Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: svijetla na novom runneru  (Posjeta: 4097 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
svijetla na novom runneru
« : 17 Kolovoz, 2008, 12:07:50 »
Imam 2 pitanja:




1. Čemu služe ova mala svijetla u gornjem lijevom/desnom uglu

2. Sad svijetla rade jedno kao kratko, a drugo kao dugo. Jel moguce skombinirati da oba rade kao kratko jer ionako dugo svijetlo opće ne koristim, a lješe zgleda kad oba svijetla rade...

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #1 : 17 Kolovoz, 2008, 12:24:31 »
ta mala u kutevima sluze samo za ukras..a to da rade oba kao kratko se moze napraviti...i ja isto nikad nepalim duga...jer ova kratka su sasvim dovoljna

evo jedne situacije...noc,,auto ispred mene...vozimo se i covjek stane...i ja iza stanem i kaze ti on meni...kad se iza nekog vozis...ugasi duga svjetla...reko ovo su kratka..duga nikad i nepalim...kaze e onda su ti bas jaka ta svjetla

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #2 : 17 Kolovoz, 2008, 14:32:53 »
preduga su ta kratka svijetla to sam primjetio, ali sam mislio da to samo kod mene nije dobro podešeno

sad na prvom servisu cu im rec da mi ih skrate malo...

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #3 : 17 Kolovoz, 2008, 14:36:32 »
kratka su sasvim dovoljna kad upalim duga nis nevidim  :toothy12:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #4 : 17 Kolovoz, 2008, 14:38:40 »
a kako sredit da oba rade kao kratko?

Samo trebam žicu od dugog spojit sa žicom od kratkog ili nešto kompliciranije? (ako je ovo slucaj, hoce li onda oba raditi slabije ili ce jednostavno biti veca potrosnja struje?)

Jel ce se bitno povecat potrosnja akumulatora?
« Zadnja izmjena: 17 Kolovoz, 2008, 14:44:14 Antares »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #5 : 17 Kolovoz, 2008, 15:37:03 »
ja sam to vec probo na runneru i vjeruj mi djabe ...moze spojit da rade obadva svijetla ali ce ti na motoru svijetlit skroz slabo...i neces nista vidit vjeruj mi vec probo...ja kad sam sebi to spajo i kada sam probo u kuci na 12V ispravljacu ma to je svijetlilo jbg jako ...ali kad spojis na motor i das full gas svijetla opet svijetle slabo skroz i cim izadjes negdje gdje nema puno rasvjete ...ne vidis nista ali bukvalno nista pred sobom...cak sam probo i stavit slabije zarulje i opet isto ..nista se ne vidi...tako da se ostavi toga...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #6 : 17 Kolovoz, 2008, 15:42:05 »
zasto nisi paralelno spojio svijetla,sad neznam koliko imas viska W i koliko ti magnet daje,a vjerujem da bi trebalo raditi

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #7 : 17 Kolovoz, 2008, 16:37:22 »
Rossi siguran si da si dobro spojio?

Znam da postoji serijski i paralelni spoj što se struje tiče. Mozda si ti spojio serijski pa se struja morala podijelit izmedu svih svijetla i display-a umjesto da je sve radilo normalno ali trosilo vise struje, a mislim da bi tako bilo u paralelnom spoju

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #8 : 18 Kolovoz, 2008, 01:29:11 »
...ja pak nemogu bez dugih svjetala, kod mene na nekim djelovima između dva sela je samo cesta kroz šumu i nema na takvim dijelovima ulićne rasvijete pa zato ja ćesto koristim duga svijetla...normalno i ja se ko vi 90%vozim s kratkim svijetlima, ali na nekim dijelovima ipak koristim duga svjetla(tamo di je potrebno)...a kaj se tiće ovog slaganja da oba dva svijetle u isto vrijeme, mislim da to nije pametan potez...bolje ostavit onako kako je...rađe ti sebi složi xenon, to ti je bolja vidljivost, šminka itd... :headbang: :icon_thumright: :glasses9: :headbang: :icon_thumright: :glasses9:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #9 : 18 Kolovoz, 2008, 01:49:12 »
Dobro rossi govori...na 50ccm je nemoguce tak spojiti svjetla...namotaji nemogu dati dovoljnu snagu...na vecim agregatima se to da bez problema napraviti...

ja do sada nisam nigdje vidio da na 50ccm rade uspjesno obadva svjetla neovisno o kojem skuteru se radi..
Under construction...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #10 : 18 Kolovoz, 2008, 01:59:36 »
Imam 2 pitanja:




1. Čemu služe ova mala svijetla u gornjem lijevom/desnom uglu

2. Sad svijetla rade jedno kao kratko, a drugo kao dugo. Jel moguce skombinirati da oba rade kao kratko jer ionako dugo svijetlo opće ne koristim, a lješe zgleda kad oba svijetla rade...

