Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: K-XCT 300  (Posjeta: 7622 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #20 : 09 Srpanj, 2013, 15:41:30 »
to ja i radim  :icon_biggrin:

geopolis je imao kvar, pa na temelju toga ne mogu nista napisati.. mogu samo napisati da sam krenuo s njime na put i nakon 50km je stao.. kakav je to test?
sto se tice GP800 tu nisam nista napisao bas iz ovog sto ti govoris, jer MS je i sada mlad portal, a tada je bio tek u povojima, i nisam mogao si priustiti da mi svi vrata zatvore..
ipak svoje mislje o tom skuteru nisam krio, i na ovom i na drugim forumima sam napisao puno puta..  tako da je to bitna razlika

ali ako malo bolje pogledas, to je piaggio smetalo, pored toga sto im ne objavljujem reklame kako bi oni htjeli (iako do neki dan nikad kune nisu dali MSu) i to su mi indiretkno i priznali da sam im na "crnoj listi" (to mi je njihov vrlo vazan manager u facu rekao iako nikad nije objasnio razloge)
... i pogledaj zadnjih nekoliko godina , niti je bilo skutera na testu iz njihove grupacije niti podrske..

evo sad najnovije,  gledam izgleda da decke u yamahi smeta sto su cekali objavu testa za aerox 2013 cca mjesec dana (ponavljam, ni oni nikad kune MSu nisu dali tako da toliko o suradnji i podrsci) i sad me "kaznjavaju" tako da me ne zovu da testiram x-max 400 ..
meni je to smijesno jer oni tu gube, a ja osim sto bi vozio taj skuter 4 dana, nista posebno od toga nemam..
pa kao da sam malo dijete..

evo kymco, isto nikad nisu kune dali da bi potpomogli ovaj portal, ali su makar dovoljno pametni pa salju skutere na testove.. besplatno se slepaju, a dobiju dobru reklamu (testovi su im dosta dobri ali to je moje iskreno misljenje o tim skuterima)

ali to ti je tako u hrvatskom svijetu biznisa..
svi ce oni shvatiti kad tad da statistike posjecenosti ne mogu ignorirati, vise nisu zanemarive..


da zakljucim , ovo sto si me pitao:
danas je stvar drugacija, svaki skuter koji dobijem na test cu objaviti ukoliko stignem odraditi dovoljan broj km da steknem neko misljenje,
bolje da mi nedaju nesto sto je lose  :icon_biggrin:


PS
i ako te to zanima, nije tajna, s obzirom da niti kymco niti piaggio grupa, niti yamaha, honda, da ne nabrajam - NITKO ne potpomaze ovaj portal (beta moto je nekad bio, takodjer nesto kratko davno je to bilo suradnja s generom, i nedavno s piaggiom je bila jedna kratka kampanja) 
moj stav je sad bitno drugaciji, suradjujem koliko je MSu u interesu ali vise ne moljakam i ne skidam gaće ,
ali ako i bude ikad ikakva suradnja s njima, sigurno ne mogu kupiti test
mogu kupiti portal ako zele pa neka pisu sta hoce, ali mene ne mogu  :laughing7:






 
« Zadnja izmjena: 09 Srpanj, 2013, 15:45:28 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #21 : 09 Srpanj, 2013, 16:06:25 »
i jos nesto da dodam,

ja osobno ucim pisat testove, i vjerujem pomalo napredujem.. pokusavam ih pisati nekim svojim narodskim jednostavnim opustenim stilom.. (ako nevalja savjetujte me  :icon_biggrin: )

ono sto fali , a ja tu ne mogu nista, je to da se skuteri se ne smiju sarafiti, i u pravilu ih dobijes ih SAMO 4-5 dana,
tako da jedino sto mozes pricati je o dojmu i vanjskim detaljima te o voznim karakterstikama..

tako da rijec test nije primjerena u biti
cak i ovi hard testovi kad pogledas okolo su smijesni..
 :dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #22 : 09 Srpanj, 2013, 16:29:52 »
Wow, imao sam kompletno drugu sliku u glavi po pitanju testiranja..  :icon_scratch:
Nekako mi se do sada vrtila ideja da se skuteri testiraju na malo duže vrijeme, da
cijela ta prodajna i prezentirajuća ekipa plaća za objavu recenzija (nadam se da barem
gorivo i ulje pokriju), neovisno o njihovom sadržaju. Posao je posao, i treba biti plaćen
kad je odrađen.

