Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi variomat - isplati li se  (Posjeta: 19300 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vlasnikTGBa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Otok Susak
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
Malossi variomat - isplati li se
« : 23 Lipanj, 2008, 12:52:38 »
Razmišljam da na Nexus 250e stavim Malossijev variomat. Originalni variomat ima problema sa spojkom ("kuplungom"), pa skuter nije startni. Osjetnije ubrzanej se osjeti tek kada pređe 50km/h. Do te je jako brzine trom, pa teže parira čak i nabrijanim 50ccm skuterima (ipak Nexusu ima preko 180 kg)!

U servisu su mi rekli da Malossi za ovaj tip skutera dođe 1150 Kn (ruke+dijelovi), no zanima me koliko se dobije na performansama.
Gubili li se što u odnosu na standardni variomat (maksimalna brzina, ubrzanje pri višim brzinama)?

U nekoj temi sam pročitao da investiranje u auspuh nije isplativu, jer je jedini efekt bučniji agregat ... što je dobro samo za privlačenje pozornosti...

kakva je situacija što se tiče variomata?

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #1 : 23 Lipanj, 2008, 13:01:06 »
apsolutno se nista ne gubi-normalno da dobijes -to i je svrha
a to ti je standart- elastican start dakle nema rupa nego isto ubrzanje. malo meduubraznja i mozda koji km krajnje ovisi o gramaži

ak stavljas to stavi i nesto ipak tvrde federe kvacila da kasnije kvacilo hvata pa te "ispuca" kad kreces naspram kak je sad.

ugradnja je jednostavna ako se imalo kuzis u mehaniku tak da ti je glupo placat u servisima jer je u vecini slucajeva tam ugradnja losa jer ne paze na nista -nije njihov scoot

Offline vlasnikTGBa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Otok Susak
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #2 : 23 Lipanj, 2008, 13:11:32 »
Hm ... gramaža, tvrđi federi - čini mi se komplicirano. Ne kažem da je to nuklearna fizika, ali ipak treba znati kako to skombinirati, a ja o tome ne znam ništa!

Mislio sam da ima neki gotovi kit, a ne da sad moram birati federe i nekakvu gramažu.

Gdje se to može kupiti? Ima li neki online cjenik?

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #3 : 23 Lipanj, 2008, 13:24:40 »
Hm ... gramaža, tvrđi federi - čini mi se komplicirano. Ne kažem da je to nuklearna fizika, ali ipak treba znati kako to skombinirati, a ja o tome ne znam ništa!

Mislio sam da ima neki gotovi kit, a ne da sad moram birati federe i nekakvu gramažu.

Gdje se to može kupiti? Ima li neki online cjenik?
dobar izbor malossi djelova imaš u piaggio centru u vukovarskoj i bencony u sesvetama! nazovi ih i pitaj cjene!
sve telefonske brojeve možeš naći ovdje na forumu!

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #4 : 23 Lipanj, 2008, 13:26:29 »
e vidis , to je i mene jebalo, samo ja imam malo vise varijabla :)
rijesenje sam nasao u razgovoru sa deckom iz AUTO Bil-a na Jarunu, oni imaju sve te moguce federe, rolice ,i kod ugradnje oni isprobaju  sa svojima i na kraju  kupis sto ti treba.Dakle nemoras uzimati cijeli set svih mogucih federa rolica i ostalih peedarija..

Nisam jos bio na ugradnji, tako da nemogu potvrditi istinitost price , no cinio mi se OK lik s kojim sam razgovarao ...

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #5 : 23 Lipanj, 2008, 13:28:08 »
Hm ... gramaža, tvrđi federi - čini mi se komplicirano. Ne kažem da je to nuklearna fizika, ali ipak treba znati kako to skombinirati, a ja o tome ne znam ništa!

Mislio sam da ima neki gotovi kit, a ne da sad moram birati federe i nekakvu gramažu.

Gdje se to može kupiti? Ima li neki online cjenik?

ti dobijes sa multivarom 2000 i rolice i centralni feder, ne dobijes federe kvacila. a sad to sta s njim dobijes oce li bit najbolje gramaze i tvrdoce   :dontknow:

http://www.malossi.com/Catalogo/Cata_Main.asp?Marca=120&Modello=MO/GINE250&Famiglia=0&CodArt=5111885

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #6 : 23 Lipanj, 2008, 13:58:22 »
brat je na beverly 200 stavio multivar, skuter je puno startniji i bolje ubrzanje ima, bolja međuubrzanja i mrvicu manju krajnju.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline vlasnikTGBa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Otok Susak
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #7 : 23 Lipanj, 2008, 14:20:44 »
Ovo mi se čini kao OK solucija - budem ih nazvao da vidim kaj nude po koliko...


e vidis , to je i mene jebalo, samo ja imam malo vise varijabla :)
rijesenje sam nasao u razgovoru sa deckom iz AUTO Bil-a na Jarunu, oni imaju sve te moguce federe, rolice ,i kod ugradnje oni isprobaju  sa svojima i na kraju  kupis sto ti treba.Dakle nemoras uzimati cijeli set svih mogucih federa rolica i ostalih peedarija..

