Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio x8 250ie.  (Posjeta: 14669 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline suki44

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Piaggio x8 250ie
Odg: Piaggio x8 250ie.
« Odgovori #20 : 23 Listopad, 2014, 10:13:11 »
Imam bridgestone molas i hoop 2013 g. Kupljene u 5mj 2014. Napravile jedno 4-5 tis km ne znam tocno jer ih prosli vlasnik montiral. Da imam para mjenjal bi odma obje, al mislim da cu morat na varijantu prvo zadnja. Gledam malo po kvartu druge skutere i nigdje nisam vidio da je tolka razlika u potrosenosti prednje i zadnje gume, al to su sve gume 14"-16". Mislim da je problem x8 zadnja guma od 12" mala je, a on je tezak pa se puno prije potrosi nego na drugim skuterima, ili je bivsi vlasnik trke vozo sa njim... malo da skrenem sa teme vozim malog u vrtic na skuteru i odjednom skuter se ugasi, meni odma para na usi sta ti je sad doslo... kad skuzim mali se naslonil na onaj crveni prekidac i ugasil skuter u voznji. Jel mi moze neko objasnit svrhu tok crvenog gumbica jel bi se skuter trebao na njega prvo ugasit pa onda na kljuc il sta?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Piaggio x8 250ie.
« Odgovori #21 : 23 Listopad, 2014, 10:34:12 »
molasica je super guma al se dosta brzo trosi..cak i na 50cc skuterima koji su slabiki i laksi nego tvpj x8..
mislil sam da su ti starije gume,posto nisu,onda zamjeni samo straznju..
bilo bi najbolje kad bi bile i prednja i straznja isti model.

kaj se tice tog crvenog gumba,iliti kill switcha,po meni je to najveca glupost koju su mogli staviti na skuter..svrha nikakva,samo se more skomplicirat stvar ako pocne stekat i gubit kontakt.
kad ga ugasis na to,svejedno moras oduzet kontakt na skuteru..
a taj prekidac gasi motor na isti princip ko i sam kljuc tj bravica..
glupost
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline suki44

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Piaggio x8 250ie
Odg: Piaggio x8 250ie.
« Odgovori #22 : 23 Veljača, 2015, 13:10:38 »
Danas ujutro pokusam upalit skuter on se ugasi, tako vise puta. Onda sam ga uspio upaliti uz drzanje gasa, cim bi stao na semaforu okretaji bi pali i ugasio bi se tako da sam ga vozio sa drzanjem gasa, i u voznji bi morao drzat gas ako bi ga pustio poceo bi trokirati pa bi mu odma dao gas, da ne crkne. Nakon sat vremena sta je stajao upalim ga sve normalno ko da nista nije bilo... Prije 3tkm je napravljen veliki servis. Pitanje ako ga odvedem da ga spoje na dijagnostiku ce pokazat sta? Sad radi normalno pa nisam pametan sta da radim...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Piaggio x8 250ie.
« Odgovori #23 : 23 Veljača, 2015, 14:39:22 »
ako je skuter dugo stajal onda je normalno da se tak ponaša u prvoj vožnji nakon dužeg stajanja..ako radi normalno i ne pali lampicu za grešku motora onda je sve ok..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline suki44

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Piaggio x8 250ie
Odg: Piaggio x8 250ie.
« Odgovori #24 : 23 Veljača, 2015, 16:26:38 »
Nije stajal vozam ga svaki dan...

Offline suki44

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Piaggio x8 250ie
Odg: Piaggio x8 250ie.
« Odgovori #25 : 25 Veljača, 2015, 11:22:53 »
Malo je van teme, al nije mi jasno kako honda integra moze trosit manje od 4lit , a ima 2 cilindra 750kubika  tezina je tu negdje aerodinamika isto... ja svoj od 250 kubika nemogu spustit ispod 4 po gradu. Nisam ja nezadovoljan potrosnjom moga, nego di je caka?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Piaggio x8 250ie.
« Odgovori #26 : 25 Veljača, 2015, 12:16:15 »
isto kak i pedesetke trose 4-5 litara..jer ga nemres vozit drugacije nego pun gas,posto nema ni snagu ni krajnju brzinu.
dobro si napisal,da moze trosit,a ta integra trosi tolko dok se vozi ko neki dizel na niskim okretajima,dok se goni potrosi puno vise.
zbog razlika u snazi konstrukcija masine,namjene i sveg ostalog,ne vozi na istim okretajima stotku neko na vecem motoru ko i ti na skuteru..to su dvije razlicite stvari
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline suki44

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Piaggio x8 250ie
Odg: Piaggio x8 250ie.
« Odgovori #27 : 06 Ožujak, 2015, 21:10:26 »
Opet mi se danas gasil, ne znam kaj mu bi možda mu hladno ujutro.... al i dok se zagrijal se gasil. I nakon sta sam ga pustio uru vremena dodem upalim iz prve ko da ništa nije bilo. Ovo mu 3 put da me zeza u mjesec dana, a vozam ga svaki dan... ideje? Svjećica nije mjenjana na zadnjem servisu ima cca 5- 6 tiis km možda to problem?
« Zadnja izmjena: 06 Ožujak, 2015, 21:17:12 suki44 »