Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...  (Posjeta: 118355 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #20 : 23 Lipanj, 2008, 11:05:29 »
Moze li mi neko reci gdje je CDI,ima li ga svaki skuter i dali se na svakom skuteru nalazi na istom mjestu..
ima ga svaki skuter

A gdje se nalazi nemogu ga nikako naci,i dali i moj generic xor ima blokadu na cdi

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #21 : 23 Lipanj, 2008, 12:30:49 »
Vidids vidis,zaa ovu blokadu kod karba nisam znao. danas ide dole!! inace imam r50x i meni po ravnom ide 80,s dvojicom 75. bas cu probat to skinut pa da vidimo!

nemoj se ljutit ali mislim da ovo nije istina. :icon_thumright:

ne ljutim se ali je,ziva istina je!! Prije sam imo gore samo polinijev variomat i pratio sam derbia gp1 bilo gdje! Evo jucer sam se navozio sa curom i bas gledo-74,75 po ravnom!

Istina je da mu pokaže toliko... U to čak i vjerujem... Al ti scoot pokazuje 10 previše u što sam se uvjerio na tehničkom kod prijatelja kad smo isprobavali moj scoot.
 
Serijala scoot može sa solo vozačem iči oko 70kmh, ali pravih 70. Što je sasvim dosta za njega. Nizbrdo bi mogao i malo više... Iako za to nisam siguran.

2 Ichko: XOR je posebna priča i navodno je cijeli motor jaaako zablokiran. Postoje kitovi za derestrikciju no koštaju navodno dosta. Daklem, ova informacija ti nije 100% točna več ono na što sam naletio po raznim forumima.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #22 : 23 Lipanj, 2008, 12:43:27 »
Znam i ja sam citao da je dosta zablokiran, u samom auspuha su dvije blokade u grani i u loncu je katalizator dug barem 25 cm. a sigurno ima blokadu i na cdi,a gledao sam na neki slovenacki sajt da ima nekih "racing" CDI-ja od 60 pa navise eura,valjaju li oni sto...

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #23 : 23 Lipanj, 2008, 12:52:10 »
Giz: nizbrdo ide bez proglema i puno više od 80,ali po ravnom oko 70

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #24 : 23 Lipanj, 2008, 16:29:13 »
Rastepao sam kompletan variomat do zadnjeg dijela. Nema blokade... Napravio trik sa flomasterom i povukao po dvije crte na svakoj remenici. Remenje radi sasvim ok i ide od nutra skroz do van. Daklem, variomat nije kriv a ja i dalje nemam top speed kao što vi pričate. Vrti se od 66 pa do 71 km/h po cajgeru. Uzmem li 10 dolje radi korekcije ispada da scoot ide od 55 do 61 što i je istina jer me u top speedu dobije i Luna ili Baotian. U startu im odskačem i to dosta.

Usput... Javio se problem. Odkako sam promijenio ulje u difu zna mi se desiti kad ga vozim neko vrijeme na punom gasu da se odjednom počne čuti neki prrrrrr zvuk ali onako metalan. Kao da zvoni metal. Skuter počne kočiti i zgasi se. Ako ga odmah upalim, motorček radi na leru sasvim ok i dok ne krenem dotle nema tog zvuka. Čim krenem počne.
Ako ga ostavim da se ohladi minutu i lagano krenem, zvuk nestane i pet se normalno vozim. Normalno povlači, ne guši se i nema mi simptome pregrijanog motora.
Zaključak mi je da je možda previše ulja u difu?

UPDATE:
Smanjio količinu ulja.. I nije problem nestao. Al sam malo pametniji i siguran sa da je do prijenosa... Motorček nema veze s time. Mislim da se diff pregrijava.
Naime, vozim se 60 sa pol gasa, punim gasom ili trečinom... ista stvar i što je najbolje, drži mi tu brzinu sa pola gasa bez frke. Nakon 10ak km se prijenos pregrije ako se vozam u šniti.Ako je vožnja po semaforima, uzbrijeg, po uličicama i to.. Onda sve normalno radi. No ako je konstantno na top speedu onda mi se to desi. Kad da se zupčanici lupaju na "prazno". Da se ulje pregrije i da izgubi visokoznost. Čim malo stanem i pustim ga da se ohladi, sve dalje štima... ili dovoljno da usporim i opet nestane taj zvuk.

E sad. Dali se može kako nabaviti finalni prijenos sa SRke i dali paše na TGBa? Ako paše... Prebacio bi si taj duži prijenos kod mene jer starta imam do bola a top speeda nemam nimalo.
« Zadnja izmjena: 24 Lipanj, 2008, 14:12:50 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline DubyOriginal

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #25 : 25 Kolovoz, 2008, 10:10:52 »
Ja sam skinuo blokdu (prsten) na svojem R50X F1 i sada ide 61-67km/h po ravnici. Punu brzinu doseže na nekih 8500 - 9000 okr/min..... zanima me ima li ko iskustva sa R50X F1?.... te me zanima koja je razlika između F1 edition i obične R50X

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #26 : 25 Kolovoz, 2008, 12:18:47 »
Da se nadovežem na moj post od prije..

Pregrijavalo se ulje... Izbušio sam dekl i problema više nema. Daklem, puno rupa i problem nestaje.  :icon_thumright:

Usput saznao da paše finalni prijenos sa Italjeta Formule 50 AC, ALI SAMO SEKUNDAR.
Ako se mjenja i primar onda mora iči i novo zvono kuplunga a to več košta podosta.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #27 : 25 Kolovoz, 2008, 12:24:31 »
Rastepao sam kompletan variomat do zadnjeg dijela. Nema blokade... Napravio trik sa flomasterom i povukao po dvije crte na svakoj remenici. Remenje radi sasvim ok i ide od nutra skroz do van. Daklem, variomat nije kriv a ja i dalje nemam top speed kao što vi pričate. Vrti se od 66 pa do 71 km/h po cajgeru. Uzmem li 10 dolje radi korekcije ispada da scoot ide od 55 do 61 što i je istina jer me u top speedu dobije i Luna ili Baotian. U startu im odskačem i to dosta.

Onda za vecu brzinu trebas ili dulju getribu ili vise okretaja.
Remen je, pretpostavljam pravilne duzine?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #28 : 25 Kolovoz, 2008, 13:48:26 »
Getribu i okretaje trebam. Okretaje če mi sad kit dati a sekundar če stiči neki dan u zimu.... To ostavljam za preko zime.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #29 : 28 Travanj, 2009, 16:18:03 »
Danas sam uzeo rx50 od frenda da isprobam upravo iz razloga kaj motor ne ide nikam!
Ovako motor je pod garancijom pa on nije voljan da mu ga ja cackam,skinuta mu je navodno blokada na variomatu i precvikana zica na CDI(tak su mu rekli u servisu)!
Motor se vrti na ~8000RPM,a brzina je jadnih 50-55km/h uz ono zelet od kilometra kaj ne bi to trebalo malo bolje ic na tim okretajima???
Ovih dana ga vozi nazad u servis sa ovim materijalima koje je GIZ stavio ovdje (isprintat ce di ima sve blokade)!
U svakom slucaju izvjestim oce bit kakvih pomaka!
Frend je totalno razocaran,ja mu rekao da si kupi TGB-a,a Luna i Baotian ga naperu i da potrosnja mu je oko 4.5L!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #30 : 28 Travanj, 2009, 17:13:58 »
j#bo servis. Dopeljaj ti to meni! :D

Ovdje ti je sve detaljno objašnjeno.
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=8049.0
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2009, 17:16:30 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #31 : 28 Travanj, 2009, 19:56:38 »

Offline Dan?o

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • samobor je lepa varoš
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB r50x
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #32 : 29 Travanj, 2009, 09:51:03 »
nakon isteka garancije idi na servis di želiš,a do toga obavezno kod ovlaštenog servisera. :icon_thumright:

Offline Snowrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • TGB...Trula Guma Burnout xD
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospic
  • Moj Skuter: TGB 303R Hawk (Stage6 style)
  • Moja Kaciga: IXS Hx 173
  • MojSetup: Nema se novaca za to xD
  • MojSpuh: LeoVince Zx
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #33 : 04 Svibanj, 2009, 20:37:20 »
E sad kad smo kod garancije...bio sam nekidan kod lika gdje sam kupio motor i ja pitam dal gubim garanciju ako skinem blokadu u servisu on veli da gubim! I jebiga nezelim pacat dok neprode garancije jer otic ce sto pa mu jebi mat**! A htio bih da mi skuter ide bolje....al eto jbg! Jer bas mi fali ta zivahnost na startu,jer kad ga dizem na zadnji svaki put nemogu na ravnici dignut ali na uzbrdici ide bez problema i povezem ja njega dosta na uzbrdici al na ravnom nebi bog digao.
Novac nije problem novaca se nema :D ^^

Offline Snowrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • TGB...Trula Guma Burnout xD
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospic
  • Moj Skuter: TGB 303R Hawk (Stage6 style)
  • Moja Kaciga: IXS Hx 173
  • MojSetup: Nema se novaca za to xD
  • MojSpuh: LeoVince Zx
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #34 : 05 Svibanj, 2009, 10:37:36 »
I što cu ja sad? Ja bi sad skinuo te blokade...al gubim garanciju..:( kako ste vi koji ste skinuli s garancijom? npr. ti Giz?
Novac nije problem novaca se nema :D ^^

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #35 : 05 Svibanj, 2009, 11:00:21 »
Moj scoot nikad servisa nije vidio. Čak ni prvi servis. :D
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Snowrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • TGB...Trula Guma Burnout xD
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospic
  • Moj Skuter: TGB 303R Hawk (Stage6 style)
  • Moja Kaciga: IXS Hx 173
  • MojSetup: Nema se novaca za to xD
  • MojSpuh: LeoVince Zx
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #36 : 05 Svibanj, 2009, 17:47:14 »
Hhhh....Hm...a jbg :(
Novac nije problem novaca se nema :D ^^

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #37 : 05 Svibanj, 2009, 21:13:22 »
Moj scoot nikad servisa nije vidio. Čak ni prvi servis. :D

A moj nikada serijskog cilindra, fergazera, prijenosa, do nedavno i auspuha  :laughing7:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #38 : 05 Svibanj, 2009, 21:40:50 »
Ja to sad mjenjam za koji dan kad se oni idioti od Slovenaca smisle.
I definitivno više nikad od njih ništa naručiti.

Em su neozbiljni, em su smotani, em... Ma joooj! Balkan, balkan. Moj k**ra* europa.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Snowrider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • TGB...Trula Guma Burnout xD
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospic
  • Moj Skuter: TGB 303R Hawk (Stage6 style)
  • Moja Kaciga: IXS Hx 173
  • MojSetup: Nema se novaca za to xD
  • MojSpuh: LeoVince Zx
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #39 : 05 Svibanj, 2009, 22:19:19 »
I što cu ja sad da skinem blokade ili ne? Jer ako skinem bez znanja trgovca....ako mi sto ode on ce vidjet po obrtajima...:( Sto su?
Novac nije problem novaca se nema :D ^^