Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: aprilia sr 50 druge masine ?  (Posjeta: 1171 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lacko123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr 50
aprilia sr 50 druge masine ?
« : 05 Svibanj, 2013, 11:20:06 »
Ovako od zadnjeg puta kad smo uspijeli i rijesili problem sa ditechom jos 500 ih se stvorilo. i stvarno vise nema smisla se zezat oko morinia i te aprilie.
Znaci znam da ide masina od piagga ali mi moze tko da je dobra dusa napisat listu.
znaci trebala bi mi lista koje masine idu na apriliu sr 50. 2003 godiste.
mislim tipa ide ti sa nrg 50
sa speedfightera itd itd.
glavno da ima karburator opet injection me ne zanima jer cu odnest motor u metis i 3000kn sta sam do sad utuko u masinu i dalje stvara probleme

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #1 : 05 Svibanj, 2013, 14:06:40 »
Mos stavit s runnera,nrg-a sr-a i tako.....jedino sta ces morat radit prihvat za nosac amorta i jednju pixnu za nosac masine...i to e to....a za instalaciju najbolje ti je kupij je od sr-a piagga i nemas brige.
Bolje ne moze :)

Offline lacko123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #2 : 05 Svibanj, 2013, 17:47:04 »
hvala :) tako da se zna sta kako kad budemo isli po drugu masinu. sad smo ovu otvarali po neznam koji put. i sad je opet slazemo.
i ima striku na karbu i celindru ali je mala i drzi benz tako da nebi trebalo bit beda jedino drugi kompresor. ali ce on dobit 4 bara sa kompresora u garazi i samo da upali. ali definitivno ide druga masina gore prvom prilikom  :toothy9:
tako da slobodno jso pucajte komentare za druge masine. takoder sam se javio i zekozna jer sam vidio da je on stavio od piagga masinu pa mi obeco da ce mi napisat navecer informacije..

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #3 : 05 Svibanj, 2013, 18:47:46 »
Pisati ću informacije u svoju temu tako da ostane kao određeni tutorial za buduće članove koji se odluče na taj pothvat...
Zapravo, samo uštimavanje mašine da bude pali-vozi se riješi kroz cca 2 sata i to zapravo nije nikakav problem.
Problem ti dođe kada trebaš napraviti da sve instalacije savršeno rade, da fila akumulator i ostalo...
Najveći problem je prednje svjetlo koje je serijski jako slabo...
Uglavnom, čekam dijelove mašine da mi dođu sutra ili prekosutra pa ću krenuti u sastavljanje i onda detaljno slikati sve...

Da napomenem, ja sam si stavljao regler i relej žmigavaca od baotiana jer su dostupniji i jeftiniji...
« Zadnja izmjena: 05 Svibanj, 2013, 18:49:42 zekozna »
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline lacko123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #4 : 05 Svibanj, 2013, 18:51:40 »
zeko budem pratio tvoju temu.
sta se tice ustimavanja tu je buraz jer je preko 10 godina radio s tomosima itd i zna ustimat sta se toga tice. mislim brzo i uci..
a sta se tice elektronike zice i spajanja ja sam elektornicar tako da ono. samo ono da napises kako sta st ase tice masine i na sta se treba pazit da ne moramo mi odgonetavat 2 sata :) da malo olaksas posao nam :)

Jer taj skuter je trebo bit za mene ali ja sam odj#bo buraza i kupio si matika i sad ga restauriram. a on i cura njegova ce vozit taj skuter hahaha
reko sam mu da tomos ako stane imas cekic i 3 kljuca i popravis a za skuter ti padne mrak an oci ako stane :D

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #5 : 05 Svibanj, 2013, 18:57:47 »
Evo, kad si spomenuo Tomose.... pogledam profil da vidim jel` neko od meni poznatih nick-ova sa Riders-a, listam postove kad ono  :nono: :nono: :nono: :nono: ko da mi  je neko šamar opalio...

Pomoći ću ja šta god treba i kad god treba, većinom to ljudi znaju ali daj se predstavi čovječe :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: ...
Najgore je kad neko negdje dođe sa stavom "daj mi, ja trebam"... osim u javnoj kući  :icon_tongue: :icon_tongue:
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline lacko123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #6 : 05 Svibanj, 2013, 19:18:33 »
ja mislim da sam se predstavio cim sam se rego na forum
ma nisam ja rdio s tomosima nego brat kad je on bio mojih godina i mladi on je od 16 pa do neke 25 sa tomosima bio sad ima 33
mi smo iz pule

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #8 : 05 Svibanj, 2013, 19:46:50 »
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline Lenko

  • moderator
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1684
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zemun
  • Moj Skuter: Aprili SR 50 Di Tech
  • Moja Kaciga: XXX
  • MojSpuh: ZX
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #9 : 05 Svibanj, 2013, 19:52:15 »
Koji god, samo ako je ok...mada "mhr-team" je ozbiljna firma sa renomeom...

Offline lacko123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #10 : 05 Svibanj, 2013, 19:54:38 »
znaci 800kn za masinu cijelu pa isplati mi se kako god okrenem :)
jer sam previse ulozio u ovog ditecha i samo neki problemi se stvaraju nazalost  :angry7:
znaci cijela tuto komplet masina ona na zadnjoj slici je 800kn ?

