Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: najbolji maxi za duža putovanja !??  (Posjeta: 75032 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sski001

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: je najbolji
  • Moja Kaciga: uvijek
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #100 : 03 Studeni, 2012, 23:08:51 »
a poznato je da su talijani malo fušeri šta se tiće završne obrade ali to im ne zamjeram..to mi nije toliko ni važno jer to su sitnice

zato su preselili tvornicu u kinu (scarabeo), da poprave završnu obradu   :laughing1: :laughing1:
sski001
098720377

Offline ZADRO

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zadar
  • Moj Skuter: x9-180 amalfi
  • Moja Kaciga: nije moja....
  • MojSpuh: s desne strane...
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #101 : 14 Svibanj, 2013, 08:48:25 »
nebi ni na jednom trebao izdržati više od 150 km-a tako da bi trebalo biti relativno isto ali nexus bi uz x9 trebao biti najudobniji!
oprosti ali nexus NIKAD nece niti je bia ikad udoban kao x9!vozia sam oboje i velika je razlika između  ta dva skutera a najveca razlika je polozaj sidenja....tako da po meni + za x9

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #102 : 22 Svibanj, 2013, 16:14:08 »
kao vlasnik nexusa 300 cu ti reci da si ga izbacis iz utrke ako gledas skuter sa kojim ces na duge staze. Ja sa svojim idem na more iz Osijeka u komadu i znam sta pricam. Istina ciklistika mu je vrhunska i mozda nije toliko neudoban koliko je polozaj za volanom specifican i koliko su nam ceste u k..cu! nadam se da sam pomogao  :icon_thumright:

Offline kymcoom

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco grand dink 125
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #103 : 28 Svibanj, 2013, 10:40:03 »
eto vec duze gledam forum medjutim tek sad sam se reg. uglavnom ponosni sam vlasnik kymco grand dink 125 iz 2003 ima na sebi 35000 km i puca od snage a udobnost i prostor kojim raspolaze je neupitna, također kad malo se pozabavis variomatom i rolicama dobiješ odlican skuter koji ne troši, ne kvari se, odlično grabi i samo ide ide i ide. S suprugom sam vec odlazio na razna putovanja i to sve skraceno pošto obaveze drugačije ne dozvoljavaju, tako da se skuter praktično ne gasi, ali vec smo obisli Beograd, Slavoniju, Prijedor u Bosni, Lika, Zadar, cijela Istra, Slovenija ma gdje god nam padne na pamet i nikad ne zafali snage iako je "samo" 125 ccm

Offline Swordisa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Biograd na M
  • Moj Skuter: vxr 200
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #104 : 28 Svibanj, 2013, 17:01:26 »
Samo cu ti reci svaka čast ako si sve to obišao sa 125 kubika i jos sa 2 osobe na njemu i da ti nikad nije zafalili snage čisto sumnjam ali glavno da si ti zadovoljan.Vozio sam 125 nesto vise od 2 godine pa znam da je meni falilo snage na otvorenoj cesti pogotovo kad je trebalo prestizati sporije vozilo

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #105 : 28 Svibanj, 2013, 17:06:23 »
kome se ne zuri i 125 je ok  :laughing7:

nego, grand dink je vrlo hvaljen maxi , jedino mu je cesto spocitavan dizajn
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline kymcoom

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: kymco grand dink 125
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #106 : 29 Svibanj, 2013, 11:52:43 »
Bas tako, kazem malo se poigras s variomatom i rolicama i kad dobijes ono sto zelis to je to a potrosnja ostaje na razini 125 ccm. eto primjer ja i supruga otocac -krčki most jedva stalo. 20 kn. prije 15 dana. Uzbrdo nas dvoje i krcat kofer i sjedalo i jos putna torba i bez muke cca 60 - 70.  Kad je bilo penjanje uz vrhovine.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #107 : 29 Svibanj, 2013, 12:38:41 »
ja sam vx-a 125 vozio jednu sezonu(cca 7 tkm)
isto sam znao sjesti i začipiti u Viroviticu,Bosnu,Srbiju...

kad smo isao sa legom u Viroviticu,on je vozio vxr-a a ja vx-a,i meni je bome trebalo snage za obilaženje...on da gas i bez problema projuri,ja krenem sa vx-om i jedva zaobilazim a iz suprtonog smjera vec dolazi auto tako da bas nije ugodna situacija...iako za neku normalnu vožnju bez jurcanja je dosta i 125 ccm pa čak i u dvoje...isli smo nas dvojica na moturu u Bosnu i bez problema cijelo vrijeme vozis 95-100 kmh po satu ali kad treba zaobici a vas dvoje na motoru e onda je vec problem...

sad sam slozio kompletan swap na 180ccm(klip i cilindar,getriba,bregasta,karba,dekompresor...) i razlika je jako velika,krajnja se nije nesto značajno promjenila,dobio sam par kmh više ali su se zato ubrzanja i meduubrzanja značajno popravila...i sad obilaziš bez problema i taman je uz malu potrosnju

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #108 : 29 Svibanj, 2013, 13:40:33 »
X-Max 400 ako si pri lovi. Ako ne, x-Max 250 je dovoljan.  Velika je stvar imati ispruzene noge sto nemres na skuterima tipa Beverly a i zastita od vjetra je bolja.
Kymco DT je isto ok, Beverly out of question. Cisti gradsko/prigradski skuter.

Offline plavi_zmaj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orebić
  • Moj Skuter: Piaggio X10
  • Moja Kaciga: AGV
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #109 : 31 Svibanj, 2013, 18:20:13 »
Vlasnik sam X10 exekutive ABS+ASR,15tak dana,1000km,danas učinija 1 servis.Udobnost na visini,vozi se lako,kočnice zadovoljavaju,potrošnja:otvoreno 3.4 do 3.7l,grad 4 do 4.3l,autonomija za 5.Jedina zamjerka zaštita od vjetra pri većim brzinama(nadam se da će se riješit s većim Givijem)Prije sam vozija X8 i nemože se uopće uspoređivat

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #110 : 31 Svibanj, 2013, 18:35:44 »
Ljubomoran sam :)

Definitivno sljedeći odabir skutera ak ostanem na njima  :icon_biggrin: mislim da bi mi skok sa beverlija 250 na ovo bio brutalan  :laughing9: zato nikak da odem na test vožnju x10 jer bu mi moj posle biciklić  :'(

