Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Variomat pitanje  (Posjeta: 1215 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dollars

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Variomat pitanje
« : 09 Lipanj, 2015, 21:08:13 »
Pozdrav,

 Danas sam skinuo dolje prsten s variomata, al je problem sto onaj prednji dio variomata koji ima krilca na sebi kad ga stegnem plese, tj kad stegnem maticu jos ima lufta ko da mu fali podloska.. poslije bolcne ima neka podloska ne veca od pol mm..

Cudi me sto ona zvjezdasta podloska koja ide prije nek matica sticne gore na osovinu ne zeli stisnut taj ventilator-vario neg samo sjedne na pocetak i ne zeli dalje kliznut niz osovinu pa da matica stisne. e sad jel to greska il da malo poturpijam zupce toj podlosci, ili fali jos podlozaka izmedju bolcne i prednjeg djela tog ventil-varia?

ps. kupio rabljeni skut pa ono neznam sta je bilo za fus...


Offline 2t power

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • he who dares wins
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava-ZG
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 50 2t
  • Moja Kaciga: Nitro,black mat
  • MojSetup: serijski
  • MojSpuh: Bačvica
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #1 : 09 Lipanj, 2015, 21:20:56 »
na zvjezdastu ti ide još zupčanik za nožno paljenje podloška i onda matica.jel imaš sve to?pretpostavljam minarelli mašina
:piaggio:

Offline djserato

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #2 : 09 Lipanj, 2015, 21:24:19 »
između ventilatora i bolcne mora biti jedna tanka podloška, nakon toga ventilator, zvijezda, onda zupčanik za paljenje podloška i na kraju matica.

Offline dollars

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #3 : 09 Lipanj, 2015, 21:29:10 »
krivo se izrazio ne zvjezdasta nego ta bas za kick starter to sranje mi ide samo na pocetak osovine ne zeli dalje da bi stisnulo taj ventil-vario... di da stavim jos podlozaka?

Offline dollars

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #4 : 09 Lipanj, 2015, 21:30:23 »
između ventilatora i bolcne mora biti jedna tanka podloška, nakon toga ventilator, zvijezda, onda zupčanik za paljenje podloška i na kraju matica.

tak mi i ide, al jos taj ventilator ima lufta ko da bi htio 2 podloske di je ta tanka....

Offline djserato

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #5 : 09 Lipanj, 2015, 21:35:56 »


ovo ti je redosljed a pod brojem 3 ti je blokada variomata

Offline 2t power

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • he who dares wins
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava-ZG
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 50 2t
  • Moja Kaciga: Nitro,black mat
  • MojSetup: serijski
  • MojSpuh: Bačvica
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #6 : 09 Lipanj, 2015, 21:36:39 »
kad staviš zupčanik kurble ide podloška i onda sve stegneš maticom :hello:
:piaggio:

Offline dollars

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #7 : 09 Lipanj, 2015, 21:46:55 »


ovo ti je redosljed a pod brojem 3 ti je blokada variomata

tak mi je i stavljeno sve, sam eto pod broj 19 on bi htio deblju podlosku jer matica nebre stegnuti.

ili slucaj broj 2.. da broj 23 ne zeli dobro na osovinu dalje nutra uc da pritisne 21 na 19.. zato pitam dal da pocackam malo zubce na br 23 kako bi mogo dalje po osovini uc jer je on zasluzan da stisne na bolcnu 19 dok zavidas maticu...

il opet da stavim deblju poddlosku di je 19 s tim da me strah da ne bi bilo onda off centar...

Offline dollars

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #8 : 09 Lipanj, 2015, 21:50:19 »
il ono laicki i hipotetski da maknemo sve s radilice dolje vario s osovine jel... bi mogo setat s br. 23, tj zupcanikom kurble po osovini, jel klizi to sranje il je to namjerno napravljeno da ide samo natakne na pocetak i nejde dalje.. da ne bi sutra poceo to nabivat da dublje sjedne....

Offline 2t power

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • he who dares wins
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava-ZG
  • Moj Skuter: Piaggio Fly 50 2t
  • Moja Kaciga: Nitro,black mat
  • MojSetup: serijski
  • MojSpuh: Bačvica
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #9 : 09 Lipanj, 2015, 21:57:53 »
sklopi sve po slici al kad budeš pregledaj rolice da sjednu i kad budeš stavljao remen stavi ga na vrh variomata zna on odbijat ventilvar kod ručnog stezanja pa te zeza ne da stegnut do kraja :hello:
:piaggio:

Offline dollars

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Variomat pitanje
« Odgovori #10 : 09 Lipanj, 2015, 22:06:18 »
Ma sklapao ja vec to par put sam ne na tom skuteru, pa mi cudno jer mi se to nikad nije desilo. Pa pitam, al izgleda da pretanka podloska il ta zupcanik kurble ne zeli dublje nutra i naravno nebre onda stisnut ventilvario a ne bi ga htio nabijat da ne sj**** radilicu pa radje da pitam pametnije. Uglavnom cudan problem