Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?  (Posjeta: 4562 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« : 04 Ožujak, 2014, 00:47:22 »
Na skuteru Peugeot Looxor pojavio se stanoviti trzaj nakon kilometar-dva lagane vožnje. Kao da će nestati goriva, gubitak snage i usporavanje da bi u nastavku kretanja sve polako "došlo na svoje"...  Odvezao bih se nekih tridesetak km, gdje se više puta parkirao, kratko pomjerao hladio zagrijavao... a spomenuto trokiranje s početka se ne bi ponovilo?!
Svaki dan kad bih ga pokrenuo u tom smjeru, gotovo na istom mjestu bi se javile te anomalije, pa sam pretpostavljao da bi to moglo imati veze sa temperaturom (zagrijavanje na radnu tmperaturu)
Pošto je odnedavno termogrupa od 70 ccm, probao sam svjećicu 9 (NGK) ali se nije ništa promjenilo. Pomirio sam se s time i računao da tako to hoda kod Dr Eva...
Pripisivao sam to potrebi zagrijavanja, jer nakon nekoliko sekundi vratilo bi se u normalu. Prije par dana sinovi su nabavili "puhalicu"  "Leovince ZX" pa sam je namontirao. Istina, povuče kao avion, ali bi ubrzo (brže nego prije) došlo to trokiranje, već nakon pedesetak metara??? Kako smo probavali više varijanti, uvijek se sve svodilo na isto. Na leru radi kao sat, prima gas kao i uvijek, slatko, pokrene, sada dosta temperamentnije nego sa serijskim auspuhom, ali kao da potroši gorivo u karburatoru, pa se uspori skoro do gašenja. Dok radi na leru, kao da "nakapa" goriva i ponovno povuče, ali kratko. Promjenim vakum-ventil na rezervoaru, operem karburator u nitro-razrijeđivaču i ispušem ga kompresorom, ali opet sve isto. Na koncu vratim serijski auspuh, ali i sa njim se ponaša jednako tako, poremećeno.
Zaključujem da se poremećaj pojavio paralelno sa promjenom auspuha, ali neovisno o njoj...
Puno pretpostavljam,  ???  ali ne nalazim riješenje pa pitam za savjet onih koji su ga našli kroz iskustvo.
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2014, 06:45:21 daRio »
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline luka72

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: antunovac
  • Moj Skuter: baotian rocky
  • Moja Kaciga: zpf+izolirka
  • MojSetup: kit 72ccm dizna88 sport bregasta
  • MojSpuh: seriala
Odg: karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #1 : 04 Ožujak, 2014, 01:18:22 »
jel nedavno mjenjan filter goriva?
ja sam naletio na neki i jednostavno mi ga je napunio kad gorivo iz njega potrosim motor stane...sporo mi ga je punio pa da nije nesto takvo u pitanju?
samo predpostavljam, ima iskusnijih forumasa pa ce valjda neko znati prepoznati konkretno o cem se radi
ne brze od zivota

Offline ajlavsrku

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1206
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Vxr
  • Moja Kaciga: Vise njih
  • MojSetup: Polini vario i zvono,polini bregasta,kevlar,alu polutke,e5
  • MojSpuh: Serdarević ili bez kata
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #2 : 04 Ožujak, 2014, 14:37:42 »
pretpostavljam niste štelali karburator?

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #3 : 04 Ožujak, 2014, 17:05:09 »
jel nedavno mjenjan filter goriva?
ja sam naletio na neki i jednostavno mi ga je napunio kad gorivo iz njega potrosim motor stane...sporo mi ga je punio pa da nije nesto takvo u pitanju?
samo predpostavljam, ima iskusnijih forumasa pa ce valjda neko znati prepoznati konkretno o cem se radi

Pa nisam vidio da postoji drugi filter nego onaj koji je unutar rezervoara, u sklopu vakum-ventila.
Drugi filter između rezervoara i karburatora nema.
Karburator sam oprao i ispuhao, pa sad mi mozak staje, jer se ponaša jednako i sa starim (serijskim ) auapuhom kao i sa puhalicom???
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #4 : 04 Ožujak, 2014, 17:26:12 »
pretpostavljam niste štelali karburator?

u karburaciju  nisam dirao. Pretpostavljam da s promjenom auspuha, može doći do promjene u odnosima "zrak-gorivo", ali s vraćanjem na serijski auspuh normalizirao bi se rad, a nije?

Dakle, pali se bez problema na prvi pokret kurble, radi na leru bez zamjerke, pokrene se bez zamjerke ( uz puhalicu i znatno temperamentnije) a onda nakon pedesetak metara izgubi snagu i radi na leru.
Dodajući mu gas, zvuk se mjenja prema gašenju, ali s puštanjem gasa, rad na leru postaje normalan. Nakon nekoliko sekundi ponovno ima goriva za pokretanje, ali kratko traje...
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #5 : 04 Ožujak, 2014, 19:42:10 »
Skoro mi je nevjerojatno da uz nadogradnju termo grupe a sada i auspuha nije stavljana barem veca dizna goriva ako ne i veci karburator

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #6 : 04 Ožujak, 2014, 20:57:36 »
Skoro mi je nevjerojatno da uz nadogradnju termo grupe a sada i auspuha nije stavljana barem veca dizna goriva ako ne i veci karburator

Hm, znači problem bi mogao biti u dizni.
Dobro, razumijem da bi time više goriva srkala termogrupa, no imam osjećaj da motoru sada nedostaje goriva u dotoku, ili kao laik griješim zbog svoje logike koja nije u suglasju za iskustvom onih koji o tome znaju više.
Ma opet mi nije jasno zašto sada ni sa starim auspuhom koji je u kategoriji serijske opreme, ne radi kao što je radio prije???
Dakle nakon postavljanja kita od 70 ccm i sa standardnim auspuhom, sve je funkcioniralo uz jednu sitnu anomaliju koja se tijekom vožnje stabilizirala.
Nisam sklon nekim velikim friziranjima s ciljem drastičnih performanisi, nego mi je prvotno cilj imati dovoljno dobar pogon na uzbrdici da ne pati brzina, ako je moguće da se pri tome potrošnja ne povećava. S većom diznom, laički gledano mislim da bih povećao i potrošnju goriva.
 U svakom slučaju hvala na mišljenju pa ću osluškivati dalje... Molio bih još ako mi znaš reći gdje bih mogao naći diznu koja bi bila prikladna ovim preinakama koje su sada nastale na motoru. Radi se o standardnom karburatoru marke Gurtner.
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #7 : 04 Ožujak, 2014, 21:12:23 »
Ako se radi o gurtneru 12 onda dizna oko 72 bi bila taman u kombinaciji sam termo grupom i rezom. Ukoliko ste iz zg ja vam donesem broj 72 diznu pa probajte staviti cisto da se otkloni ta mogucnost da jednostavno nema dovoljno goriva da nahrani motor

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #8 : 04 Ožujak, 2014, 21:22:45 »
Ako se radi o gurtneru 12 onda dizna oko 72 bi bila taman u kombinaciji sam termo grupom i rezom. Ukoliko ste iz zg ja vam donesem broj 72 diznu pa probajte staviti cisto da se otkloni ta mogucnost da jednostavno nema dovoljno goriva da nahrani motor

Najljepše se zahvaljujem na dobroj namjeri i spremnosti, ali nisam blizu metropole.
Nisam zagledao koji je broj na karburatoru, pa tako ne znam kako se biraju dizne... osluškivat ću dalje i prebirati slike na net-u da usporedim po izgledu koji je model karburatora na mom skuteru ::)
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #9 : 04 Ožujak, 2014, 21:56:04 »
Po slikama sa NET-a čini se da je i na mom Looxor-u karburator Gurtner 12, ali to ću još provjeriti kad vidim ima li gdje broj na njemu.
uz to prateći neke postove spominju se položaju igle, a koliko sam ja shvatio radi se o igli koju pomjera sajla od gasa.
Jučer pri čišćenju sam ju odvrnuo i izvadio iz karburatora...  kako god je okrenem ne vidim nikakav zazor gdje bi se mogla postaviti drukčije nego da se umetne i zašarafi ???
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #10 : 04 Ožujak, 2014, 22:10:04 »
To je noviji tip gurtnera i on nema zareze na igli, broj dizne pogledaj kad skines casicu ispod dole gdje je plovak prepostavljam da je ona crni plasticni poklopac plovka na 2 sarafa i dolje je dizna pise na njoj broj trebao bi biti negdje oko 50-54 sto nije dovoljno ni samo za termo grupu od 70 cm a kamoli jos i auspuh s kojim su potrebni jos veci okretaji da bi radio kak treba. Prepostavljam da su uz novi auspuh stavljane i lakse rolice u variomat tako da ako jesu opet se motor vise vrti bez obzira sto je vracen stari auspuh, tako da su simtomi isti kao i sa puvalicom. tek kad bi se vratile stare rolice okretaji bi pali i onda bi sve trebalo biti kao na pocetku price eto to mi je neko logicno razmisljanje ali treba ici jedno po jedno i kvar ce se otkriti
« Zadnja izmjena: 04 Ožujak, 2014, 22:24:26 Erestor »

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #11 : 04 Ožujak, 2014, 22:47:44 »
Ništa nije promijenjeno u variomatu.
Rolice su iste težine (standardne) i nemam iskustvo kako se ponašaju pri dužoj, ili bržoj vožnji budući da se "kvar" /gubitak goriva i malaksanje u vožnji praktično pojavio paralelno sa vožnjom na puhalici, ali se to stanje nastavio i kad sam vratio stari auspuh... Zato računam da taj problem nije u izravnoj vezi sa puhalicom...

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #12 : 04 Ožujak, 2014, 22:51:23 »
Ništa nije promijenjeno u variomatu.
Rolice su iste težine (standardne) i nemam iskustvo kako se ponašaju pri dužoj, ili bržoj vožnji budući da se "kvar" /gubitak goriva i malaksanje u vožnji praktično pojavio paralelno sa vožnjom na puhalici, ali se to stanje nastavio i kad sam vratio stari auspuh... Zato računam da taj problem nije u izravnoj vezi sa puhalicom...


[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline Erestor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 411
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2 LC
  • Moja Kaciga: Zeus
  • MojSetup: AIRSAL T6
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #13 : 05 Ožujak, 2014, 08:31:53 »
Neka ti kaze netko iskusniji sto dalje iako su moje sumlje na karbu i nedostatku goriva ali ono kaj je sigurno da ukoliko ostavis sportski auspuh da ces i prijenos morati stelati jer motor nece dobro ici, dakle bilo sto da se nadogradjuje na motoru zahtjeva stelanje nista nije stavi i vozi narocito kad se radi o pogonskom ili prijenosnom dijelu motora

Offline Booster 1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mbk Booster
  • Moja Kaciga: Givi BKCR
  • MojSetup: Italkit 50
  • MojSpuh: na dane
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #14 : 05 Ožujak, 2014, 09:09:40 »
 Takav san ja problem imao isti simptomi sam ne na peugotu i
 bija mi je zacepljen vakum ventil nije propustao dovoljno goriva  ;D ;D vozi pa nakon par metara izgubi gas

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #15 : 06 Ožujak, 2014, 00:37:51 »
Ponovno rastavljen karburator, propuhane dizne, utvrđeno da se plovak ponaša, ponašaju se i crijeva, od goriva i vakuma, ma svejedno sam ih promjenio... i vakum slavina se ponaša, ali kad sam sve sklopio ne ponaša se :(
Kresne k'o mina, radi kao satić, dok ne potroši gorivo u karburatoru. Ili ja to samo mislim da je potrošio gorivo???
Kako se motor ponaša kad semering vrisne. Netko sugerira da je slično i da tu vuče falši zrak???

Inače na leru sasvim dobro radi i na manjem gasu, a ako je do semeringa, onda se,dakle vrti osovina i  neko vrijeme ga zagrijava, skupi zrak i eto ga... pa možda otuda osjećaj da je potrošeno gorivo u karburatoru???

Je li tko imao iskustva s time. Kako se skidaju semerinzi i imaju li kakve tajne u montaži?
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline luka72

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: antunovac
  • Moj Skuter: baotian rocky
  • Moja Kaciga: zpf+izolirka
  • MojSetup: kit 72ccm dizna88 sport bregasta
  • MojSpuh: seriala
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #16 : 06 Ožujak, 2014, 17:34:23 »
u kakvom je stanju prirubnica?
ne brze od zivota

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #17 : 06 Ožujak, 2014, 19:45:24 »
u kakvom je stanju prirubnica?

Prirubnica mi izgleda O.K. ali semering na osovini iza variomata je balav pa sam ga počeo skidati... Noć je pa sam odustao da štogod ne razbucam.
Uzgred mi jedan serviser veli da smanjim dotok zraka, pa ću i to probati kad i ako uspijem promjeniti semering.
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!

Offline rs50bih

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Suzuki SV 1000S K3
  • Moja Kaciga: Na glavi ?
  • MojSpuh: Trkelja
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #18 : 06 Ožujak, 2014, 19:59:45 »
Moras samo staviti vecu diznu i to je to.

Offline mališan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: Peugeot Looxor
  • Moja Kaciga: HJC
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Peugeot Looxor-karburator ili nešto drugo?
« Odgovori #19 : 06 Ožujak, 2014, 20:20:35 »
Moras samo staviti vecu diznu i to je to.

ma sve super, ali gdje naći takvu diznu i kako znati da je veća od one koja je sad na karburatoru???
Svi govore o 3-4 položaja na koje se štela igla, ali kad sam to raskopao vidim da nema segerovog osigurača niti utora u koje bih taj osigurač umetao. Igla je iz jednog dijela i na kraju ima glavu kao ekser? A haj ti sad znaj koji je to tip kad na karburatoru uopće nisam vidio oznaku kojom bih mogao nedvojbeno potvrditi da se radi o Gurtneru 12  :icon_scratch:
Svaka teorija može egzistirati dok je ima tko zastupati!