Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gašenje u vožnji Vespa 250 gts ie 2010g  (Posjeta: 1130 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mornar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio vespa 250 gt
Gašenje u vožnji Vespa 250 gts ie 2010g
« : 11 Svibanj, 2015, 05:43:51 »
postovana ekipa ,imam problem još od kad je bila nova da se motor ugasi ili počne trokirat bez ikakvog razloga.Uvjek ponovo upali i vozi kao da ništa nije bilo do sljedećeg puta.Pod garancijom je zamijenjena pumpa goriva ali se problem prenio i kasnije.To se rijetko događaj i nikad me nije ostavila ali bi volio promjenit dio koji to uzrokuje da se mogu na miru vozat. Dijagnostika ne očitava nikakve greške . Hvala unaprijed.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Gašenje u vožnji Vespa 250 gts ie 2010g
« Odgovori #1 : 11 Svibanj, 2015, 07:00:19 »
Spominjao se taj problem na modernvespa ili apriliaforumu al me nije zanimalo pa nisam bas zapamtio rjesenje (mislim da su nalazili lose konektore injektora, osteceno ozicenje kod stupa volana  i mjenjali neko crijevo tj odspajali koje sluzi za odzracivanje tanka jer se stvaro vakuum unutra pa je ostajao bez opskrbe  benzinom...).
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2015, 07:09:55 balki »
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Mornar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio vespa 250 gt
Odg: Gašenje u vožnji Vespa 250 gts ie 2010g
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2015, 00:35:17 »
Fala na odgovoru. Sve je to moguce ali da je zastopano crjevo onda bi se cesce manifestiralo. Ovo se dogadja jednom u1000 km u razlicitim uvjetima voznje. Ponekad dok se guzlam gradom a ponekad ka jurim pun gas . Nema pravila . Pocme trzat i izgubi snagu kao da sam izgljucio kontakti onda ujedanput uvati ka da nista nije bilo. Punpa je promjenjena pod garancijom,nedavno svjecica i lulica . Najgore je sta ne daje nikakvu gresku. Izgleda da cu morat cackat komad po komad dok ne najdem sta je boli. Iskreno bi volija da skroz stane pa bi lakse nasa a ovako sve je pogadjanje ka corava kokos i nikad ne znas sta si napravija. Pozz

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Gašenje u vožnji Vespa 250 gts ie 2010g
« Odgovori #3 : 12 Svibanj, 2015, 08:11:15 »
provjeri si dali imas taj sustav prikupljanja isparenja rezervara. Ako to imas odspoji crijevo i vidjet ces. Nista te ne kosta a potencijalno je rjesenje...
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gašenje u vožnji Vespa 250 gts ie 2010g
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2015, 09:05:54 »
da moguce da je filter para pa da nabija podtlak ili da ti  na samom ajnspricu neki konektor ne drzi ili je zmazan pa nakuplja vlagu i smece
najcesce su u takvim slucajevima krivi kontakti ili konektori sami kojima su stopice defektne ili ostecene

kompjuter moze izcitati samo ono kaj kompjuter vidi s obzirom da ne govori da ima gresaka to znaci da je vjerojatnost velika da
defekt prouzrocuje komponenta koja nije vidljiva racunalu odnosno se radi o klimavom kontaktu ili vanjskom mehanickom faktoru ko
odušak tanka, povrat benzina, konektori, lose potegnute zice koje se spanaju pa na pola odstekavaju i slicno
uglavnom bit ce kopanja i mali savjet je da svaki konektor otkopcas procistis kontakt sprejem, pomices zice da vidis da su sve stopice fiksne
i dok ga spojis onda ga s vezicom zategni da se nemoze slucajno sam od sebe odkopcavati

Offline Nikola46

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 331
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: LS2
Odg: Gašenje u vožnji Vespa 250 gts ie 2010g
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2015, 10:16:42 »
Ja imam slican problem na Derbiju Gp1 250i, ali meni se desava da se pri zaustavljanju(kocenju) motor ugasi, ali samo kad je hladan!