjanje karika pa cu poslat nekome da odradi cilindar "malo" za narda i ostavit setup ovaj kakav je...

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #4 : 21 Lipanj, 2015, 16:16:53 »
tomi ti je reka sve
stvarno mi nije jasno zašto se masovno trpaju mr i he auspusi na cilindre koji nisu za to (to je neki hr trend)
ako ti je bilo do jačeg setupa jednostavno si treba uzet jači cilindar (imaš preduvjete)
na ovaj cilindar bi uredno radio yasuni r i bilo bi ti odlično
S6 pro je auspuh koji ima jako širok powerband i može dobro funkcionirat sa base pa low mr i čistim mr cilindrima
u tom zecu leži grm

što se jačeg setupa tiće....
u startu se treba odredit namjena skutera, i dal ti je to glavno i osnovno prometalo ili ga slažeš za vikend đir
ako je ADU (all day use) onda se ide eventualno na neki low mr setup
rang mhr replice i ostalih sličnih cilindara i mirniji auspuh, nema dernjave i imaš momenta da ga pri kretanju ne moraš gurat u visoke okretaje zbog našpanatog kvačila jer to kod visokog powerbanda i rezonance mora tako
ili ćeš ga složit da ide kolje i traje dvi iljade
ali sve vuče jedno drugo pa to košta u startu, i kasnije eventualno konstantno štelanje, doštelavanje, provjere  i tako dalje

što se tiče tvog problema sa carbom, očito ti trži više goriva čim s čokom radi relativno dobro
možda je do semeringa, promjeni pa ćeš znat daljnju situaciju i što dalje

javi nam kad to središ pa ćemo vidjet što dalje
i obavezno moraš imat set igli, set dizni, i set ler dizni jer bez toga se ne ide u štelanje  :icon_thumright:

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #5 : 21 Lipanj, 2015, 23:03:28 »
Nisam osoba koja inace prati nikakve trendove kamoli "nase" trendove :D
uzea san dr evo vec sam ima Reversa i jos sitno stvarcica i onda se islo dalje na karb,deltu,itd...i uletila mi je zamjena Reverse za Narda u dobrom stanju...
znam da nije da su neki dobar par evo i nardo al znan da mogu uz popratne komponente radit skupa jer su mi i frendovi imali takve setupe...skuter mi nije za svakodnevne rute od nzn sad ajmo rec 50-60 km,to mi je za djiric s curon na kavu,s frendom na pivu,za u obavljanje obaveza po gradu bez drkanja oko parkinga s autom a sta je najbitnije,za moje zadovoljstvo,jer volim zujalice :D
ajmo rec da je to meni 20 km dnevno,nekad ce bit i 50 a nekad ce danima stat u garazi,jel me razumis tako da mi daily setup nije toliko bitan a za slozit HE nebi ni u mislima zna jer toliko vjestine i znanja nemam,ovaj setup sa Dr evo nepreradjenim mislim slozit da san miran ovo ljeto i dok nestigne ledara i kisetine na zimu a onda bi Eva posla na "doradu" da dodje na rang za Narda ili bi ga mozda proda ako bi uletia neki Due za neke ok novce,tako da mi nije setup IZRICITO daily ako me kontas :)
Vidit cu jeli do semeringa napravija san za pocetak copy/paste setup karba od frenda koji je ima isti setup,nadan se da ce bit do semeringa jer radi sad sa diznom 88 bolje tj dobro razvrtava se ok al jos malo fali nadam se da ce to bit rsdi fals zraka..
reci mi setup delte,dal da crvene federe ostavim opustene il da ih nategnem malo,a utege da stavim na najteze?

