Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Budžet = 1,200E - Nova Luna Vision 2 ili mozda neka jača marka polovno?  (Posjeta: 11217 )

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Macak sf

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 659
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot sf2
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSetup: MHR replica
  • MojSpuh: Yasuni r
Po svemu,osim možda potrošnji,tu je sf bolji,barem po pisanju po forumu o njegovoj potrošnji...
Ja nebi dal te pare za taj sf nikad,da se razumijemo,niti za koji drugi...
Plafon 1200 eura...


 Budi konkretniji po čemu sve to ?

Offline Welcome

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brela
  • Moj Skuter: SR50R Max Biaggi '10
  • Moja Kaciga: ARC A613
  • MojSetup: serijski
Skupih nekako 1,200 eura keša i sad se mislim da napokon zamijenim svoj (relativno) stari Silverstone (trajao 5god, zadovoljan kako me služio usprkos mini servisima svako 3-4 mjeseca u zadnje 2 godine). Zadovoljan sam jednostavno iz razloga što sam se za 20kn mogao voziti do faksa i doma (a i do grada i nazad) cijeli tjedan.

Moja je priča dosta slična, imao sam 5 godina Silverstone i prije mjesec dana sam ga prodao. Uzeo sam polovnu Apriliu SR staru 2 godine, voženu 3 sezone / 7000 km, za cca toliko novaca koliko ti daješ. Kad bih išao uspoređivati ta dva skutera, rekao bih da sam s magarca skočio ne na konja, već na brontosaura. Sama kvaliteta izrade odmah upada u oči, pogledaj npr. navoje, plastiku itd. O voznim odlikama, brzini, izgledu i sl. da ne pričam. Tako da je moja preporuka da potražiš SR. Evo ti jednog u tvom budžetu: http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-sr-50-49-cm3-oglas-6069990

Ovako to izgleda uživo:



Ukoliko ipak želiš novi skuter, moja je preporuka TGB Bullet, to je Tajvanac, nije Kinez, dođe nešto preko 11.000 kn, prodaje ga jedna firma iz ZG, proguglaj.

Evo ti TGB-a:


Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Evo ovako konkretno kad si zapel baš za to...
Po kvaliteti same mašine, po mogućnosti više izbora ovlaštenih servisera, po jeftinijoj cijeni rezervnih dijelova i tuning dijelova, po jednostavnosti nabavke bilo polovnih ili novih OEM ili tuning dijelova, a ne da moraš po mjesec dana čekat te dijelove, po brzini samih serijala, po udobnosti(to je subjektivno mišljenje, jer mi sf nikad nije bil ni blizu nrg-u,runneru ili sr-u)...
I dalo bi se još toga nabrojit...
Da je sf najbolji skuter onda bi ga svi vozili,ali neda mi se više raspravljat,jer dok vam neko povrijedi ego,preporučivši nekome skuter koji nije sf, odma ulazite u rasprave...
Ja sam čovjeku dal konkretne argumente, koji nisu mišljenja susjeda ili nekog drugog, već moje osobno iskustvo sa bilo kojim od tih skutera, a na njemu je da on odluči koji će njemu najbolje pasat :hello:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
definitivno pia ili mina agregat, jeftini dijelovi i dosta traju

za moju visinu aerox je taman, oni koji su preko 1.80 to nije skuter za njih

ja bi gledao na novi nrg,gileru,apriliu sr, sve su to dobri skuteri i za tu lovu se nađe u jako dobrom stanju
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Ima istine u Kambinom postu,ne znam kako ni zasto..ja sam ljubitelj pia masina al da mi igra ulogu prvo potrosnja uzeo bi nekog minarelija,da budem konkretan Yamahu JOG R,stavio teze rolnice i vozio na serijali

Offline Domba

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • DZphotography
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kivi i Dragster
  • Moja Kaciga: Caberg V2 407 V
  • MojSetup: U kutijama
  • MojSpuh: sta 1, imam 3
A gledati neosa? Cemu roxa? Ako se ne ide u turpijanje uzeti neosa i jednostavno voziti? Gledam ima ih u OK stanju novi i jos za manje para... Ostatak taman ulozis da stavis nove gume i ako treba spicanis ga tip top...

Offline zannix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 20
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Silverstone
Dakle bio kod oba čovjeka.

Ovaj Piaggio Typhoon... OK skuter, međutim čovjek koji prodaje renta te skutere, prešao je 7,000km i zbog nekog razloga jako čudno i poprilično teško skreće u zavojima (neznam jel do samog skutera ili nečeg drugog). Također je padano s njega i ima osrednju brazgotinu po strani. Skinuta blokada ali ubrzanje i poprečna brzina nije bila baš impresivna... 60 na ravnom.

