Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 150  (Posjeta: 27153 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #40 : 04 Listopad, 2014, 20:24:00 »
Neka hvala, ništa od tokarenja, stavio sam tu diht masu da zabrtvi (drži mi na diteku na auspuhu, držat će i na glavi)  :icon_biggrin:

Stavio mašinu na kostur, sad se čekaju plastike, načekat će se... ova pošta je katastrofa živa... 10 dana čekam plastike  :angry7:

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #41 : 05 Listopad, 2014, 23:23:57 »
Evo ga, napokon upaljena mašina i učinjen đir... imao sam sitnih problema sa svjećicom no sve se to riješilo u par minuta  :icon_thumright:

Ne dolazi mi struja na grijač karburatora ni čok. Da li mogu napravit da čim se motor upali da struja ide na čok i grijač i to je to? Ili ipak treba elektronika regulirat il kako već ide...  :dontknow:



I odmah slike za najfush temu :





Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #42 : 06 Listopad, 2014, 03:02:05 »
zar nisi uzeo manualni cok? ak ti je za prvu ruku spoji ga direke na aku  :icon_thumright:
a grijac ti ni ne treba, nebitna stvar  :dontknow:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #43 : 06 Listopad, 2014, 09:48:43 »
odlican zvuk. :icon_thumright:

vec sam ti napiso da ti netreba grijac,slobodno ga skini,nikakve koristi od njega.

igore,a sta ce on dobiti sa tim spuhom od sp-a,vidim ljepsi zvuk ima.

pretpostavljam da ce ici malo bolje,i zanima me dali ce mu potrosnja ostati ista ili ce mrvicu vise trositi sa tim auspuhom?


Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #44 : 06 Listopad, 2014, 10:03:13 »
struja ti dolazi na cok i grijac samo kad je skuter upaljen il kad ga verglas.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #45 : 06 Listopad, 2014, 19:09:25 »
Tako će mu onda i biti, nađem gdje ima struje kad se skuter upali, na to spojim grijač i čok i to je to. Kad se čok aktivira trebala bi se osjetiti razlika u radu motora? Nešto to kod mene ne štima čini mi se, igla čoka ide gore-dolje vani, ali unutra kao da šteka. Jedva sam čok izvukao vani prvi put... kad sam ga očistio sad lijepo ide unutra-van, ali ima u ležištu neki ris cijelom dužinom :dontknow:

I glava šarafa od štelanja smjese mi je u banani, trebat će mi drugi, kao i nova igla koja mi je bila kriva, pa sam je ravnao, pa zatim veća dizna jer ću stavljat neki drugi airbox ili gljivu... jer tvornički filter mi je doslovno tragedija kako izgleda... ne mogu nigdje naći na webshopu ništa od karburatora vm20... a i da pošaljem upit neće za mjesec dana doć  :angry9:

Više mi je pun k..ac čekanja... čekaj plastike, čekaj dijelove, čekaj ovo, pa ono... misliš imaš sve pa treba nešto drugo, mah... najlakše je to sve zamjenit, uštimat nego dijelove dočekat... stvarno mi je gušt meštrijat oko motora, al ovo će mi bit zadnje zezanje definitivno. Od pošte čekam paket iz Siska s plastikama preko 10 dana, odem u poštu svi se prave glupi... Ovo što se čeka iz Italije nebitno kod koga sam naručio, Dante, webshop ili netko treći, po defaultu 30 dana... daj nebi da je Italija u Americi... :angry9:

Sve mislim i o drugom karburatoru, ali hoće li sajla gasa odgovarat? Što ako ne valja, treba komplet sajlu dizati i novu provlačit od ručice gasa do karba? Aj nije ni to sad tragedija dok mi je raskopan... bar bi se riješio brige oko čoka ako stavim da je ručni...  :angry7:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #46 : 06 Listopad, 2014, 20:04:21 »
cok se treba zagrijat..
izvadi ga iz karba,spoji ga drito na akumulator,prvo izmjeri kolko je igla vani dok je hladan pa nakon 5-10 min dok se zagrije,ako je ispravan mora bit razlika 4-5 mm od hladnog do toplog..
iglu ti imam ja..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #47 : 06 Listopad, 2014, 20:10:29 »
sto se tice webshopa i ja sam im poslo upit prije dva tjedna pa nista neodgovaraju.

posalji im upit na email: prodaja@mojskuter.com

ne mogu nigdje naći na webshopu ništa od karburatora vm20...
evo vamo ces naci dijelove za mikuni karb.

http://www.scooter-center.com/

i kad nades dio koji oces posalji link njima na email,koji sam ti dao i preko ms foruma to narucis,postarina ti je uvjek 29kn,i dobijes u roku par dana dio koji si narucio.

a sto se tice coka,igor je reko da jedan sa sc mora odgovarati,samo se mora naci,pa igore budi toliko dobar,pa nadi covjeku.

ali prvo napravi kako ti je steef reko,nema potrebe mjenjati cok,ako je ispravan.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #48 : 07 Listopad, 2014, 01:24:22 »
nest mi je palo napamet
jesu ti oba osiguraca ispravna, trebao bi imati 5A i 15A, ovaj 5A je za cok i za grijac karba, 15A za sve ostalo

i bolje da si odmah uzeo dellorto phvb 20,5 pase sve(sajla, cok na instalaciju) jer su uz mikuni i oni također bili na sr125/150

2 ivan 46
da je tako lako nac, vec bi se znalo koji pase, ako pase
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #49 : 07 Listopad, 2014, 11:40:30 »
Nasao dellorta 25ticu, da li se da ustimat sa serijskim cilindrom, pa koliko god da trosilo? Koja bi dizna okvirno trebala kad bi pečurka bila gore? :)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #50 : 07 Listopad, 2014, 17:33:34 »
sve se da ustelat, dizna oko 100, ovisi koja pecurka i koji je ostatak setupa karba, jer ima vise tih 25ica

treba rezat rub prirubnice da karb sjedne fino i blatobran srediti da ne razvaljuje casicu, koja nakraju i onako proslini, ali zato postoji metalna kao bolje rjesenje



It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #51 : 08 Listopad, 2014, 00:43:56 »
Radi se o ovoj zvijeri :

http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/dellorto-phbl-25-karburator-fergazer-gilera-runner-180-mhr-malossi-oglas-9607336

Ne znam s kojom će mi ga diznom poslati... doslovno sam sebi zadajem posao da ubijem vrijeme dok mi se plastike u pošti ne pronađu...  :dontknow:

Možda bude gljiva, možda kakav drugi airbox, moram to još vidjet... ali znam da serijski neće ići natrag definitivno... čak nisam ni ljubitelj zadnjeg blatobrana, ali ću ga očito morat ostavit zbog usisa zraka osim ako ga ne provučem nekamo drugdje kao što je npr ditechu da vuće ispod plastika...   :icon_biggrin:

Bude mi s ovim dellorto karburatorom i diznom 100tkom potrošnja 10tak litara?  ;D

Naručio sam ja za svaki slučaj i komplet mikunijev kao što imam... nek se nađe za prvu pomoć ako mi bude neekonomično sa dellortom, lako ga utopim...  ;D

Koliko bi trebalo ulja stavljat u benzinu? Stavljam motulovo full sint... stavio sam nekih 2.5%, čini mi se ok...  :)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #52 : 08 Listopad, 2014, 01:36:11 »
da je zvijer, nije
ako i ne dobijes nikavu diznu nemoj se cuditi :toothy3:
10l nit smije, nit ce trositi

ne znas zasto ne stavis serijski airbox, mislio sam da si malo ozbiljni sto se tice vracanja u zivot tog sra, al dobro svako ima svoje veselje

full sintetika ja bacen novac, polusintetike 2,5% vise nego dovoljno
« Zadnja izmjena: 08 Listopad, 2014, 01:49:24 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Ivan46

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1183
  • 2t power by Hello Kitty
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: xenon+neon
  • MojSpuh: Akrapovic
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #53 : 08 Listopad, 2014, 10:23:35 »
dobro ti je igor reko za full sintetiku,bacanje para.

sipaj polusintetiku,ja sam koristio valvoline,motul,silkolene i sve je to isto sranje,vazno je da ima ulja da ga ima sta podmazivati,a full sintetika se stavlja na naturpijane zujalice.

i ok je 2%,to je 1deci na 5litara goriva.

napiso si da ti se nesvida zadnji baltobran,dosta njih ga skracuju imas sablonu na njemu po kojoj ga mozes skratiti.

evo vidi vamo laki,je to napravio.
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,8630.0.html

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #54 : 08 Listopad, 2014, 12:37:28 »
Umjesto kemije sa gljivama i 25icama na stock cilindru bolje da si uzeo 172

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #55 : 08 Listopad, 2014, 14:24:20 »
Mislim da sintetika više problema pravi nego koristi, cijele mašine iznutra budu pune gareži. Ostalo mi je 2-3L sintetike, kad to sagorim prelazim na polusintetiku. Što je zanimljivo na ditechu nisam imao tih problema da ima gareži, a isto samo sintetiku lijevam.. možda zbog ubrizgavanja  :)

Što se tiče karburatora, mislio sam da će moj bit u banani, ali izgleda da sve radi ok. Danas sam se zabavio, riješio mu struju... grijač grije, čok otvara. Ostavljam definitivno Mikunia. Tomi i Igore, ne stavljam ja gljivu radi brzine nego zvuka... brzinom i ubrzanjem sam prezadovoljan. Ne volim rizičnu vožnju, više laganini pa mi je ovo dovoljno. Samo želim da se lijepo čuje. Udaljen sam nekih 25km od grada i zato mi treba ovaj motor, u sezoni da mogu skočit do grada kad je gužva i da se ne brinem o parkingu. Prije svega da je motor pouzdan, što ovaj i je  :icon_thumright:
 
Mislim da i nije neka tragedija ako skinem originalni airbox, ne znam kako vama izgleda... meni je preružan i što da mu radim  :dontknow:
Blatobran ću skratit, skraćeni mi se sviđa i taman će usis štitit  :icon_thumright:

Učinili smo đir s njim, ja i brat sjeli, improvizirani najlonka filter, pun gas i diže na zadnju... nismo očekivali... pa ne možeš vjerovat kako je mališa živahan... još u meni 110, bratu 60tak kg  :laughing7:

Kako mi je instalacija od karburatora bila pokidana, evo kako sam to riješio... lemilica u ruke i snađi se druže... morat ću konektor u crno lakirat  :icon_biggrin:


Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #56 : 19 Listopad, 2014, 23:29:20 »
Opaka je ova cvaja, svi se šarafi odvijaju na koje se loctite ne stavi... jučer umalo ostao bez auspuha... na kraju blok gdje idu nosači auspuha narezao na M10 , šarafi idu unutra 2cm i natopio ih dobro loctiteom...  :toothy12:

Potom vidio da mi se distanca od nosača mašine, naravno na onoj zajebanijoj strani kraj nogara vrti... koja je bila muka odvit onaj imbus iz selena... zavio dugački šaraf s druge strane i maticom ga "zakočio" u selen, i pneumatskim pištoljem na odvijanje, a tamo otkinuo komad imbus ključa jedno 1cm, ubo ga u glavu šarafa i ključem 8 držao... jesmo se ja i brat jedno uru vremena oko tog peglali... :o

Kad sam skinuo dodao još jednu šajbicu sa strane selena, izgleda da je šaraf malo duži ili novi selen malo plići pa ne stegne distancu... još sam sve mjerio i u knap je dolazilo da pritegne kako treba, al eto... presudio je negdje milimetar...  :dontknow:

Dobri ovi seleni, lijepo mašina igra u njima, škare sam taman zategao kako treba i naravno loctite...  :toothy12:

Samo mi smeta kad "koči" motorom, kako tuče tako cima cijeli motor naprijed-natrag... baš paklena mašina za glavu izgubit... ili će se koji šaraf odvit, ili će me po mokrom cimnut bokom ili će samljet šasiju...  sve mi to krhko i jadno izgleda ovako golo bez plastika :laughing7:

Iza 150tke kad sjednem na ditecha kao da vozim mercedesa, miran u startu, uglađen, nema onih vibracija u leru, kad kreće, kad koči motorom...  :laughing7:

Trebat ću neki usis skemijat, kakav airbox tu sa webshopa il pečurkicu... :laughing7:

Ovaj tjedan će doći i plastike da napokon to sve dam lakirat  :icon_thumright:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #57 : 19 Listopad, 2014, 23:39:35 »
Nemoguće da tak trese jako, pretegnuo si klackalicu i onda ona ne radi i prenosi ti vibracije..

Ja svoje šarafe nikad nisam dotezao i drže dan danas, a nikakav loctite nisam stavljao.. Samo sam stavio matice s plastikom i feder podloške  :icon_thumright:

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #58 : 19 Listopad, 2014, 23:47:22 »
Ma ne vjerujem da je pretegnuto... kad sam je tek kupio kad bi kretao bilo bi vibracija, i u leru bi užasno bilo kad bi radila, sad je to ok... vidim da u čašicama seleni veselo igraju dok stoji u mjestu...  ;D

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia SR 150
« Odgovori #59 : 19 Listopad, 2014, 23:58:12 »
Upali ga i neka radi na leru pa probaj malo otpustit šarafe od klackalice da vidiš kako se ponaša.. Prvi put sam i ja pretegnuo, volan je htio otpast kak je tresao  ;D