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #6 : 22 Lipanj, 2015, 13:48:09 »
jasno mi je kako stoje stvari
onda ako postoji opcija ugradnje duetine, radije nebi dira eva, svatko će prije kupit stock cilindar nego turpijan
nebi sad još ništa previše iša štelat u detalje, pošto ćeš najvjerojatnije stavit due

namisti to da ti odgura ovu sezonu pa ćeš po nabavci due sve dotjerat do detalja

za deltu ti neznam točno reć, pošto je osobno nisam ni štela ni posjedova
ali sve ostalo bi ti trebalo bit uštelano, karb, pa prijenos i onda se zeznaš sa kvačilom

a što se tiće kopiranja postavki carba, da su potupuno identični setupi složeni na dva skutera neće biti iste postavke carba
to možeš eventualno uzet kao smjernicu da znaš odakle krenut
oskrbi se ler diznama, iglama i glavnim diznama i puno strpljenja

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #7 : 22 Lipanj, 2015, 14:06:29 »
Pa ee planiram sad da bude pali vozi za lito jesen sve dok nebude ledara,a onda ko zna mozda uleti due il mhr replica tako nesto slozit,a za Eva mozda i bolje prodat ga serijskog...pomalo ima dotad jos vrimena sad mi je bitan ovaj setup :) danas je praznik sutra cu u sastavljanje pa cemo vidit dalje :)

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #8 : 24 Lipanj, 2015, 12:26:24 »
promjenuti su semerinzi radilice,ociscen je karb ponovo i propuhan,nakon zamjene semeringa odma se osjetia pomak na bolje,bolje radi...dizna 88 je bila velika pa je stavljena 85 puno bolje se razvrti i sve mirnije radi,dignuta je igla za jedan zub,ali jos ostaje problem lera na leru mu ocito fali goriva jer nece da radi bez coka nit da upali bez coka :/ sta bi mogao biti problem da još pogledamo?



setup karba 19 phbg ds: klipic 30,igla w9,262 AN,glavna dizna 75,ler dizna 45,čok dizna 60,položaj igle 2.
to su tvornicke postavke karba s kojim je došao a sad je glavna dizna 85 igla dignuta jedan zub.
airbox je od runnera mali,red sponge,maknuta pregrada u poklopcu,i izvadjena lulica skroz sa zadnje strane kucista.
« Zadnja izmjena: 24 Lipanj, 2015, 12:43:17 ajlavsrku »

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #9 : 24 Lipanj, 2015, 13:19:26 »
Due se na nardu vrti kroz ubrzanje preko 12k,ti imaš dr evo,totalni promašaj od spuha na tvom setupu,ne velim da ne može vozit samo serijski neprerađeni gus i taj spuh nisu neka sreća.

siljenje midrace setupa koji na kraju ide ko base a trosi ko midrace, daj zemi due plus ili neki drugi midrace kad si vec sve dijelove za mid pripremio , ovo se ne isplati stelat
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #10 : 24 Lipanj, 2015, 13:23:42 »
pa nebi bas rekao da ide ko base,vozija sam inace dva ovakva setupa i ide to booolje nego base,prvi je bia trophy + polini forrace 3 a nakon toga je dosa nardo,to je islo puno bolje naspram mene i dr eva i bivseg reversa,a na drugom skuteru je bia trophy + tt a nakon toga nardo to je nebo zemlja bila,puno su bolje isli od mene sa dr evo + reverse,a plan mi je slozit sad ovo da san miran do zime,a na zimu il ce dr evo pod nož il ce doc due ili nesto tako,al zasad ocu da pali vozi dotad..

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #11 : 24 Lipanj, 2015, 13:31:08 »
vozi i serijala na yasuni c16 al ju zx napere  :icon_biggrin:

jel si gledo svjecicu u svim rezimima rada? i odkad ti se problem poceo javljat , nakon ugradnje narda ili?
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: aprilia sr 70 ler i slabo razvrtavanje
« Odgovori #12 : 24 Lipanj, 2015, 13:52:15 »
ovako,prosuskali su mi lezaji (skf bugari) i onda san primjetia luft na klipnjaci i odlucia uzet nove lezaje i radilicu,odlucia san MF EVO uzet,i nasa slucajno u oglasu blokove cile sa tom radilicom malo prešli za male pare i uzea ih,radilica ko nova nit mm lufta i sve,i samo preslozija sve sa svoje mašine na te blokove i zamjenia samo semeringe radilice,i onda je dosa nardo,i  montirano je to sve,ozračeno,spojena uljna itd itd,svjecicu nisan puno ni gleda jer se gasi na leru nece da radi osim pod čokon,a u ostalim režimima rada radi dobro zavrti se normalno i sve,frend je maloprin gledao oko motora sta se tice toga kaze da sve 5 osim toga lera da to jebe..