Onda Peugeot SF2, iznimno očuvan, nema nijednog friža, povuče dosta bolje od gore spomenutog skutera, a nije mu još skinuta blokada. Stao 2 godine u garaži i prvi put registriran prošle godine da bi napravio cca 1,000km. Čovjek prodaje jer ga je dobio na poklon, a ne voli se baš vozit na skuterima.

Dakle ako već moram odabrat, uzeo bi Peugeot SF 2. Samo eto čovjek originalno traži 1,400E, kad smo se našli nismo pričali o cijeni jer ako ga budem uzimao prvo ću ga odvest na pregled kod svog mehaničara da mu ocijeni stanje (samo sigurnosti radi).

E sad, spustit 200E će možda bit malo teško za tako očuvan motor... možda ga uspijem spustit na 1,300E.

Što vi mislite?

Edit: Ne znam kako mi je promakla ta Aprilla, možda zovnem i tog čovjeka da malo usporedim s Peugeotom, isto su godište. Jedino me bode u oči što nema plastiku sprijeda :D Al to valjda nije toliko skupo...? I da, drugi vlasnik
« Zadnja izmjena: 15 Listopad, 2012, 14:21:04 zannix »

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Dakle bio kod oba čovjeka.

Ovaj Piaggio Typhoon... OK skuter, međutim čovjek koji prodaje renta te skutere, prešao je 7,000km i zbog nekog razloga jako čudno i poprilično teško skreće u zavojima (neznam jel do samog skutera ili nečeg drugog). Također je padano s njega i ima osrednju brazgotinu po strani. Skinuta blokada ali ubrzanje i poprečna brzina nije bila baš impresivna... 60 na ravnom.

Onda Peugeot SF2, iznimno očuvan, nema nijednog friža, povuče dosta bolje od gore spomenutog skutera, a nije mu još skinuta blokada. Stao 2 godine u garaži i prvi put registriran prošle godine da bi napravio cca 1,000km. Čovjek prodaje jer ga je dobio na poklon, a ne voli se baš vozit na skuterima.

Dakle ako već moram odabrat, uzeo bi Peugeot SF 2. Samo eto čovjek originalno traži 1,400E, kad smo se našli nismo pričali o cijeni jer ako ga budem uzimao prvo ću ga odvest na pregled kod svog mehaničara da mu ocijeni stanje (samo sigurnosti radi).

E sad, spustit 200E će možda bit malo teško za tako očuvan motor... možda ga uspijem spustit na 1,300E.

Što vi mislite?
ja ne bi francuza nikad,ti kako hoces
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/yamaha-jog-r-49-cm3-oglas-4303356
dosta bolji skuter,razliku u cijeni ostavi u dzepu za ne daj boze :icon_thumright:

Offline OUC AIR

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Ženski
  • garage my home
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • bmw forum
  • Mjesto: skvot
  • Moj Skuter: negdje
  • Moja Kaciga: crna
  • MojSetup: postelani usis
  • MojSpuh: polovni popravljeni
gle dat 1300 e za kuter koji je mrvicu bolji od tvog ... nije

ti neka najbolja ideja vi idu s manjeg motora na veci

razlike ima u tvom motoru i ovom novom ali ako ti silveton nije pokvaren kud se zuris

ja sam promjenio  5--6 motora proso tning scottera i to sve ak si zdovoljan sa svojim skuterom

i nisu ti zminljjivi nest motori jos si reko da se ni ne kuzis onda bolje pricekaj jo malo p kupi nes jace i bolje ??? :dontknow:
bammmmm prm pr pr 095 5193695

TI  davore kad trazi djelove po gradu tak si lud !
kao da imas osjecaj  da te operiraju

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
uzmi minarelli manje troše od piaggia, a idu skoro isto. djelovi na svakom koraku, održavanje jednostavno i jeftino.
ja bi ti predložio jedan od ova tri modela:
-yamaha aerox 50 r
-malaguti phantom f12
-malaguti firefox f15
jako su kvalitetni i spadaju u najjaču klasu pedesetki  :icon_thumright:



zajedno smo skupa

Offline Welcome

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brela
  • Moj Skuter: SR50R Max Biaggi '10
  • Moja Kaciga: ARC A613
  • MojSetup: serijski
Edit: Ne znam kako mi je promakla ta Aprilla, možda zovnem i tog čovjeka da malo usporedim s Peugeotom, isto su godište. Jedino me bode u oči što nema plastiku sprijeda :D Al to valjda nije toliko skupo...? I da, drugi vlasnik


Misliš na ovu sliku? Tu i ne treba biti plastika, to je usis zraka.  :icon_biggrin:

Nazovi, pogledaj, ništa te ne košta osim jednog poziva.

