Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?  (Posjeta: 5133 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #40 : 05 Rujan, 2012, 08:59:03 »
na minarelli masini s minarelli pumpom cilindar dobiva crtice na polusintetici, dakle trazi ili full sintetiku ili izbacit uljnu...ili sto sam ja prije radio, na 4l goriva jos samo 0.05l ulja u rezervar i gonjaj selma...

O kojem setupu govoriš jer je velika razlika. Po vama je 70ccm Kit, 17,5 dellorto i serijski okretaji smrt za mašinu, a neda mi se sad uploudat slike da vidiš kak je to zgledalo

a btw kaj nisi ti imao 3-4 specijale na tom trophyju da nebi ljudi mislili da si sve odvezo na jednom klipu? :zubo:

Probaj sa 6-7 specijala i to sa istim klipom  :zubo:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #41 : 05 Rujan, 2012, 09:11:41 »
rasprava je potpuno nepotrebna...
jedino je jasno i po pravilu:

ako se stavlja veća termogrupa i veća dizna (i veći karb) na pumpici koja ima regulaciju treba pojačati dovod ulja
ako pumpica nema regulaciju, uz pumpicu u rezervoar treba dodavati 1% ili srkoz isključiti pumpicu i sam raditi 2-2.5%

neovisno kako nekome izgledao klip i cilindar nakon koliko tisuca km ovo što sam napisao (nisam ja to izmislio) to je jedino ispravno a ostalo su eksperimenti..

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #42 : 05 Rujan, 2012, 09:36:59 »
da se ubacim,kak znati na piaggiu kolko treba pojacati,tj kolko treba dotegnuti sajlu il kaj se vec dela....sad drugi tjedan stavljam kit pa me zanima onda,jer ni meni se neda bas vise sam radit mjesavinu svaki put....
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #43 : 05 Rujan, 2012, 09:42:02 »
onaj vijak koji nateže sajlu odvrneš 5-6 krugova, tak da se oznake na potenciometru odmaknu 2-3mm.... ak previše dimi malo smanjiš..
ja trenutno imam 4 kruga do defaulta (oznake su odmaknute 2mm)

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #44 : 05 Rujan, 2012, 09:53:00 »
onaj vijak koji nateže sajlu odvrneš 5-6 krugova, tak da se oznake na potenciometru odmaknu 2-3mm.... ak previše dimi malo smanjiš..
ja trenutno imam 4 kruga do defaulta (oznake su odmaknute 2mm)

aha,znaci nema bas neko određeno kolko treba nek treba isprobavat....okej,fala   :)
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #45 : 05 Rujan, 2012, 10:00:26 »
onaj vijak koji nateže sajlu odvrneš 5-6 krugova, tak da se oznake na potenciometru odmaknu 2-3mm.... ak previše dimi malo smanjiš..
ja trenutno imam 4 kruga do defaulta (oznake su odmaknute 2mm)

Sad sam se sjetio nečega. Ivane uzmi ovo u obzir! U pravu si što se tiče količine ulja u smjesi. Kod piaggia je to rizično voziti na serijski naštelanoj pumpi jer puštanjem gasa ti dobivaš manje ulja budući da je povezano sa gas sajlom. Kod minarellija puštanjem gasa ti dobivaš jako puno ulja jer motor ostaje u relativno visokim okretajima a okretaji su ti koji upravljaju uljnom pumpom a ne gas sajla. E sad, to bi značilo jednu stvar. Na manjim otvorima gasa ima dosta ulja, ali na većim otvorima gasa ima premalo ulja. Drugim rječima ako se vozi cijelo vrijeme full gas ispada da cijelo vrijeme imam premalo ulja i cilindar se jače grije. Srećom što se nikad nisam vozio full gas duže od 2-3 minute  :laughing7:

To bi istovremeno značilo da i pojačaš uljnu pumpu na minarelliju, imaš dosta ulja na full gasu ali previše ulja na slabijoj vožnji - zaključak: na minarelliju se vadi serijska ulja pumpa kod setupa koji troše cca 30 ili više posto više goriva  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #46 : 05 Rujan, 2012, 10:12:01 »
ajde konačno da smo se složili ;D

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6061
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #47 : 05 Rujan, 2012, 20:01:03 »
jednu stvar ste zaboravili napomenut....ja sam za da se mjesavina nakon stavljanja kita slaze rucno...ali ako imas roxa standardnog i on se vrti do nekih 7000 okretaja u minuti...i sad npr stavis zx-a s puno laksim rolama tada se taj rox vrti do 9000 okretaja...sad racunajte koliko dobiva vise ulja u postocima s obzirom na okretaje...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #48 : 05 Rujan, 2012, 21:12:43 »
jednu stvar ste zaboravili napomenut....ja sam za da se mjesavina nakon stavljanja kita slaze rucno...ali ako imas roxa standardnog i on se vrti do nekih 7000 okretaja u minuti...i sad npr stavis zx-a s puno laksim rolama tada se taj rox vrti do 9000 okretaja...sad racunajte koliko dobiva vise ulja u postocima s obzirom na okretaje...

pa daj čitaj malo postove, već smo prije raspravili o tome  :icon_biggrin:

Ja sam imal obrnutu situaciju, serijski spuh na serijskimo okretajima sa kitom i 17,5 frgom i napravil sam 32 hiljade sa tim kitom, sa istim klipom i dihtunzima, jedino sam karike na 18 hiljada zamijenil. Cilindar nakon tih 32000 km je bil špigl bez ijednog jedinog (mikro)risa  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: