Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner  (Posjeta: 7891 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« : 17 Kolovoz, 2013, 09:15:45 »
Pozdrav! Evo ovako ide prica, bila mi je potrebna generalka na runneru 50, sve tvornicko. Ugradio sam nove lezaje radilice, promijenio sam oba iglicasta lezaja na samoj radilici i balansirao je sa drugom klipnjacom. Podmazao sve, i glstko sklopio motor. Nakon paljenja su odmah lezaji sustali kao da imaju gro kilometara. Uspio sam preci 300km i crkla mi je svijecica koja je imala nekakve metalne kuglice na sebi. Otvorim masinu i imam sto za vidjeti, rms brtva je lagano pustila vodu u cilindar i ocito isprala lezaje. Iglicasti na klipu se raspao, bocni na radilici zuje, klip je dobio par crtica.
Mene samo zanima kako su se lezaji mogli cuti odmah nakon prvog paljenja? Eto, toliko od mene.

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #1 : 17 Kolovoz, 2013, 09:28:16 »
nesto nisi dobro slozio, jer ako je rostao odmah nakon prvog paljenja trebao si odmah to rastavit a ne se vozit.
koja marka iglicastog? inace te rms brtve su lose...

mozda radlica nije balansirana dobro, odvezi nekome tko se kuzi pa neka pregleda sve.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #2 : 17 Kolovoz, 2013, 09:32:50 »
Zavrtio sam radilicu prije ugradnje simeringa, tiho i glatko se vrtila. Nastavio sam voznju jer mi je sttadao lezaj u deklu, pa dok sam njega nabavio to se sve desilo. Inace sam prvo sumnjao na njega, ali eto, stradala su 4 lezaja radilice. Kako da sumnjam kada je sve super bilo, i nije mi prvi put da to radim, ali ovakvo nesto da se desi jest.

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1014
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #3 : 17 Kolovoz, 2013, 09:43:25 »
ovo sto kazes zbog vode je lako moguce, ali da se novi iglicasti samo tako razleti  :icon_scratch:

When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #4 : 17 Kolovoz, 2013, 13:14:40 »
NEOs ti si mijenjao leteći ležaj na radilici koliko kužim?

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #5 : 17 Kolovoz, 2013, 13:32:16 »
...te RMS brtve je grijeh uopće i prodavat....molio bi dečke sa web shopa ako ih imaju u ponudi da ih izbace radi svih nas,jer pucaju u 90 % slučajeva(ona crvena nutarnja)...uzmi drugi put original Piaggio brtve i neće bit problema sigurno

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #6 : 17 Kolovoz, 2013, 13:49:37 »
NEOs ti si mijenjao leteći ležaj na radilici koliko kužim?
kod skutera nije leteci nego iglicasti lezaj.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #7 : 17 Kolovoz, 2013, 13:53:13 »
NEOs ti si mijenjao leteći ležaj na radilici koliko kužim?
kod skutera nije leteci nego iglicasti lezaj.

...leteći je...samo nije klizni kao na 4T već je igličasti  :icon_thumright:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #8 : 17 Kolovoz, 2013, 14:03:58 »
ako nije klizni nije ni leteći, iglicasti spada pod vajkaste lezajeve.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #9 : 17 Kolovoz, 2013, 14:08:41 »
ako nije klizni nije ni leteći, iglicasti spada pod vajkaste lezajeve.

..nema potreba ulazit u raspravu oko budalaštine...

...nisi u pravu ni za jedno,a bome ni za drugo...igličasti ležaj nije valjkasti,ne piši dezinformacije

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #10 : 17 Kolovoz, 2013, 14:10:10 »
Nije ni leteći.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #11 : 17 Kolovoz, 2013, 14:27:21 »
Igličasti je
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #12 : 17 Kolovoz, 2013, 14:29:05 »
ako nije klizni nije ni leteći, iglicasti spada pod vajkaste lezajeve.

..nema potreba ulazit u raspravu oko budalaštine...

...nisi u pravu ni za jedno,a bome ni za drugo...igličasti ležaj nije valjkasti,ne piši dezinformacije
krivo sam se izrazio, valjni, ne valjkasti. necemo se raspravljat ali netko nije u pravu.  :toothy3:

evo citat iz knjige 'Elementi Strojeva' by Hercigonja; ''Valjni ležaji sastoje se od prstena ili ploča s valjnim stazama i valjnih tijela: kuglica, valjaka, stožaca, bačvice i igala, te kaveza.''
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #13 : 17 Kolovoz, 2013, 14:37:12 »
 
 nikad nikakvih problema nisam imao s rms brtvama, ama bas nikada... postoji mogucnost da ti se brtva glave izvukla iz kanalića pri montazi glave i eto belaja...zato se u kanalic malo stavi paste da zalijepi gumicu i bez brige montiras , a na klingeritnu brtvu malo SIM paste i nema brige da ce pustit ista.

Offline NEOs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trnje
  • Moj Skuter: gilera runner 999
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #14 : 17 Kolovoz, 2013, 17:26:56 »

 nikad nikakvih problema nisam imao s rms brtvama, ama bas nikada... postoji mogucnost da ti se brtva glave izvukla iz kanalića pri montazi glave i eto belaja...zato se u kanalic malo stavi paste da zalijepi gumicu i bez brige montiras , a na klingeritnu brtvu malo SIM paste i nema brige da ce pustit ista.

Prijatelju sve to znam i napravio sam kako treba. I crvena brtva se nimalo nije pritisnula nakon stezanja glave, kao nova je i netaknuta???

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #15 : 17 Kolovoz, 2013, 20:54:10 »
da nije uljna pumpa zakazala?

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #16 : 19 Kolovoz, 2013, 06:57:07 »
NEOs ti si mijenjao leteći ležaj na radilici koliko kužim?
kod skutera nije leteci nego iglicasti lezaj.
Ležaj koji spaja radilicu i klipnjaču se obično naziva LETEĆI. Nije ga običaj mijenjat na ovako malim mašinama, ali imam jednu radilicu na kojoj imam u planu pokušat izvest taj zahvat pa me zanimalo kako je NEOs to napravio. A sad u ovoj diskusiji čovjek nije vidio pitanje.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #17 : 19 Kolovoz, 2013, 09:14:45 »
treba isprešati klipnjaču i uprešati odgovarajuči ležaj.. na piaggio radilicama se to u pravilu ne isplati..
nego se zamijeni cijela radilica.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #18 : 19 Kolovoz, 2013, 09:56:15 »

Ležaj koji spaja radilicu i klipnjaču se obično naziva LETEĆI. Nije ga običaj mijenjat na ovako malim mašinama, ali imam jednu radilicu na kojoj imam u planu pokušat izvest taj zahvat pa me zanimalo kako je NEOs to napravio. A sad u ovoj diskusiji čovjek nije vidio pitanje.
ma znam ja to, zavrsio sam tu skolu, ali leteći se naziva jer nema valjne povrsine kao iglicasti lezaj. drugo je to kad meštri pocnu upotrebljavat taj izraz za sve lezajevi na klipnjaci.

ja sam isto reparirao radilicu jednom, malossi hpc, rasuo se iglicasti taj tzv leteci, i fasovala je klipnjaca (dobila riseve) i bolcna (urezale se staze), nasao drugu top performance sa plavim polutkama, nju raspresao, skupa sa malossi hpc radilicom poslao tu klipnjacu covjeku ''Moto Giba'', inace covjek poznat po cijeloj hrvatskoj po tim zahvatima, on nabavio iglicasti novi i one dvije podloske, balansirao ju i poslao mi nazad. posao od 300kn, radilica vozila preko 30.000km na kraju se dosjed lezaja do strane magneta izlizao, iglicasti jos nema lufta.

ako ti treba posaljem broj na PP. covjek stvarno zna svoj posao mislim da neki sa foruma to mogu potvrdit.
« Zadnja izmjena: 19 Kolovoz, 2013, 09:57:53 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Dee

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • Spol: Muški
  • Osoba od mnogo interesa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Drniš
  • Moj Skuter: KymcoYup Runner APN6
  • Moja Kaciga: Jeftina
  • MojSetup: Jako promjenjiv
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Stradali lezaji odmah nakon paljenja runner
« Odgovori #19 : 19 Kolovoz, 2013, 10:43:19 »

Ležaj koji spaja radilicu i klipnjaču se obično naziva LETEĆI. Nije ga običaj mijenjat na ovako malim mašinama, ali imam jednu radilicu na kojoj imam u planu pokušat izvest taj zahvat pa me zanimalo kako je NEOs to napravio. A sad u ovoj diskusiji čovjek nije vidio pitanje.
ma znam ja to, zavrsio sam tu skolu, ali leteći se naziva jer nema valjne povrsine kao iglicasti lezaj. drugo je to kad meštri pocnu upotrebljavat taj izraz za sve lezajevi na klipnjaci.

ja sam isto reparirao radilicu jednom, malossi hpc, rasuo se iglicasti taj tzv leteci, i fasovala je klipnjaca (dobila riseve) i bolcna (urezale se staze), nasao drugu top performance sa plavim polutkama, nju raspresao, skupa sa malossi hpc radilicom poslao tu klipnjacu covjeku ''Moto Giba'', inace covjek poznat po cijeloj hrvatskoj po tim zahvatima, on nabavio iglicasti novi i one dvije podloske, balansirao ju i poslao mi nazad. posao od 300kn, radilica vozila preko 30.000km na kraju se dosjed lezaja do strane magneta izlizao, iglicasti jos nema lufta.

ako ti treba posaljem broj na PP. covjek stvarno zna svoj posao mislim da neki sa foruma to mogu potvrdit.
Pobrkao si terminologiju. Ležaj bez valjnih elemenata je KLIZNI ležaj. On može biti i leteći i temeljni, kao kod auta. Kod naših mašina, i leteći i temeljni imaju valjne elemente. Igličasti kod prvih a kuglični kod drugih. Leteći se zove tako jer se giba (leti) po karteru, za razliku od temeljnog.
Enivej, hvala na infou za majstora, imat ću te u vidu ako mi bude trebao kakav ozbiljniji zahvat. Zamjenska standardna radilica (znači ne racing, HPC...) je oko 500 kuna, polovna i manje naravno, tako da ovu ne bi slao na remont, već ću je probat sam razjebat, pa pokušat nać odgovarajući igličasti. Frend ima i presu na nožni pogon, kod njega sam izbijao radilicu iz bloka, pa ću malo fušarit za svoj gušt. Ako ju i sj****, jebe mi se, nije velika šteta. Trenutno me najviše zanima kako ću je sastavit, a da pritom ne stisnem klipnjaču polutkama da se ne može vrtit, ali tu ću nešto smislit usput.