Nisam jos bio na ugradnji, tako da nemogu potvrditi istinitost price , no cinio mi se OK lik s kojim sam razgovarao ...

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #8 : 23 Lipanj, 2008, 17:15:38 »
nemaš puno znanosti oko rolica kod seriskog stroja na 250ccm sa ser spuhom idu 15gr.,federe kuplunga možeš promijeniti a i nemoraš iako bi ja stavio žute ili crvene :frajer:
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #9 : 23 Lipanj, 2008, 17:30:22 »
evo iz prve ruke. Variomat u piaggio centru u vukovarskoj ti dođe 970kn. Na krajnjoj ne dobiješ ništ ali ubrzanje i međuubrzanje je puno bolje to češ se uvjeriti ako staviš. Ali spuh nemoj mijenjati ostavi serijski. Ja imam 15 grama rolice i sa njima sam ga na autoputu uspio dogurati do 148 po satu a toliko sam ga i sa serijskim rolicama... Sad budem još to iskombinirao sa torqom i crvenim oprugama kvačila pa javim kak bude bilo...

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #10 : 23 Lipanj, 2008, 17:34:49 »
sve je to jednostavno maxsimalno -ako se dobro uskladi dobije se u svakom segmentu

Offline grbi128

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: dt125
  • Moja Kaciga: Airoh dome
  • MojSetup: Mhr replica,m2000,kevlar,delta,top plava,dell19,
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #11 : 23 Lipanj, 2008, 18:10:38 »
evo da ne otvaram novu temu,koja je razlika izmedu malossi multivara,i multivara 2000,znam da je 2000 za piaggio masine,ali koja je razlika i moze li malossi multivar(ne 2000) na piaggio masinu?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #12 : 23 Lipanj, 2008, 18:21:28 »
eto razliku si sam rekao

ne moze multivar sa piaggio na druge masine i obratno

razlikuju se u kaloti, promjeru rupe na kaloti, razlicita dimenzija bolcne, samog varia, gramaza i dimenzija rolica itd itd
« Zadnja izmjena: 23 Lipanj, 2008, 18:23:13 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #13 : 23 Lipanj, 2008, 18:32:57 »
Razmišljam da na Nexus 250e stavim Malossijev variomat. Originalni variomat ima problema sa spojkom ("kuplungom"), pa skuter nije startni. Osjetnije ubrzanej se osjeti tek kada pređe 50km/h. Do te je jako brzine trom, pa teže parira čak i nabrijanim 50ccm skuterima (ipak Nexusu ima preko 180 kg)!

U servisu su mi rekli da Malossi za ovaj tip skutera dođe 1150 Kn (ruke+dijelovi), no zanima me koliko se dobije na performansama.
Gubili li se što u odnosu na standardni variomat (maksimalna brzina, ubrzanje pri višim brzinama)?

U nekoj temi sam pročitao da investiranje u auspuh nije isplativu, jer je jedini efekt bučniji agregat ... što je dobro samo za privlačenje pozornosti...

kakva je situacija što se tiče variomata?

lijepo sjedaj na skuter i u vukovarsku po malossi multivar i set federa za kvačilo
nema tu nikakve mudrosti, gore sve staviš iz seta tog od multivara i iz onog seta federa za kvačilo, staviš crvene gore i to je to
meni treba pol sata da se to promijeni, evo dođi do bj i za čevape ti to promjenim  :icon_biggrin:

s multivarom ćeš dobiti u svemu osim u krajnjoj, možda 1-2 kmh ,al ništa značajno
start bolji, međuubrzanja, vrti se na većim obrtajima skuter, ali to te ništ nebrine
znaći, to šta sam rekao gore i da onda vidiš start
..::4T Powaa::..

Offline vlasnikTGBa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Otok Susak
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #14 : 27 Lipanj, 2008, 10:09:39 »
Skroz sam se nabrijao kupiti taj variomat. Išao sam ove srijede u Samoborsko gorje kod prijatelja u u vikendicu. Samnom je na skuteru bio kolega... kad smo krenuli se penjati uz strme serpentine, mislio sam da će skuter crknuti pod opterećenjem ... no izvukao nas je. Vjerujem da bi se sa boljim variomatom lakše gore popeo.

Nego, čuo sam od jednog kolege da je jako teško skinuti maticu koja drži prednju koluturu variomata pričvrščenu za radilicu. Frka je u tome što se ta osovina okreće, pa ti treba poseban ključ kojim daš "kontru" da bi mogao skinuti maticu. Osim toga, matica je navodno krvnički zategnuta... kažeš da si to riješio za pola sata - kako!?


lijepo sjedaj na skuter i u vukovarsku po malossi multivar i set federa za kvačilo
nema tu nikakve mudrosti, gore sve staviš iz seta tog od multivara i iz onog seta federa za kvačilo, staviš crvene gore i to je to
meni treba pol sata da se to promijeni, evo dođi do bj i za čevape ti to promjenim  :icon_biggrin:

s multivarom ćeš dobiti u svemu osim u krajnjoj, možda 1-2 kmh ,al ništa značajno
start bolji, međuubrzanja, vrti se na većim obrtajima skuter, ali to te ništ nebrine
znaći, to šta sam rekao gore i da onda vidiš start

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #15 : 27 Lipanj, 2008, 10:17:59 »
netreba ti kljuc,nego se snađeš nekako da zablokiras osovinu. ja zablokiram s nastavkom za gedoru tako da uprem u karter- doslovce 5 sek posla na vxr
il jednostavno vulkanizer skine u sekundi makar ni u ludilu nebi zatezao nazad maticu s zracnim pistoljem

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #16 : 27 Lipanj, 2008, 12:16:26 »
netreba ti kljuc,nego se snađeš nekako da zablokiras osovinu. ja zablokiram s nastavkom za gedoru tako da uprem u karter- doslovce 5 sek posla na vxr
il jednostavno vulkanizer skine u sekundi makar ni u ludilu nebi zatezao nazad maticu s zracnim pistoljem

ja uvek zavrćem pištoljem nazad, ali uvek gledam da mi nije jak pritisak u boci da ga ne bi pretego! i sve ok... :icon_thumright:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #17 : 27 Lipanj, 2008, 12:17:40 »
ja na ruku imam "osjecaj" jos uvijek  :toothy12: tak da nemam potrebe za pistoljem

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #18 : 27 Lipanj, 2008, 13:06:32 »
ja na ruku imam "osjecaj" jos uvijek  :toothy12: tak da nemam potrebe za pistoljem
ma neka neka ja se sto vise udaljavam tog pistolja fuj!!! bollje je rukom skontas onaj osjecaj do koliko trebas zategnuti

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Malossi variomat - isplati li se
« Odgovori #19 : 27 Lipanj, 2008, 19:09:50 »
Skroz sam se nabrijao kupiti taj variomat. Išao sam ove srijede u Samoborsko gorje kod prijatelja u u vikendicu. Samnom je na skuteru bio kolega... kad smo krenuli se penjati uz strme serpentine, mislio sam da će skuter crknuti pod opterećenjem ... no izvukao nas je. Vjerujem da bi se sa boljim variomatom lakše gore popeo.

Nego, čuo sam od jednog kolege da je jako teško skinuti maticu koja drži prednju koluturu variomata pričvrščenu za radilicu. Frka je u tome što se ta osovina okreće, pa ti treba poseban ključ kojim daš "kontru" da bi mogao skinuti maticu. Osim toga, matica je navodno krvnički zategnuta... kažeš da si to riješio za pola sata - kako!?


lijepo sjedaj na skuter i u vukovarsku po malossi multivar i set federa za kvačilo
nema tu nikakve mudrosti, gore sve staviš iz seta tog od multivara i iz onog seta federa za kvačilo, staviš crvene gore i to je to
meni treba pol sata da se to promijeni, evo dođi do bj i za čevape ti to promjenim  :icon_biggrin:

s multivarom ćeš dobiti u svemu osim u krajnjoj, možda 1-2 kmh ,al ništa značajno
start bolji, međuubrzanja, vrti se na većim obrtajima skuter, ali to te ništ nebrine
znaći, to šta sam rekao gore i da onda vidiš start

ma ide ona dolje s pol gasa
a kako, sve šarafe dolje i redom ajmo i to je to
neznam kak da ti drugaćije objasnim
..::4T Powaa::..