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #11 : 05 Svibanj, 2013, 20:00:43 »
Nije ona sa kotačem  ;D ali je dobra osnova za složiti jer je sve novo u njoj...
Pitaj ga na pm, sve će ti objasniti...
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline lacko123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #12 : 05 Svibanj, 2013, 20:03:25 »
aha a jbg ponado se :P
jer gledam da ako uzimam da ne moram stalvjat dijelove sa sr 50 masine jer pitaj bog u kakvom su stanju. iako je generalka u njoj napravljena ali vise ne vrijedi kad se razletila pumpa i napravila stalu :)
tako da gledam da bude komplet sa cilindrom glavom klipom itd itd bum se javio moram cekat brata da se dogovorimo sta cemo

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #13 : 05 Svibanj, 2013, 20:07:53 »
Kad budeš kupovao i birao, rado ću ti pomoći.... Imam jako puno iskustva u toj kupovini i puno stvari ti mogu reći koje meni niko nije rekao  :toothy12:
Ja sam dao 2000 kuna za mašinu koja je palila i vozila bez beda... al umalo  :toothy3:
Nije da je bila ono skroz zaklana ali nakon 9 tkm je imala zvuk mlina čekićara ili golfa "keca" dizela  :sad1: :sad1:
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #14 : 05 Svibanj, 2013, 20:13:59 »
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,83801.msg1083979/topicseen.html#msg1083979

zasto ne ovu?nemam nis protiv mhr-a ali masina iz ovog oglasa je skinuta sa doslovno novog motora,znam jer ju frend prodaje i bio sam s njim kad je iso kupit motor i vidio kakva je masina,on ju prodaje jer je metnuo bb na motor pa mu ovo netreba  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #15 : 05 Svibanj, 2013, 20:28:13 »
Prvo, nema slike, drugo, koliki je kotač, treće, dali je disk ili doboš kočnica,...
Premalo informacija o mašini i mala cijena za nešto što opisuješ kao "skoro novo"

Dalje, opcija prikaži postove dozvoljava da netko stekne mišljenje o nekome tako što pogleda šta je pisao po forumu...
Koliko vidim... hrpa mašina, dijelova, motor bez mašine (a sad mašina od takvog motora),...
+ to što se ti kao frend javljaš da je ta mašina kao nova....
Iskreno, nemam apsolutno ništa protiv člana ali nije ono što bih "na prvu" preporučio nekome mirne duše.

Onak, kad gledam postove tog MHR-a, imam feeling da je lik sa iskustvom i znanjem, da nije ovdje samo da bi prodao, preprodao,... ono, čini mi se da lik živi skutere, zato sam predložio to a i ima sve predispozicije za uštimati tu mašinu na didija, ima mogućnost da mu dam konkretne savjete kako da sve uštima da radi jer sam
i sam sve to napravio već,...

Ako bude išao na AC mašinu, veće su šanse da nešto neće odgovarati,... Ne znam da je tko to radio i uspjeo a ovo sa LC-om je isprobano i dosta dobro radi...
« Zadnja izmjena: 05 Svibanj, 2013, 20:46:10 zekozna »
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline Peksy

  • Tržnica : (+28)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1617
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 180
  • Moja Kaciga: Glava
  • MojSetup: Money
  • MojSpuh: Drnda
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #16 : 05 Svibanj, 2013, 21:01:10 »
Matija nije bb nego he....ii btw javi mi se na pm ili imas br mobitel,masina je ko nova i preporucan trgovinu s njim tkd ;)
Bolje ne moze :)

Offline Matija97

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti f12
  • Moja Kaciga: stae to?
  • MojSetup: lejovinci zeiks,malossi vutrivar i sedamnaest i po
  • MojSpuh: pa reko sam!
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #17 : 05 Svibanj, 2013, 22:17:40 »
krivo sam se izrazio,nisam mislio na kosacicu nego na frendovog diesisa 172  :icon_thumright: a sto se tice te masine,neko koga zanima nesto sto kupuje sigurno ce pitat u pm kakvo je i sta je.Ovo za oglase,to neznam na koju foru mozes uopce spominjat jer kak god okrenes iz pozadine svega moze bit i pozitivno i negativno ako neznas kako stvari stoje a ovo sto sam ja spomenuo oglas, je bilo cisto prijateljski,to bi svako napravio za frenda,spomenuo njegov oglas a onda ce onaj koji kupuje kad sazna sve informacije odlucit dalje  :icon_thumright: ja niti sam spomenuo da je mhr-ova masina losa ili nesto cilj mi je bio samo da pokazem da nemoraju uvijek oglasi clanova koji su 100godina vec na forumu bit bolji od clanova koji se ne iskazuju previse na forumu ;) predaleko smo otisli u off(ispricavam se zbog toga)  :headbang: :hello:

Offline lacko123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: aprilia sr 50 druge masine ?
« Odgovori #18 : 07 Svibanj, 2013, 01:59:01 »
procito sve cak se nasmijo.
evo brat i ja sklepali tog dishita sad radi ko buba. treba jos rijesit sitnica kao pustanje vode na glavi ali no problem to.
tako da ovu sezonu da izgura a poslje sezone ide druga masina gore. tako da ne mislite da je sve to uzalud sta vas gnjavim.
reparirali pumpu za pritisak i daje ljepih 4 bara na verglanju i pumpa od benza daje 2.5bara i pali na zub.
naravno to se mora desit nakon sta motor zariba kakve smo mi srece. a ne kad se napravi generalka :)

tako da ovu sezonu ce izgurat u petak ide na registraciju. a poslje ljeta ide masina od piagga gore il ako nademo u italiji il sloveniji cijelu apriliu sr 50 sa karburatorom pa pocupamo s nje instalaciju i cijelu masinu.
Malo smo gledali po oglasnicima i 100€ je cijeli motor koji je karamboliran znaci il uletio tip pod kamion il takve spike  :headbang:

Tako da zahvaljujem vam jos jednom na objasnjenju za masine. a zeko ja cu pratit tvoju temu kako si reko da ces radit update