Kad si malo razmislim, ima smisla da to ne funkcionira tako, bilo bi pre idealno. Naime,
kad se stane na loptu, za očekivati je da odustanu od novinara koji je zadnjih par loših
modela ocijenio osrednjima. Ta neće mu valjda poslati nešto bolje, ili iskoristiti tu istu
recenziju kao savjet za poboljšanje (pozitivna kritika?) koji mogu proslijediti dalje....
Baš sam blesav...
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #23 : 09 Srpanj, 2013, 16:36:09 »
samo od yamahe sam dobio u vise navrata novac za potroseno gorivo na testu, i na tome im svaka cast.. iako su na tako ne zgodnom mjestu tamo na jankomiru, da nisam imao druge nego doci do njih autom i ostavit ga tamo na 5 dana sto je nezgodno sada kad sam obiteljski covjek jel pa biti bez auta...  :toothy11: ili ici taksijem pa ni to nije jeftino  :icon_biggrin:


uglavnom, najduzi test sto sam imao do sad je bio cca 2 tjedna...
plaćaju možda nekima, ali MS od toga nema ništa.. i sumnjam da se onda ne mješaju u sadržaj  :icon_biggrin:

i tako  :toothy9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #24 : 09 Srpanj, 2013, 16:52:57 »
@ eladio, nažalost i ja imam posla sa "velikima" i znam dobro kako je to  :angry7:

o t-max-u: t-max je t-max

o gp800: za razliku od većine maxija koji su za foteljaše on je replika gp motora, feedback je strašan (meni osobno i više nego bi želio) i više me čudi što si uopće došao na ideju da ga voziš po kiši nego što je on loš u tome.

o kymcu: bljak, ali hebi ga pljuvali smo i po hyundaiu a sada slinimo nad njime

o piaggio grupi: zaboravio si bev 350 koji je po meni trenutno najbrži skut (po stazi sam išao brže sa njim nego sa apriliom srv 850)

za kraj poruka "velikima" : tko bi gori sad je doli !!!!
Pula Über Alles

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #25 : 09 Srpanj, 2013, 17:10:35 »
@veruda


 :laughing7:

a gle, isao sam na motohappening na grobnik, pa sam ostao spavat kod svojih u Rijeci, pa sam sutra isao do brata u Lovran, pa me na putu kuci u opatiji oprala kiša.. nisam ocekivao te probleme..
a tu su i kineski detalji, kojih ima previse na tom skuteru.. a to je tada kada se tek pocelo koketirati njima , jako lose zvucalo uz takvo ime i takav skuter..  :icon_biggrin:
ma , GP800 je posebna prica..  bilo pa proslo :toothy11:


bev350 nisam jos vozio tako da o njemu jos nemam misljenje , iako vjerujem da ide dobro jer je X10 350 isao dobro  :laughing7:
ipak probaj malo kymco (300cc agregat) evo npr k-xct pa ces se iznenadit kako pak kymco ide..  :laughing7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline RAY

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #26 : 09 Srpanj, 2013, 18:17:51 »
doćepaj se bmw-a pa napiši jednu recenziju ako si u mogućnosti,naravno  :icon_biggrin:
btw. nemoj se ljutiti ali iz ovoga šta čitam nekog sam dojma da ih ti moliš za te skutere jer kao imaš portal o njima i odmah na taj način ne možeš biti objektivan nikako,to što ti se desilo sa geopolisom je slučajnost samo takva jer baš za njih znam da su jako kvalitetni  :headbang:
o kymco kvaliteti se i ne pišu neki hvalospjevi dok su talijani tradicijom iznad ostalih posebno pričam o gileri  :headbang:

Offline SuperHik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Scarabeo 200ie
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #27 : 09 Srpanj, 2013, 22:26:25 »
Zar ovaj kymco stvarno košta 40 soma kn? Ako nije na glasu kao pouzdan i kvalitetan, kome će ga prodat?
--
Brže nisam mog'o, sporije nisam htio...

