Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno  (Posjeta: 3209 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline beeurin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Carnaby 300
  • Moja Kaciga: Grex
Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« : 10 Lipanj, 2013, 09:30:17 »
Pozdrav ekipi s foruma,

Imam Carnaby 300, nov kupljen prije godinu dana, oko 4000km prešao, e sad u zadnje vrijeme sam primjetio da je počeo dosta zanosit u desno kad pustim volan. Nikad nije padano s njega niti je bio udaran. Ako netko zna do čega bi mogao bit problem ???, nek odgovori. Hvala

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #1 : 10 Lipanj, 2013, 09:40:06 »
Isti slučaj sam imao na Hondi SH 300 i razlog je bila guma,tj starost gume.
Nije bila istrošena već je očito bila deformirana jer je skuter dugo stajao.
Kakva je kod tebe situacija sa gumom?
Druga opcija je problem u vilici,da ti ne curi negdje na semeringu?

Offline beeurin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Carnaby 300
  • Moja Kaciga: Grex
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #2 : 10 Lipanj, 2013, 09:51:47 »
ej,
gume su relativno nove, a  vizualno nema ništa neobično na njima. Na vilicama je sve čisto, tak da ne mislim da je curilo na semeringu...?

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #3 : 10 Lipanj, 2013, 10:00:28 »
Pozdrav ekipi s foruma,

Imam Carnaby 300, nov kupljen prije godinu dana, oko 4000km prešao, e sad u zadnje vrijeme sam primjetio da je počeo dosta zanosit u desno kad pustim volan. Nikad nije padano s njega niti je bio udaran. Ako netko zna do čega bi mogao bit problem ???, nek odgovori. Hvala
Ej bok
I ja ti imam isti skut. ne vjerujem da ti vilica pušta ulje, prije da su ti gume škart i možda da si centriraš kotaće. Imao sam original Pirelli ali točno na oko 4000km počele su se čudno ponašati, iznad 110 km/h počeo je jako tresti volan a na malo mokroj cesti proklizavao  je ako sam samo malo piknuo gas. Kupio sam si Metzeler nekakve (fri) i super su mi. Ako te zanima gdje sam ih nabavio pošaljem ti u PM poruku kod tipa koji je super i izuzetno jeftin... Da ti slučajno nemaš plavi skut sa vjetrobranskim staklom..??   

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #4 : 10 Lipanj, 2013, 10:02:25 »
jel trese kaj?kak veli dario mozda je guma,trebalo bi do vulkanizera vidit dal je u balansu..
vilica da i iscuri skroz nebude vukla osim ak nije popigana,posto velis da nije padano onda sigurno nije do nje..
jos si provjeri tlak u gumama,ako je slabo napumoana guma onda vuce i baca u stranu.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #5 : 10 Lipanj, 2013, 10:04:46 »
Jel ikad skidan prednji kotac? Na motorima se (valjda i na skuterima) kod vracanja kotaca treba stegnut osovinu, ali one serafe koji su okomiti na osovinu koji to fiksiraju ostavit otpustene, pa pa r puta bez upotrebe kocnice napumpat vilice i tek tada stegnut i te serafe. Tako ce stapovi vilice bit paralelni




Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #6 : 10 Lipanj, 2013, 10:16:51 »
Jel ikad skidan prednji kotac? Na motorima se (valjda i na skuterima) kod vracanja kotaca treba stegnut osovinu, ali one serafe koji su okomiti na osovinu koji to fiksiraju ostavit otpustene, pa pa r puta bez upotrebe kocnice napumpat vilice i tek tada stegnut i te serafe. Tako ce stapovi vilice bit paralelni





ima i to naravno  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline beeurin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Carnaby 300
  • Moja Kaciga: Grex
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #7 : 10 Lipanj, 2013, 10:49:54 »
gume su  originalne Maxxis, napuhane su 2.0/1.8 bar. Ne trese pri većim brzinama, samo nosi udesno kad pustim volan. prednji kotač mislm da nije skidan, nedavno je bio u servisu jer mi nije radio brzinomjer, a kako je u carnabya brzinomjer na sajlu koja je spojena na dnu desne vilice,tako da ne znam da li su oni išta tu imali za dirat...?
p.s crni je carnaby

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #8 : 10 Lipanj, 2013, 10:56:54 »
za zamjenu puza mora secskdat kotac tak da mozda nije dobro sjela vilica,ovo kae alfa pisal pa sad je utegnuta kak nebi smjela bit pa se spana..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #9 : 10 Lipanj, 2013, 11:41:43 »
Samo raspusti te serafe, napumpaj vilicu par puta i stegni serafe. Osovinu kotaca nemoj dirat.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #10 : 10 Lipanj, 2013, 16:30:10 »
Poslušaj kaj ti pišu alfa i sef. Inače zadnju gumu puni na 2,3-4 a prednju na 2,0. Pozzz

Offline beeurin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Carnaby 300
  • Moja Kaciga: Grex
Odg: Re: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #11 : 11 Lipanj, 2013, 09:45:01 »
Samo raspusti te serafe, napumpaj vilicu par puta i stegni serafe. Osovinu kotaca nemoj dirat.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Napravio sam kao  što si rekao, ali je ista stvar..i dalje zanosi u desno, što bi još moglo bit :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #12 : 11 Lipanj, 2013, 10:04:02 »
Ajmo onda u detalje....