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Edit: Ne znam kako mi je promakla ta Aprilla, možda zovnem i tog čovjeka da malo usporedim s Peugeotom, isto su godište. Jedino me bode u oči što nema plastiku sprijeda :D Al to valjda nije toliko skupo...? I da, drugi vlasnik


Misliš na ovu sliku? Tu i ne treba biti plastika, to je usis zraka.  :icon_biggrin:

Nazovi, pogledaj, ništa te ne košta osim jednog poziva.
ta aprilia mi se cini oke.. ne fali joj nista.. evo ovo je ona moja za koju sam ti dao ponudu.. samo je ovo slikano u 1.mj.. sad ima par drugacijih naljepnica..
http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/aprilia-sr-50-r-49-cm3-oglas-4584840
« Zadnja izmjena: 15 Listopad, 2012, 17:16:36 Ruff Ryder »

Offline mario_st200

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vitez
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 250
yamaha aerox 50 :notworthy:
motor u srcu, brzina u glavi, adrenalin u krvi i anđeli čuvari



Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
ako si iz splita mogu te ja provozat na svom runneru da znas kako ide :D i trosi 3.5 litara...čisto da ti pomognem pri izboru
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Edit: Ne znam kako mi je promakla ta Aprilla, možda zovnem i tog čovjeka da malo usporedim s Peugeotom, isto su godište. Jedino me bode u oči što nema plastiku sprijeda :D Al to valjda nije toliko skupo...? I da, drugi vlasnik


Misliš na ovu sliku? Tu i ne treba biti plastika, to je usis zraka.  :icon_biggrin:

Nazovi, pogledaj, ništa te ne košta osim jednog poziva.
jedino sto je auspuh malo ruzinav, to uzmes onaj sprej za visoke temperature, malo brus papirom skines ruzinu, naspricas, ostavis koju uru da se osusi i ponovo montiras nazad, tako san ja sebi napravia. izgleda ka novi sad
...........1...........8...........7...........

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
...vidi se da je večina ovdje vozila Piaggio pa može konkretno govorit o kvaliteti....  ::) ....pogotovo ovih novijih godišta....ležajevi radilice su im odraz kvalitete,karike isto tako....meni je radilica riknula na 8 tisuća.provrtio dosjed,kolegi na Poweru na 10 tisuća,ma znam ih masu,neda mi se nabrajat....kak mogu preporučit nekom nešto što se kvari,Grale šta je tu problem za shvatit.....Roxovi večinom dolaze samo na redovni servis,ležajeve na Roxu nikad nisam ni vidio....kolega je prešao 46 tisuća s Roxom koji nikad nije otvaran,ni cilindar nije skidan....jel ima takav Piaggio....bogami nema.....čak bi prije Peugeot preporučio nego Piaggio...imam treći Piaggio već pa znam o čem pričam,zadnjeg sam uzeo samo zato što je bio povoljan na mrtvo.... ajde sad nastavite pametovat pojedinci.... :icon_thumright:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
A stariji piaggio ne prelazi tu cifru,ili barem pribliznu?
Nemres sad ni reć da se i novi kvari,do 25 tkm uz redovno održavanje prelazis bez kvarova...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
...vidi se da je večina ovdje vozila Piaggio pa može konkretno govorit o kvaliteti....  ::) ....pogotovo ovih novijih godišta....ležajevi radilice su im odraz kvalitete,karike isto tako....meni je radilica riknula na 8 tisuća.provrtio dosjed,kolegi na Poweru na 10 tisuća,ma znam ih masu,neda mi se nabrajat....kak mogu preporučit nekom nešto što se kvari,Grale šta je tu problem za shvatit.....Roxovi večinom dolaze samo na redovni servis,ležajeve na Roxu nikad nisam ni vidio....kolega je prešao 46 tisuća s Roxom koji nikad nije otvaran,ni cilindar nije skidan....jel ima takav Piaggio....bogami nema.....čak bi prije Peugeot preporučio nego Piaggio...imam treći Piaggio već pa znam o čem pričam,zadnjeg sam uzeo samo zato što je bio povoljan na mrtvo.... ajde sad nastavite pametovat pojedinci....
kod mene ti ima jedan stalker sa discom iza i ima 40k i kusur km nikad otvaran  :icon_thumright: