Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?  (Posjeta: 5136 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #20 : 04 Rujan, 2012, 14:40:30 »
tnt ima čak pumpicu kojoj se podlaganjem različitih poklopčića pojačava protok..

http://www.adrenalin-pedstop.co.uk/p-Adjustable_oil_pump_for_Minarelli_5070cc_engines-4943.aspx

TNT Adjustable Oil Pump
Minarelli engines

This oil pump from TNT is ideal for anyone who is upgrading to a 70cc and wants to increase their oil supply whilst keeping the auto lube system at the same time. It can be adjusted by 30%, 60% or 100% changing the 3 top caps which are easily interchangeable. Each percentage is added to the existing supply of oil. Suitable for Minarelli 50 / 70cc engines.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #21 : 04 Rujan, 2012, 14:42:08 »
horvat jel se ti zajebavaš il si ozbiljan?
dakle pumpa bez potenciometra i štelanja da na punom gasu sa diznom 100 daje dosta ulja ko na serijali sa diznom 50?
ak ga vrtiš na pola gasa na 7000 okr i na tom gasu ima duplo smjese a ulja isto..
mislim da je to igranje sa smjesom.. dobro znamo da je kiteve bolje podmazivati i više od serijale a vi im dajete 1-1.5% ulja :angry7:

ma u biti kaj se ja živciram, samo se vi voziteee :headbang:

Pa brzina kapanja uljne pumpe ovisi samo o broju okretaja na minarelliju ili se ja varam?  :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2012, 14:43:47 dhorvat »
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #22 : 04 Rujan, 2012, 14:44:03 »
pa samo velim jel nije logično?
dakle osnove matematike i nema problema :jerk:

uostalom zar bi se proizvodile pumpe sa potenciometrom ili ova tnt sa štelanjem pomoću šajbica da je sve tako jednostavno samo toči i vozi?

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #23 : 04 Rujan, 2012, 14:47:06 »
pa da al po meni ak si uložil par tisuća kuna u setup mislim sad se zezat sa pumpicom.. :drunken_smilie:
makni to i sipaj mješavinu, ja neznam kaj je tu tak teško?
pa svak normalan će to napravit.. :sad3:
prijašnji vlasnik mog roxa je na njemu imo polini evo 2 ugl high end i pumpu ulja obicnu....i naravno kupio sam ga dok mu je zaribo za sitne pare :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #24 : 04 Rujan, 2012, 14:49:13 »
prijašnji vlasnik mog roxa je na njemu imo polini evo 2 ugl high end i pumpu ulja obicnu....i naravno kupio sam ga dok mu je zaribo za sitne pare :D

da i fakat ne kužim kak je zaribao ;D

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #25 : 04 Rujan, 2012, 14:51:01 »
reko je da nezna zašto se to dogodilo da je sve profesinalno montirano ...ja došo doma rastavio blokove vidim pumpa je tamo a onaj plasticni zubcanik poderan :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #26 : 04 Rujan, 2012, 14:52:47 »
i to je logično da ak se jako vrti da će se zglodat jer ipak je od plastike..
dakle minarelli pumpa down..

Offline arz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #27 : 04 Rujan, 2012, 14:54:31 »
..
dakle minarelli pumpa down..
Like :D


iPh4s tt

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #28 : 04 Rujan, 2012, 14:56:58 »
pa da al po meni ak si uložil par tisuća kuna u setup mislim sad se zezat sa pumpicom.. :drunken_smilie:
makni to i sipaj mješavinu, ja neznam kaj je tu tak teško?
pa svak normalan će to napravit.. :sad3:
prijašnji vlasnik mog roxa je na njemu imo polini evo 2 ugl high end i pumpu ulja obicnu....i naravno kupio sam ga dok mu je zaribo za sitne pare :D

Neznam zašto se sad ložite, lijepo sam pitao koji najjači, a i mislio sam hoće to biti base il nešto jače, al sljedeći korak jače. Nikakav EVO i nikakav hajend. Nema potrebe za dizanjem tenzija, pričamo :)

