Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...  (Posjeta: 118658 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« : 20 Lipanj, 2008, 00:08:01 »
Skuteri imaju 4 blokade... :drunken_smilie:

Pa da počnemo....

1. Variomat. Mjedeni prsten koji restriktira brzinu preko prijenosnih omjera variomata. Skidanjem scoot ide 55kmh. Mjereno na valjcima na tehničkom.  :notworthy:
2. Slijepo crijevo koje je spojeno vakumom na neki senzor gore koji očigledno nešto radi jer kad sam skinuo prsten i zatvorio to slijepo crijevo skuter je išao lošije!!!
3. Smeđa žica na CDI-u. Odspajanje daje više okretaja ali vam je to opet totalno nebitno kad postoji i 4. blokada pa stoga se precvika ta smeđa žica i odmah se pređe na točku 4!  :laughing7:
4. Za kraj... Odmah iza Mikunijeve frge je crijevo ilitiga koljeno koje spaja cilindar tj. glavu motora i frgu. Za ne vjerovati ali u tom crijevu je restrikcija....  :headbang: Konkretno, kod mene je to suženje sa 13mm na 6mm!!! Čitaj: ŠEST milimetara...  :nono: Daklem, to je izlivena guma u tom obliku i taj komad gume sa samo skalpelom proreže....

I TO JE TO! Ili.. Kako ja više volim... A je to!  :laughing7: :toothy12:

Sretno... i da... Ne odgovaram za eventualne kvarove ili gubitak garancije... Ja sam svoje poskidao jer sam kupio skuter da ga poturpijam kako ja hoču a to podrazumijeva dijelove koji mi odmah ukidaju garanciju. Moj ima 550km i ja smatram da garancije nikad nije ni imao. A Vi odlučite. :headbang:

Link sa kojeg je pokupljeno: http://66.102.9.104/translate_c?hl=en&sl=de&tl=en&u=http://www.k-hary.de/technik.html
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #1 : 20 Lipanj, 2008, 11:59:33 »
na kojoj je strani ta 4. blokada, nisam to uocio, ja sam na svom skinuo prsten, stavio diznu 53, zavario na grani povrat plinova, i skinuo onu gumenu cijev sto ide od airboxa do one plasticne kape oko cilindra...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #2 : 20 Lipanj, 2008, 12:34:54 »
I kako sada ide??? Inace jako korisno ,bas sam se sa nekim tako slicnim skutom nekidan zezao ,sta god napravili isao je jednako ili losije ,mijenjali spuh diznu sve i svasta .... a ovo suzenje (br4) nisam znao mislim da nas je to zezalo ,bas cu danas probati da visim da nema na ovom nesta slicno ...sto se tice blokate okretaja mislim da se pali na oko 8400 okretaja bar na ovom sto sam ja radio.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #3 : 20 Lipanj, 2008, 12:59:27 »
Pozicioniraš se na stranu auspuha i gledaš odozgora prema frgi.
Imaš airbox pa crijevo na frgu i odmah iza frge ti je spojno crijevo na glavu motora. Taj mali komadić crijeva ima suženje u sebi sa 13mm na 6mm.

Koju si diznu stavio? 6mm za Mikunija? Di ih ima u Zgb i koja bi išla unutra? 56,60,66?
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #4 : 20 Lipanj, 2008, 13:28:45 »
Pozicioniraš se na stranu auspuha i gledaš odozgora prema frgi.
Imaš airbox pa crijevo na frgu i odmah iza frge ti je spojno crijevo na glavu motora. Taj mali komadić crijeva ima suženje u sebi sa 13mm na 6mm.

Koju si diznu stavio? 6mm za Mikunija? Di ih ima u Zgb i koja bi išla unutra? 56,60,66?


Nisam siguran tj ne mogu reci da je to bio Mikuni carb. jer nisam vidio da ista pise na njemu . sto se dizne tice standardna je bila 57.5 mi smo pokusali sa dosta vecom (citaj prevelikom) 70 inace sada smo vratili 56 jer nismo nasli 57,5 diznu nitko nema za taj skut ali ponjeli smo diznu u trgovinu gdje prodaju Piaggio/Gilera/Aprilia i nasli dizne kojima navoj i duzina(dijela koji se usarafi) odgovaraju pa ih ubacili (treba se snaci   :frajer: )

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #5 : 20 Lipanj, 2008, 13:45:11 »
Na koliko okretaja ti se vrti scoot? Ja poskidao sve blokade navodno i dalje neče preko 62 po čukici. Nizbrdo ili uzbrdo...
Pa sam sad otišao pogledati dal je ta smeđa žica uopče spojena... i naravno da nije.
Neda scoot okretaje sad... Neče preko 8k rpm. Tu stane i ni makac... I čak sumnjam u cajger taj od obrtaljke. Grr...
Navodno paše CDI sa Peugeota pa ču s njim probati čisto da vidim dali je CDi zablokiran a čini mi se da je. :hmh:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #6 : 21 Lipanj, 2008, 14:01:04 »
A gdje se nalazi CDI i dali ga svaki scoot ima,tj da li je na svakom skuteru na istom mjestu...i jos nesto kaze da treba da se otkazi braon zica,jel samo treba da se skine otkaci i to je to ili ima jos nesto...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #7 : 21 Lipanj, 2008, 14:44:57 »
jeli oguce da ako je ta smedja zica blokada da se zbog toga skut cijeli trese oko 60 kmh, a ide nekad sa dvojicom i 75 km/h? i da li se moze ona samo izvuci iz cdi-a bez da se precvika , tako da ako ne bude do toga da se moze samo vratiti...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #8 : 21 Lipanj, 2008, 19:09:52 »
http://66.102.9.104/translate_c?hl=en&sl=de&tl=en&u=http://www.k-hary.de/cdi.html

Evo tu ti je objašnjeno pa bacite oko na to. Ima opis i slikice...

