Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: najbolji maxi za duža putovanja !??  (Posjeta: 75075 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #60 : 15 Rujan, 2012, 17:15:42 »
atlantic mi je bil najgori od svih maksija..kao maksi skuter a ono niš posebno mjesta.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline POLIČ

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPLIT
  • Moj Skuter: APRILIA SPORT-CITY
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #61 : 04 Listopad, 2012, 14:18:31 »
jedan je majesty  :headbang:

Offline x250

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • XC-300Ri
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Kymco Xciting 300 Ri
  • Moja Kaciga: zna se...Nolan
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: serijala
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #62 : 28 Listopad, 2012, 12:42:30 »
Necu puno pricati o drugim maxi-ima ali imam xciting 250, famozni kymco po kojem se vidim dosta pljuje jer nije talijan, jbg-a ali vozim xc-a preko 4 godine i 30-ak tkm i sto se tice udobnosti prejak. Ide Ljeti na more i zg-ri starom cestom voznja oko 100km\h negdje i vise i pun prtljage ide kao lud. Nenan nista protiv talijana jer sam imao i runnera50 ali za maxija sam ze odlucio za kymco definitivno najvise mjesta, najbolja zastita od vjetra(visok vizir), udoban, preudoban sic, mjesta ko u prici ispod, tapacirana unutrasnjost sica, drzac za mob, punjac i kad ga prodam (jer mjenjam svakih 5godina vozilo) kupujem opet kymco i samo je pitanje downtown ili xc 500 ili naravno my road 700 ako ikad doðe u prodaju. Kymco nije nista losiji od ijednog talijana, plastika je vrhunska, zavrsna obrada i izgled skutera takoðer.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #63 : 28 Listopad, 2012, 13:16:18 »
kolko sam ga imal prilike probat nebi baš rekel dae najbolji ali nije niti loš..
x9 me se najviše dojmil u toj klasi,udobnost,prostranost,zaštita od vjetra,putovanje sa putnikom,prtljažnog prostora na pretek a i ciklistika i performanse iznenađujuće za agregat koi ga goni (govorim o 200cc)..s tim da ima i dodatne opreme za ubacit pogotovo na model sa 500cc agregatom,od hidraulične centralne nogare pa do N-coma za vozača i putnika itd.
sve zavisi kak se kome koi skuter 'svidi' i legne..
da kupujem nekaj iz te klase onda bi to trenutno bil mp3 :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Roby75

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: Piaggio X10
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #64 : 28 Listopad, 2012, 20:36:12 »
pozz skuteraši....ovako, kymco definitivno ne spada u klasu "udobnosti"... neznam šta je za vas "duga" relacija, al eto ja na skuteru sam radio i do 650 km dnevno i o udobnosti vam mogu mnogo pričati od. pisati.... ovo sam ljeto napravio sa beverly-jem 350 sport touring 4600 km u 14 dana, prosao cijelu Italiju od sjevera do Sicilije, pa preko na Dubrovnik do Budve, Bara, pa nazat po Bosni od Mostara, Sarajeva, Bjeljine pa preko Zagreba do Umaga. Dakle, u dvoje, sa stražnjim koferom, bočnim torbama i tunel torbom.... kymco je estetski lijep skuter, nemam niš protiv njega, dapače u 6.mjesecu kad sam kupovao skuter u užem izbor mi je ušao kymco 300, od kojeg baš radi položaja vožnje i udobnosti sam odustao i uzeo Beverly 350 ST ABS/ASR.....sada sam Beverlyja (nakon 4 mjeseca i 13000 km) promijenio za još udobniji X10, motor uvijek isti 350 33,5 KS i naravno obavezno sa ABS-om i ASR-om..... Naravno ima tu i udobnijih maxiskutera poput Honde SW-T ili Suzuki Burgmana....al eto, ipak sam ostao na Piaggiu :)
Roby75 Umag

Online ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #65 : 28 Listopad, 2012, 21:01:39 »
ja sam prije koji mjesec vozio atlantica 500 to je za vozit ako pričamo o udobnosti kao marcedes...

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #66 : 31 Listopad, 2012, 17:25:43 »
pozz skuteraši....ovako, kymco definitivno ne spada u klasu "udobnosti"... neznam šta je za vas "duga" relacija, al eto ja na skuteru sam radio i do 650 km dnevno i o udobnosti vam mogu mnogo pričati od. pisati....

Svaka čast ja preko 400km dnevno nisam nikad radio  ;D ali bitno je napomenuti da se radi o đirevima lokalnim cestama pa se to oduži na sate i sate vožnje (0km autoceste), pa me zanima dali je tih 650km koje spominješ autocesta ili ?

Ja sam vlasnik beverlija 250 ie i to je prvi maxi skuter u mojim rukama, a družimo se od 9 mjeseca prošle godine.
Također svaki slobodni trenutak provodim na njemu što po hr, slo, bih itd.
U godinu dana sam napravio na njemu ~20000km  ;D, nešto sam, a dosta sa suvozačicom (cura).
Kaj se tiće rada motora motor je super minimalne vibracije i to samo na leru dok se stoji na semaforu, u vožnji ništa, zaštita od vjetra zadovoljavajuča (imam veliki vizir).
Ovisno o raspoloženju guzice ja i cura najčešće stanemo nakon 70-100km pa malo protegnemo noge, mada sam znao i preko 200km u komadu radit.
Uglavnom 200km se da izdržat bez nekih većih zamora, a nakon toga guzica lagano utrne i poželim često da sic bude udobniji.
S obzirom da po autocesti ne vozim sve preko 300km postaje zamorno, a nije da nisam naviknut na vožnju.
Kao što je kolega napisao ne znam kaj drugima znači duga relacija,ali po meni sve preko 250km u jednom danu je duga relacija.
Da napomenem da sam skuterom ove godine u punoj spremi (krcat kofer i ispod sica, i torba među nogama) bio 2 na moru sa suvozačicom.
Fale mi bočni koferi za takva putovanja i ako bude para nabavit ću ih i ugraditi samo neka bev i dalje "šuti i radi"  ;D
Bolje za sad probao nisam od tih skutera tako da bi i beva stavio u klasu skutera sa kojim se može otputovat bilo kam  :icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #67 : 31 Listopad, 2012, 17:31:36 »
malo se pobrinut o mašini i ona bude besprijekorna..pogledat servisne intervale i kaj se mora radit na određenoj kilometraži ima da traje..
jedino ulje češće promjenit nego je tvornica propisala i toe to,mašine su curica  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #68 : 31 Listopad, 2012, 17:40:44 »
Bez brige sve se radi po manualu i propisanim interavlima. Mada ono kaj se tiće remena i rolica ipak malo produžim jer to sve skupa nakon 12000km izgleda i dalje ko novo  ;D. Ulje dobije uvijek na vrijeme, a sad preko zime će se zamjenit i ulje u vilicama, vjerovatno zamjenit i selen (već je lošiji). Uglavnom sljedeće sezone me čeka opet veliki servis, gume ,rega.
Uglavnom sam zadovoljan tom mašinom , potrošnja u mojim rukama smješna 2.8-3.4 (zimi).Kad mi je kolega kaj ga ima od ranije to pričao nisam vjerovao da može tak malo trošit, u ovih god dana sam se i sam uvjerio.
Auto mi je od 2-3 mjeseca napravio 1000km do sad  :toothy10: ,bev je za sve  ;D

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #69 : 31 Listopad, 2012, 17:51:23 »
nije bit u fizičkom izgledu remena tolko ko po njegovoj potrošenosti..stvari se mijenjaju preventivno.
npr remen,rolice i svjećica na 10 tkm..ulje i filter ulja svake 4..štelanje ventila na 24tkm itd..
potrošnja je i više nego prihvatljiva s obzirom na performanse skutera.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Beli_zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #70 : 31 Listopad, 2012, 18:27:14 »
jedan obiteljski prijatelj je uzeo x10 , probao sam samo jedan krug ali od svih maxija koje sam vidio , probao cini mi se kao najbolji izbor , predobro je sve odradeno

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #71 : 31 Listopad, 2012, 20:34:45 »
Pa ne bi se ni ja žalio u nekoj budućnosti piknut nekog polovnjaka dok će bit po nekoj razumnoj cijeni  ;D
Sad čitam iskustva da vidim kak se bude pokazao agregat od 350   ;D mada ne sumnjam u njega  :icon_thumright:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #72 : 31 Listopad, 2012, 21:59:57 »
2steeef, ma kakav x9, dobar je , ali proslo svrseno vrijeme,prestigli su ga novi igraci..

kymco ima super maxije, tu se slazem.. vozio sam ih dosta, i svi su super bili..
..tko zna, mozda i mi jednom dobijemo jednog na ozbiljniji "hard" test  :dontknow:

i ovaj x10 je kao stvoren za jedan ozbiljniji test...  :toothy3:


ajmo distributeri, di ste, sta se ceka? (mozda citaju  :laughing7: )
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Roby75

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: Piaggio X10
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #73 : 01 Studeni, 2012, 15:23:13 »
Pa ne bi se ni ja žalio u nekoj budućnosti piknut nekog polovnjaka dok će bit po nekoj razumnoj cijeni  ;D
Sad čitam iskustva da vidim kak se bude pokazao agregat od 350   ;D mada ne sumnjam u njega  :icon_thumright:
što se tiče agregata 350, mislim da me Piaggio moze nazvati Tesnim vozačem :))) mislim da sam prvi stigao na kilometražu od 10.000 (bar kako pišu po forumima u Italiji).... eto, moj Beverly je u 3 mjeseca samnom napravio 13000 km, pretezno u dvoje, od planinskih puteva do autoputeva.....do 650 km u jednom danu, i to nakrcani do zuba (kufer, bocne torbe, tunel torba).....

sad sam Beverly 350 zamjenio za X10 350, isti agregat, iste performanse, jedino sto je X10 puno udobniji i mirniji, kočnice neusporedivo bolje (oba motora u ABS/ASR verziji)......

trenutno jedina stvar koja mi smeta u X10 je loša zaštita od vjetra (jer sam na Beverly-ju imao veliki vizir od Givi-ja)....ali i to uskoro riješavam, jer sam naručio i za X10 takodjer veliki vizir, i taj od Givi, bas prošli ponedjeljak izašao u prodaju u Italiji....
Roby75 Umag

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #74 : 01 Studeni, 2012, 16:15:28 »
Pa ne bi se ni ja žalio u nekoj budućnosti piknut nekog polovnjaka dok će bit po nekoj razumnoj cijeni  ;D
Sad čitam iskustva da vidim kak se bude pokazao agregat od 350   ;D mada ne sumnjam u njega  :icon_thumright:
eto, moj Beverly je u 3 mjeseca samnom napravio 13000 km, pretezno u dvoje, od planinskih puteva do autoputeva.....do 650 km u jednom danu, i to nakrcani do zuba (kufer, bocne torbe, tunel torba).....

A ja sam sebe smatrao test vozačem sa 20000km u godinu dana na 250-ki ;D. s tim da sam do nedavno bio student sa puno slobodnog vremena  :frajer:
Svaka čast za km  :glasses9:  :notworthy:
Si ti neki putopisac bajker ili  ;D

Offline Roby75

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: Piaggio X10
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #75 : 01 Studeni, 2012, 16:20:04 »
A ja sam sebe smatrao test vozačem sa 20000km u godinu dana na 250-ki ;D. s tim da sam do nedavno bio student sa puno slobodnog vremena  :frajer:
Svaka čast za km  :glasses9:  :notworthy:
Si ti neki putopisac bajker ili  ;D
[/quote]

 :) na test vozaca mislio sam radi novog agregata, u smislu da sam jedan od prvih stigao na 10.000 km na toj mašini, tek toliko da vidimo kako se ponaša... al eto što smo saznali.... da remen vrijedi barem provijeriti na 10.000 km a ne kao što Piaggio kaže promijeniti tek na 20.000 km.... :)
Roby75 Umag

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #76 : 01 Studeni, 2012, 16:27:07 »
Skužili smo se bez brige, al još mi ni jasno od kud ti tolko vrmena za navažanje  ;D  :icon_thumright:

Offline Roby75

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: Piaggio X10
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #77 : 01 Studeni, 2012, 16:33:12 »
Skužili smo se bez brige, al još mi ni jasno od kud ti tolko vrmena za navažanje  ;D  :icon_thumright:
[/quote

i to što ljeti više radim pa nemam vremena za skuter :) al opet svakodnevno loko sjednem na njega.....al eto, za godisnji u 9. mj. smo napravili turu od 4600 km u 14 dana.... skupe se brzo km ako koristis skuter u svakodnevnici.....
 :)
Roby75 Umag

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #78 : 01 Studeni, 2012, 21:15:25 »

[/quote]
...svakodnevno loko sjednem na njega.....al eto, za godisnji u 9. mj. smo napravili turu od 4600 km u 14 dana.... skupe se brzo km ako koristis skuter u svakodnevnici.....
 :)
[/quote]

 :notworthy:

 :icon_thumright:
sski001
098720377

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #79 : 01 Studeni, 2012, 22:12:11 »
al baš ga neznate quotat :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)