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Neznam zašto se sad ložite, lijepo sam pitao koji najjači, a i mislio sam hoće to biti base il nešto jače, al sljedeći korak jače. Nikakav EVO i nikakav hajend. Nema potrebe za dizanjem tenzija, pričamo :)

Ja imam dellorto 19 phbg-cs na trophy-u 70, potrosnja je cca 4-5 l, tocio sam 2t ulje repsol ono za skutere cak ne racing, uljna pumpa mi sama mjesa, okretaji motora su obicno u rasponu od 9000-10000. Otvarao sam cilindar na 10000 km cisto da vidim dali je sve ok, stanje je bilo odlicno, vidjelo se da je sve uredno podmazivano, nikakvih riseva ni nista. Moj zakljucak na ovom setup-u pumpa radi dobro svoj posao :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2012, 22:38:31 Pupo »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #30 : 04 Rujan, 2012, 17:32:09 »
ja ti velim da ak pumpa miješa na serijali 2% i ak si povećal diznu i karb i ide dosta više benge u blok da mora se i ulja dodat, a to kaj se vi vozite na 1-1.5% mješavini to nije posel..
isto kak i 4t može ić i sa ina delta 5 uljem al to nije poso.. svaki normalan mehaničar će vam reći da treba dodavat ak si stavil kit ili podesit pumpu na potenciometru..
uostalom u uputstvu svakog malossi kita piše upravo to..

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #31 : 04 Rujan, 2012, 17:47:23 »
Ajde mi onda reci Ivanm kak je moguće da minarelli s dr evom i yasuni r koji je naštelan da se vrti na oko 10 000 okretaja izdrži 12 000km i nakon otvaranja i zamjena karika sve unutra se sjajilo i bilo bez riseva. Na base setupu do 10 000 okretaja minarelli uljna pumpa može izdržat bez problema, a ovo šta se podere zupčanik od uljne to je zato što "mehaničari" dok slažu setup podmazuju zupčanik s lošom masti ili uopće ne podmažu. Treba bit gusta mast jer inače se sva razleti okolo i zupčanik ostane bez podmazivanja.

Uostalom ne računaš da benzin isto podmazuje cilindar i ako je smjesa dobra onda nema nikakvih roblema kod podmazivanja. Trenutno imam 7 000km na base aeroxu sa original uljnom pumpom, otvorit ću ga i postavit slike na 12 000 pa ćeš vidjet da su računice na papiru i praksa potpuno druga stvar  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Re: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #32 : 04 Rujan, 2012, 18:00:27 »
Opet. :omfg:
70 CCM NE MOZE BIT NA PUMPI KOJA JE NARIHTANA NA 50 CCM I TOCKA. TO STO JE IZDRZALO NE ZNACI DA TREBA TAKO. ISTO KAO STO SE KIT NE VOZI NA 12MM KARBU. IZDRZI DA ALI SE TAKO NE SLAZE. AKO JOS NETKO NAPISE DA SE KIT MOZE VOZIT NA PUMPICI KOJA NIJE POJACANA ILI BEZ DODAVANJA ULJA DOBIT CE BANN ZBOG NETOCNIH SAVJETA. TAKO NESTO SE NE MOZE PREPORUCITI I NE RADI SE. I AMEN.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Opet. :omfg:
70 CCM NE MOZE BIT NA PUMPI KOJA JE NARIHTANA NA 50 CCM I TOCKA. TO STO JE IZDRZALO NE ZNACI DA TREBA TAKO. ISTO KAO STO SE KIT NE VOZI NA 12MM KARBU. IZDRZI DA ALI SE TAKO NE SLAZE. AKO JOS NETKO NAPISE DA SE KIT MOZE VOZIT NA PUMPICI KOJA NIJE POJACANA ILI BEZ DODAVANJA ULJA DOBIT CE BANN ZBOG NETOCNIH SAVJETA. TAKO NESTO SE NE MOZE PREPORUCITI I NE RADI SE. I AMEN.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

nije mi jasno sto si se uspjenio  :dontknow:
ja sam vidio starog nrg-a sa mhr kitom, mhr auspuhom i 17,5 + mjesalica i vozio je tako svaki dan nekih godinu dana, termogrupa nije imala nikakve znakove zaribavanja  :dontknow:

ne kazem da bi ja osobno tako, niti da je ispravno, samo kazem sta sam vidio, ali opet neznam zasto bi nekom base setupu smetalo
a ti sad ako oces daj mi bann  :icon_thumright:

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Opet. :omfg:
70 CCM NE MOZE BIT NA PUMPI KOJA JE NARIHTANA NA 50 CCM I TOCKA. TO STO JE IZDRZALO NE ZNACI DA TREBA TAKO. ISTO KAO STO SE KIT NE VOZI NA 12MM KARBU. IZDRZI DA ALI SE TAKO NE SLAZE. AKO JOS NETKO NAPISE DA SE KIT MOZE VOZIT NA PUMPICI KOJA NIJE POJACANA ILI BEZ DODAVANJA ULJA DOBIT CE BANN ZBOG NETOCNIH SAVJETA. TAKO NESTO SE NE MOZE PREPORUCITI I NE RADI SE. I AMEN.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2


nije mi jasno sto si se uspjenio  :dontknow:
ja sam vidio starog nrg-a sa mhr kitom, mhr auspuhom i 17,5 + mjesalica i vozio je tako svaki dan nekih godinu dana, termogrupa nije imala nikakve znakove zaribavanja  :dontknow:

ne kazem da bi ja osobno tako, niti da je ispravno, samo kazem sta sam vidio, ali opet neznam zasto bi nekom base setupu smetalo
a ti sad ako oces daj mi bann  :icon_thumright:

josipe uljna pumpa na piaggiu se da štelat  :icon_thumright:
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Opet. :omfg:
70 CCM NE MOZE BIT NA PUMPI KOJA JE NARIHTANA NA 50 CCM I TOCKA. TO STO JE IZDRZALO NE ZNACI DA TREBA TAKO. ISTO KAO STO SE KIT NE VOZI NA 12MM KARBU. IZDRZI DA ALI SE TAKO NE SLAZE. AKO JOS NETKO NAPISE DA SE KIT MOZE VOZIT NA PUMPICI KOJA NIJE POJACANA ILI BEZ DODAVANJA ULJA DOBIT CE BANN ZBOG NETOCNIH SAVJETA. TAKO NESTO SE NE MOZE PREPORUCITI I NE RADI SE. I AMEN.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2


nije mi jasno sto si se uspjenio  :dontknow:
ja sam vidio starog nrg-a sa mhr kitom, mhr auspuhom i 17,5 + mjesalica i vozio je tako svaki dan nekih godinu dana, termogrupa nije imala nikakve znakove zaribavanja  :dontknow:

ne kazem da bi ja osobno tako, niti da je ispravno, samo kazem sta sam vidio, ali opet neznam zasto bi nekom base setupu smetalo
a ti sad ako oces daj mi bann  :icon_thumright:

josipe uljna pumpa na piaggiu se da štelat  :icon_thumright:

hvala na info, nikad nisam vidio otvoreno deklo od piaggia, o drugim da ne pricam....  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 04 Rujan, 2012, 21:44:14 Josip »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #36 : 04 Rujan, 2012, 20:19:55 »
da se štelat na svim piaggio i gilera blokovima, na nekim kinezima i pežoima..
ako se da štelat obavezno se pojača, ja sam sebi zategnuo sajlu par krugova i na svakom kojem sam stavio kit tako..
na minarelliju izvadim zupčanik i kažem čovjeku da radi 2% i bude tako..
uvijek je bolje za tuniran skut i podvučeno UVIJEK BOLJE radit sam mješavinu, za motor je to najbolje.. radi komocije su uljne pumpe tu ali svaki ozbiljan setup nema uljnu pumpu..
na high end setupima se miče i vodena pumpa i osovina, remenica, remen sve skupa ide van i stavlja se električna, ne samo zato jer bolje vrti nego da se izbjegne sav taj sustav remen zupčanik itd i da se maksimalno rastereti radilica..