Offline RAY

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #28 : 09 Srpanj, 2013, 23:13:54 »
Zar ovaj kymco stvarno košta 40 soma kn? Ako nije na glasu kao pouzdan i kvalitetan, kome će ga prodat?

kymco nije toliko nekvalitetan koliko se baš misli ali svejedno smatram da ipak nije u rangu talijana i japanaca još jer završna im je obrada jaaaako loša,približi se nekom kymcu izbliza i točno se vidi da plastika nije kvalitetna jer to jednostavno nije to,čak na novom ima falca od mista do mista  :icon_biggrin:
ipak za neke neupućene ovde,novi maxi iz bmw-a je posudio agregate od kymca jer su strašno dobri i pouzdani,dakle kymco nije rang niži ali završna obrada im je po meni loša i tu gube kupce i pobjede na nekim usporednim testovima  :icon_biggrin:

evo kolega eladio me može slobodno ispraviti ako griješim ali mislim da je kymco najprodavaniji brand skutera i motora trenutno na svitu  :glasses9:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #29 : 10 Srpanj, 2013, 00:57:57 »
evo tu se vidi da , kao sto rekoh, da Kymco malo radi na marketingu i vrlo im je slab PR  :icon_biggrin:
"potencijalni" kupci su im totalno neupuceni..
kad sam prosle godine dogovarao hard test nismo uspjeli dogovoriti isti, a ocito bi im tako nesto trebalo..

RAY
...sto se tice BMWa, to je nesto fenomenalno na sto sam imao probao sjest.. uh.. ali na sajmu tako da ga nisam mogao probat.. jedva cekam negdje jednom  :toothy11:
Tomić bi ga i dao , da im je to nesto od interesa pa da ga imaju, ali skuteri im nisu bas nesto interesantno za biznis, a ako pogledate i motore slabo rade...
da, istina je da mehanicki BMW ima neke kymco elemente u sebi , i to nije slucajno  :icon_biggrin:

ali sto se tice te kvalitete, ljudi kao da imaju snajperski pogled kad gledaju na njega, a corav na talijana pa tamo ne vide..
plastike su potpuno usporedive kvalitete kad ga usporedjujes sa talijanima, koji su u klasi..
cak kad gledam detalje, ledice, ovo ono, tu je kymco vec neko vrijeme i vise u trendu..
kad je izasao downtown piaggio grupacija je bila ocajno slaba dok nisu izbacili 350cc agregat koji je uhvatio prikljucak
nema druge nego da probate downtown, k-xct i slicne..

treba izdvojiti istina pojedine japance jedino kao vrh, iako recimo nisam probao kymco my road 700 , tako da  :dontknow:
kymco s odredjenim modelima je cak i u italiji , domovini skutera, u odredjenim klasama nenadjebiv..
honda, kymco i yamaha drze gotovo cijelo talijansko trziste, dok piaggio nesto sa svojim brandom i drzi korak, gilere, aprilie  jedva da ima..
pa sad vi vidite (npr : http://www.motoblog.it/post/129209/mercato-classifiche-top-100-r-1200-gs-nc700x-e-sh150-i-piu-venduti-a-marzo )

uglavnom ja im besplatno ne namjeravam reklamu raditi pa cu sad stat na ovome.. 
previse sam i rekao :icon_biggrin:



« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2013, 01:02:07 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: K-XCT 300
« Odgovori #30 : 10 Srpanj, 2013, 20:30:41 »
off malo, možda i ne. uglavnom bio neki dan u trstu i ko da sam u peking sletio, talijanski skuteri debelo u manjini, kymco i sym na lopate, a japanaca barem koliko i talijana. od maxi-ja burgman debelo najčešći...
Pula Über Alles