Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner 50 2005.  (Posjeta: 1074 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline deloki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Gilera Runner 50 2005.
« : 16 Svibanj, 2015, 14:42:23 »
Kupio sam Gileru Runner 50 2005. godište preko oglasnika.
Inače sam totalni laik, i ništa tu meni nije jasno :)

Sve super radi, jedini problem je što ponekad sporo ubrzava na početku. Znači vozim se, motor leti, stanem na semaforu i kada krećem treba mu par sekundi da potegne kako treba. Rečeno mi je da treba promijeniti variomat, federe, rolice... Kupio sam ovaj Polini Hi-Speed komplet i jedan lik mi je to ugradio. Znači sve živo je promijenjeno.

Sada vuče još bolje, ali još uvijek imam taj problem sa ubrzavanjem, i lik koji mi je to ugradio kaže da je stvar u tome da treba sve sjest na svoje mjesto, jer su svi dijelovi novi i da će se to samo od sebe propraviti. Isto tako, nakon ugrađivanja nešto zvecka kod kurble, i za to mi kaže da napravim bar 200km pa da će se to onda sve još ići poštelavati.

Mene zanima da li je moguće da je možda stvar u nećem drugom? Da li bi još nešto mogao zamijeniti/poštelati?


Offline MkaoMajcan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50
  • Moja Kaciga: cuva glavu
Odg: Gilera Runner 50 2005.
« Odgovori #1 : 16 Svibanj, 2015, 14:45:15 »
kad si ga vec kupio, promjeni filter zraka, ocisti karburator, napravi mini servis osnovnih stvari, nikad neznas koliko ga je odrzavao prijasnji vlasnik

Offline deloki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: Gilera Runner 50 2005.
« Odgovori #2 : 16 Svibanj, 2015, 14:55:31 »
Da, ovo s filterom zraka ima smisla, meni se isto čini kao da ga nešto guši na početku.

Offline MkaoMajcan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50
  • Moja Kaciga: cuva glavu
Odg: Gilera Runner 50 2005.
« Odgovori #3 : 16 Svibanj, 2015, 15:00:07 »
ja imam isti problem, kolko god mjenjao filter zraka, i dalje mi se karburator prlja..cim je cist vuce kako treba, a poslje se pocne gusit u startu..a kad zvizne na 7000 onda dalje radi ko raketa..
ako imas dellorto 17.5, provjeri el čok(ako nemas rucni), stavi malosijev filter i diznu 60-64, potrosnja ista, malo bolje ide

Offline deloki

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50
Odg: Gilera Runner 50 2005.
« Odgovori #4 : 16 Svibanj, 2015, 15:41:24 »
ja imam isti problem, kolko god mjenjao filter zraka, i dalje mi se karburator prlja..cim je cist vuce kako treba, a poslje se pocne gusit u startu..a kad zvizne na 7000 onda dalje radi ko raketa..
ako imas dellorto 17.5, provjeri el čok(ako nemas rucni), stavi malosijev filter i diznu 60-64, potrosnja ista, malo bolje ide

Ne znam da li je dopušteno postavljati ovako diletantska pitanja, ali kako provjerim da li imam dellorto 17.5 ? I kako provjerim imam li ručni čok? Palim da na onaj gumb. Imao sam problema s paljenjem, ali stavio sam novi bendix i sad je super

Offline MkaoMajcan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 159
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner 50
  • Moja Kaciga: cuva glavu
Odg: Gilera Runner 50 2005.
« Odgovori #5 : 16 Svibanj, 2015, 16:04:44 »
svrha foruma je pomaganje, a ne ikakvo izrugivanje, tako da nemas srama pitat ista ;)
na karburatoru ti pise njegova marka i dimenzije..
e sad, da ga nemoras skidat s motora i citat, pogledaj ga smao po izgledu, ako je ovakav onda je to taj..http://www.dellortodirect.com/images/PHVAgenNOCHOKE.gif
inace mozes izmerit tako da ga skines i mjeris unutarnju promjer manje rupe, znaci one gdje smjesa izlazi te ide u cilindar

čok -
ako imas ovakvu kutijicu na njemu http://www.dellortodirect.com/images/PHVAgenElectric.jpg onda imas el cok, to mozes zakljucit i po zicama koje izlaze iz njega, a ako nemas ovakav onda je rucni
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2015, 16:07:13 MkaoMajcan »