a vi se vozite sa serijski podešenim uljnim pumpama i kako hoćete ali kladim se da se odvoziš 200-300km i izmjeriš točno količinu potrošenog benzina i ulja da bi došao do mješavine omjera 1-1.5% pa ako je to vama u redu za vaš motor onda je i meni svejedno.. ali znam da je 2-2.5% zakon.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Opet. :omfg:
70 CCM NE MOZE BIT NA PUMPI KOJA JE NARIHTANA NA 50 CCM I TOCKA. TO STO JE IZDRZALO NE ZNACI DA TREBA TAKO. ISTO KAO STO SE KIT NE VOZI NA 12MM KARBU. IZDRZI DA ALI SE TAKO NE SLAZE. AKO JOS NETKO NAPISE DA SE KIT MOZE VOZIT NA PUMPICI KOJA NIJE POJACANA ILI BEZ DODAVANJA ULJA DOBIT CE BANN ZBOG NETOCNIH SAVJETA. TAKO NESTO SE NE MOZE PREPORUCITI I NE RADI SE. I AMEN.

Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2

Nemoraš se srditi na to što mi govorimo, ali kaj nije u redu napisati svoje iskustvo koje je između ostalog bilo ugodno, a i više nas je potvrdilo tu priču. Pa znaš i sam kolko je moj Aerox dural na uljnoj pumpi, ak 81 hiljadu, odnosno minus 38 hiljada serijale, znači 43 000 km onda nek sve ide kvragu  :angry7: Možda iz te priče zaključujemo da je 1.5% mješavine dovoljan za nesmetan rad motora  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #38 : 05 Rujan, 2012, 07:52:48 »
pa daaa....
je i kinezu je 5$ plaća dnevno dosta a cijeli dan sastavlja skutere negdje u tvornici.. dosta mu je jer za više ne zna, kao ni vaši skuteri..
ma samo vi vozite na 1.5%, ipak je kriza, nema se..

a btw kaj nisi ti imao 3-4 specijale na tom trophyju da nebi ljudi mislili da si sve odvezo na jednom klipu? :zubo:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Koji najjači setup se može voziti sa uljnom pumpom na minareliju?
« Odgovori #39 : 05 Rujan, 2012, 08:44:52 »
ko je rastavljao minarelli uljnu vidit ce da izbočenje na kapici upire u iglicu koja je dalje spojena na pumpicu koja pumpa ulje...
za pojacat uljnu, ta kapica se digne, izmjeris koliko je trenutno udubljenje, stavi se udubljenje na nesto suplje neku gedoru i slicno, te s necim tupim samo udubi...
neznam konta li ko, al 'srećom' ima u mene par blokova, skinut cu neku uljnu pa napravit FAQ u petak il kad stignem...
sto se plasticnog zubcanika tice, pojede se i na serijali majstorima sto ga ne podmazu ili stoji s original mašću iz 98'...nanovo podmazan trpi pun racku okretaja on nije nikakav problem u minarellija...

a to za ulje..umene je na kina masini s pumpom na sajlu bacalo malo vise ulja pa bi mi s polu sintetikom nakon mjesec dva vozanja skuter oslabio totalno jer bi se ispuh na cilindru napola zacepio od izgorenog ulja a bilo bi svacega i na glavi i na celu klipa...na minarelli masini s minarelli pumpom cilindar dobiva crtice na polusintetici, dakle trazi ili full sintetiku ili izbacit uljnu...ili sto sam ja prije radio, na 4l goriva jos samo 0.05l ulja u rezervar i gonjaj selma...