1. pozicijska svjetla od 3W po zarulji
2. U praksi to ne radi dobro jer nemas dovoljno struje za to, a kad bi i radilo, nebi svjelila isto jer nemaju isto udaljenu lecu od zarulje. Jedno bi svjetlilo kao kratko, a jedno kao dugo

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #11 : 18 Kolovoz, 2008, 02:13:22 »
ma mislio sam ih namjestit da u istu tocku svjetle...

no dobro ocito je da nista od toga :)

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #12 : 18 Kolovoz, 2008, 02:19:20 »
ma spojio sam ja dobro 100% ,kako rece benjamin namotaji ne daju dovoljno snage ...i ispadnu onda svijetla ko dvije svijece :) ...isto sto se tice i xenona ...na 50ccm ..frend uzeo prije mene ...i spojio onak direktno preko aklumatora i sve uradio kako treba...radili su dan jedan i crkli ....probo sa drugom zaruljom ..posto je jednu po jednu ugradjivo isto poslije dan crkli...neznam zasto ..sve je bilo ok spojeno....i naravno ja onda odustanem od toga..ne daju mi se djabe pare...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #13 : 18 Kolovoz, 2008, 03:34:05 »
ma spojio sam ja dobro 100% ,kako rece benjamin namotaji ne daju dovoljno snage ...i ispadnu onda svijetla ko dvije svijece :) ...isto sto se tice i xenona ...na 50ccm ..frend uzeo prije mene ...i spojio onak direktno preko aklumatora i sve uradio kako treba...radili su dan jedan i crkli ....probo sa drugom zaruljom ..posto je jednu po jednu ugradjivo isto poslije dan crkli...neznam zasto ..sve je bilo ok spojeno....i naravno ja onda odustanem od toga..ne daju mi se djabe pare...

premalo struje.probajte staviti prekidac od svjetla (dugo kratko) na pola pa ce vam obje zarulje svjetliti ko lampice s bora.
a ovo za xenon sam isto cuo.tesko je to na 50ice.

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #14 : 18 Kolovoz, 2008, 06:43:45 »
ovo kaje tomek rek osam ja radio na aeroxu postu su tam najjadnija svjetla...i dobro je bilo...usvakom slucaju bolje nego samo kratko il dugo...

a posto ja uzimam uskoro runnera novog, jel onda na 200 kubika moguce spojit da kad upalim dugo da kratko ostane...makar ga necu palit cesto jer sjeda odma xenon gore al... :icon_biggrin:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #15 : 18 Kolovoz, 2008, 15:23:59 »
ma uzmes i spojis da rade obadva na runneru 200 neam beda nikakvog ...15 minuta posla i sve gotovo....
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #16 : 18 Kolovoz, 2008, 16:18:28 »
ovo kaje tomek rek osam ja radio na aeroxu postu su tam najjadnija svjetla...i dobro je bilo...usvakom slucaju bolje nego samo kratko il dugo...

a posto ja uzimam uskoro runnera novog, jel onda na 200 kubika moguce spojit da kad upalim dugo da kratko ostane...makar ga necu palit cesto jer sjeda odma xenon gore al... :icon_biggrin:

Moguce je samo treba prespojiti instalaciju kako treba...
Under construction...

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #17 : 18 Kolovoz, 2008, 16:23:14 »
Dobro rossi govori...na 50ccm je nemoguce tak spojiti svjetla...namotaji nemogu dati dovoljnu snagu...na vecim agregatima se to da bez problema napraviti...

ja do sada nisam nigdje vidio da na 50ccm rade uspjesno obadva svjetla neovisno o kojem skuteru se radi..

i ja potvrdjujem ovo, probao spojiti duga na kratko i namotaju su vj. preslabo dimenzionirani da bi mogli dati dovoljno struje za 70 W, tj 2 zarulje


Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #18 : 18 Kolovoz, 2008, 16:33:09 »
ovo kaje tomek rek osam ja radio na aeroxu postu su tam najjadnija svjetla...i dobro je bilo...usvakom slucaju bolje nego samo kratko il dugo...

a posto ja uzimam uskoro runnera novog, jel onda na 200 kubika moguce spojit da kad upalim dugo da kratko ostane...makar ga necu palit cesto jer sjeda odma xenon gore al... :icon_biggrin:
frend na novom st-u 125 može imat upaljeno u isto vrijeme kratko i dugo...onaj prekidač za duga svjetla kod njega ima 3 položaja...kratko, dugo, kratko i dugo.... :icon_thumright:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: svijetla na novom runneru
« Odgovori #19 : 18 Kolovoz, 2008, 22:33:18 »
ovo kaje tomek rek osam ja radio na aeroxu postu su tam najjadnija svjetla...i dobro je bilo...usvakom slucaju bolje nego samo kratko il dugo...

a posto ja uzimam uskoro runnera novog, jel onda na 200 kubika moguce spojit da kad upalim dugo da kratko ostane...makar ga necu palit cesto jer sjeda odma xenon gore al... :icon_biggrin:
frend na novom st-u 125 može imat upaljeno u isto vrijeme kratko i dugo...onaj prekidač za duga svjetla kod njega ima 3 položaja...kratko, dugo, kratko i dugo.... :icon_thumright:

To sam i ja imao tak na DNA...moze imat upaljeno dugo ili kratko a kad stisneg gum u trecu poziciju da rade obadva onda moras drzati gum..to ti sluzi da si kratko upalis duga bez gasenja kratkog efekt jace svijetlo odnosno da poblicas nekom i da te dobro uoci...
Under construction...