Ti si prvi vlasnik i zato znas da nije padano sa skutera?
Jesi li kod novog skutera to primjetio? Pitam zato jer mozda ti je auspuh na toj strani, a serijski spuhovi su teski i mogu malo vuc motor na stranu, a ti nisi naveo koliko je taj problem izrazen. Mozes li voznjom bez ruku malim prebacivanjem svoje tezine navest skuter da ide ravno ili bas jako vuce u desno?
Desava li se i na brzinama preko 50-60 km/h?
Staviskuter na centralnu nogaru pa nek prednji kotac bude u zraku, a ti provjeri da li se volan lagano i bez ikakvih zapinjanja vrti od lijevog do desnog polozaja te da li ima lufta na volanu ili vilicama (primi za osovinu kotaca sa obje ruke i guraj ih prema i od skutera.
Jesi siguran da sjedis na sredini skutera? Mnogi misle da sjede, za zapravo su pomaknuti malo u jednu stranu.

Trebalo bi provjerit i jesu li kotaci paraleni (ono sto se zove "špur" na au tima). Prednji kotac mora bit paralelan sa zadnjim. Ako je pomaknut u lijevo samo za par mm, to moze bit razlog zasto skuter vuce u desno. Provjera se vrsi na nacin da potegnes spagu od zadnjeg kotaca i mjeris koliki je razmak izmedju spage i felge na prednjem kotac u na obje strane. Potrazi po youtubeu pojam "motorcycle wheel alignment" za uputu kako to izmjerit.

Na kraju, uvijek ostaju gume kao razlog
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2013, 10:06:34 3alfa3 »

Offline beeurin

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Carnaby 300
  • Moja Kaciga: Grex
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #13 : 11 Lipanj, 2013, 16:00:01 »
Ajmo onda u detalje....

Ti si prvi vlasnik i zato znas da nije padano sa skutera?
Jesi li kod novog skutera to primjetio? Pitam zato jer mozda ti je auspuh na toj strani, a serijski spuhovi su teski i mogu malo vuc motor na stranu, a ti nisi naveo koliko je taj problem izrazen. Mozes li voznjom bez ruku malim prebacivanjem svoje tezine navest skuter da ide ravno ili bas jako vuce u desno?
Desava li se i na brzinama preko 50-60 km/h?
Staviskuter na centralnu nogaru pa nek prednji kotac bude u zraku, a ti provjeri da li se volan lagano i bez ikakvih zapinjanja vrti od lijevog do desnog polozaja te da li ima lufta na volanu ili vilicama (primi za osovinu kotaca sa obje ruke i guraj ih prema i od skutera.
Jesi siguran da sjedis na sredini skutera? Mnogi misle da sjede, za zapravo su pomaknuti malo u jednu stranu.

Trebalo bi provjerit i jesu li kotaci paraleni (ono sto se zove "špur" na au tima). Prednji kotac mora bit paralelan sa zadnjim. Ako je pomaknut u lijevo samo za par mm, to moze bit razlog zasto skuter vuce u desno. Provjera se vrsi na nacin da potegnes spagu od zadnjeg kotaca i mjeris koliki je razmak izmedju spage i felge na prednjem kotac u na obje strane. Potrazi po youtubeu pojam "motorcycle wheel alignment" za uputu kako to izmjerit.

Na kraju, uvijek ostaju gume kao razlog

Da, ja sam prvi vlasnik i nikad nije padano,prije bi isto osjetio lagano da vuče u desno, ali zanemarivo u odnosi na sad. U vožnji kad pustim ruke, moram se dosta nagnut u lijevo da  bi ga držao da ide ravno, isto zanosi i preko 60 kmh¸ Probao sam vrtit volan, e sad..u lijevu stranu ide normalno, a u desno malo zapinje, kao da nešto struže ispod volan, možda su oni kabeli ili cijevi od koćnica, znaći volan s ne ide do krajnje desne točken nego ga treba gurnut i tad nastjae ovaj zvuk struganja..možda je to uzrok ?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #14 : 11 Lipanj, 2013, 16:51:17 »
ako su mjenjali sajlu od brzinomjera mozda ju nisu dobro sproveli pa smeta
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: Carnaby Cruiser 300 i.e zanosi u desno
« Odgovori #15 : 12 Lipanj, 2013, 09:37:03 »
Imaš 1 šaraf na lijevoj srani koji ti drži lajtung od prednje kočnice. On ti je jako blizu one kromirane zaštite na vilici, ako ti je i malo vani onda ti struže po vrhu od tog kroma. Ali svejedno ne vjerujem da zbog tog šarafa, ako ti i struže, zanosi na desno. Ja ti imam isti takav skut' i padao sam s njega a i dalje ide ko po špagici.  Ako si sve napravio što ti je i Afla reko, jedino još ti ostaju gume, ili da se pozoveš na reklamaciju, ako ti još važi.