Ja sa danas uvjerio koliko rupa na auspuhu uzima performansi na 2-taktašu... Za ne povjerovati!  :'(

Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #9 : 22 Lipanj, 2008, 09:50:02 »
Vidids vidis,zaa ovu blokadu kod karba nisam znao. danas ide dole!! inace imam r50x i meni po ravnom ide 80,s dvojicom 75. bas cu probat to skinut pa da vidimo!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #10 : 22 Lipanj, 2008, 12:01:49 »
uff... Ja ga nikako nemogu toliko dobiti... Ni za živu glavu.
Daklem, nastavljam sa kopanjem.

Još jedna restrikcija se nalazi na samom ulasku u airbox. Komad gume koji se samo ispukne van. :headbang:

Daklem, to je sad več 5ta blokada.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #11 : 22 Lipanj, 2008, 12:47:31 »
Koji komad gume-daj malo pojasni. Ja sam sada skinuo tu blokadu na karburatoru-nije zablokirano toliko kolikomje na onim slikama gore al malo je. na cdi-u r50x nema blokade. smeda zica postoji al nije uopce spojena!!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #12 : 22 Lipanj, 2008, 12:50:55 »
to ti je kada otvoris airbo onaj komad gume koji vidis oko plastike na onom dijelu gdje ide prema karbu..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #13 : 22 Lipanj, 2008, 14:55:13 »
Imate li vas dvoje MSN?

ggizdic@gmail.com je moj pa me ododajte. Gordan mi je ime... zovu me svi Giz.

Ovak.. Pozicioniraš se prema airboxu i na samom airoboxu ima s lijeve strane u vrhu dolazna rebrasta gumena cijev koja ulazi u airbox. Šelna ti drži tu cijev na airbox. Skineš sa križnim i u tom nastavku na airboxu ti je restrikcija. Na samom ulazu u cijev češ vidjeti komad gume uguran unutra. Al kao što rekoh... Ja sam skinuo sad sve i ova stock dizna definitivno nije dosta stoga pazi što radiš ukoliko ne povečaš diznu!!! Posljedica bi lako mogla biti spaljen klip!!!

Stavio 72 diznu... Scoot ide mraq!
Ja jaako zadovoljan iako mi pušta auspuh negdje.  :toothy12:

Motor se ne grije, ne trza, ide stvarno super, pun gas je pun gas a ne pola i svječka je jako zdrave boje. Daklem, taman za stock scoot bez blokada na airboxu i frgi.
« Zadnja izmjena: 22 Lipanj, 2008, 23:02:32 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ichko

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1181
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kotor, Montenegro
  • Moj Skuter: Generic xor and custom project
  • Moja Kaciga: AGV K Rossi zoo
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Polini 4race
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #14 : 22 Lipanj, 2008, 23:01:39 »
Moze li mi neko reci gdje je CDI,ima li ga svaki skuter i dali se na svakom skuteru nalazi na istom mjestu..

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #15 : 22 Lipanj, 2008, 23:13:16 »
Moze li mi neko reci gdje je CDI,ima li ga svaki skuter i dali se na svakom skuteru nalazi na istom mjestu..
ima ga svaki skuter

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #16 : 22 Lipanj, 2008, 23:40:16 »
I Giz koliki je sad top speed?

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #17 : 23 Lipanj, 2008, 00:06:52 »
60 uzbrijeg, nizbrijeg, danas, sutra... bilokada!  ::)
Al pravih 60... Pokazuje on 71 u rijetkim trenutcima. :toothy12:
Mislim da me variomat zafrkava.. Da postoji još nešto na njemu jer scooter fakat ide dobro do tih 60 i onda samo stane.
Sutra če sve raskopati i vidjeti što se dešava pa javim.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #18 : 23 Lipanj, 2008, 08:39:46 »
Vidids vidis,zaa ovu blokadu kod karba nisam znao. danas ide dole!! inace imam r50x i meni po ravnom ide 80,s dvojicom 75. bas cu probat to skinut pa da vidimo!

nemoj se ljutit ali mislim da ovo nije istina. :icon_thumright:

Offline pocetnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB R50X
  • MojSetup: -------
Odg: TGB R50X, 303R. Skidanje blokada...
« Odgovori #19 : 23 Lipanj, 2008, 08:54:18 »
Vidids vidis,zaa ovu blokadu kod karba nisam znao. danas ide dole!! inace imam r50x i meni po ravnom ide 80,s dvojicom 75. bas cu probat to skinut pa da vidimo!

nemoj se ljutit ali mislim da ovo nije istina. :icon_thumright:

ne ljutim se ali je,ziva istina je!! Prije sam imo gore samo polinijev variomat i pratio sam derbia gp1 bilo gdje! Evo jucer sam se navozio sa curom i bas gledo-74,75 po ravnom!