Offline Boyler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 121
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Piaggio x9 250
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #111 : 02 Lipanj, 2013, 12:26:01 »
Pozdrav svima.
Jako dugo me nije bilo na ovom forumu a najvjerojatnije me ni sad nebi bilo da ne pada kisa.
A razlog je jednostavan.... vise nemam skuter :dontknow:
X9 250 sam imao dosta dugo i evo par mojih dojmova o tom skuteru.
Sto se tice kvalitete, tu stvarno nemam nikakvih zamjerki. Radio sam redovite servise i nisam imao niti jedan kvar.
Ponasanje u voznji me je u pocetku malo brinulo.
 Velika razlika je u stabilnosti po zavojima izmedju motora i skutera i stvarno sam se u pocetku vozio oprezno. X9 se je na ravnom i u blagim zavojima ponasao sasvim solidno, ali problemi su pocinjali kod agresivnije voznje, i to kod naglog prebacivanja iz jednog zavoja u drugi. Rama se je uvijala kao da je od gume i to je bilo prilicno zastrasujuce iskustvo jer sam osjecao da nemam kontrolu nad skuterom.
Ali, s vremenom sam vidio gdje mu je granica i to uvijanje mi vise nije predstavljalo problem. Da bi jednog dana vidio na zadnjoj gumi da sam vozio do ruba.  Nije bilo nikakvih posebnih pokusaja da nagnem skuter do ruba gume. To se je dogodilo samo po sebi.
To mi je dalo do znanja da sam upoznao mogucnosti skutera i da iznanedjenja u ponasanju skutera vise nebi trebalo biti.
Snaga
Na otvorenoj cesti je bilo sasvim dovoljno snage dok nema prometa. Ali u prometu se itekako osjeti da nema snage.  Mislio sam da je ista stvar sa snagom kao i ponasanje u voznji. Nije isto voziti 900 ccm motor sa 100 ks i X9. Ali tu mi nikakva prilagodba nije pomagala. 250 ccm. masina ima definitivno premalo snage. A pogotovo kad je natovaren i kad su dvojica na skuteru.
Moje misljenje je da bi za nekakvu pristojnu voznju na duze pruge minimalno trebalo 400 a pozeljno bi bilo 500 ccm.
Udobnost
Svaki motor ili skuter prije ili kasnije postane neudoban. A u tom pogledu mi je X9 bio katastrofa.
Sami polozaj sjedenja je bio dobar, ali ubijao me je sic.
U x9 se mogu stavit dvije kacige, a da bi to postigli, morali su na sicu napravit povisenje sa unutarnje strane. To je rezutiralo da ispod guzice imam kvrgu koja se u pocetku ne osjeti. Ali kod duze voznje uzrokuje lagano klizanje guzice prema naprijed. Znalo mi se dogodit da su me nakon duze voznje bolele noge od stalnog upiranja da sprijecim klizanje. Druga opcija je bila da sjedim na vrhu, gdje nema klizanja. Ali vrh je uzak i tvrd, i opet nije bilo dobro.
Udobnost sjedenja suvozaca je odlicna, ali suvozacu su noge previse naprijed a to je veliki problem kod nizih ljudi. Supruga se zalila da ju boli kicma jer se na neravninama nije mogla oslonit na noge.
 Jedini razlog prodaje X9 je neudoban sic i  manjak snage. A kad bi mi financije dozvoljavale, sigurno bi uz motor imao i maxi skuter. 

« Zadnja izmjena: 02 Lipanj, 2013, 12:29:26 Boyler »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #112 : 02 Lipanj, 2013, 19:07:02 »
Vlasnik sam X10 exekutive ABS+ASR,15tak dana,1000km,danas učinija 1 servis.Udobnost na visini,vozi se lako,kočnice zadovoljavaju,potrošnja:otvoreno 3.4 do 3.7l,grad 4 do 4.3l,autonomija za 5.Jedina zamjerka zaštita od vjetra pri većim brzinama(nadam se da će se riješit s većim Givijem)Prije sam vozija X8 i nemože se uopće uspoređivat

upravo ga imam na testu i ne primjecujem neke probleme..
jucer sam ga stiskao koliko ide po zaobilaznici (ocekivao sam malo vise od 140 tj. 150 kad je vjetar u ledja, ali sta je tu je  :toothy3: ) ,
i normalno prebacuje preko ramena tako da bez muke ide pun gas..

ne kazem da je vrhunska zastita od vjetra, ali je sasvim OK..   :dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #113 : 03 Lipanj, 2013, 18:36:06 »
ovaj x10 me sve vise odusevljava..

malo prije sam imao "situaciju",
klasicno oduzimanje prednosti prilikom prestrojavanja, tip u autu nije gledao retrovizore i samo je uletio pred mene u moju traku..  :angry7:
pri brzini većoj od 100km/h stisnuo sam obje kocnice onako muski.. poprilično škakljiva situacija gdje se itekako dobro osjeti težina i ovjes, težište, snaga kočnica..

i moram reci, malo je cudan osjecaj je kad oba ABSa prorade, obje rucice kocnica "rade" a ti se ono objesio na volan  :toothy11:
ali skuter je odlicno usporio, a s obzirom na masu, i dosta mirno je sve to podnio..
malo su mu orginalne gume "ne baš vrhunske", ali skuter je odradio svoje kako treba..  :headbang:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline RAY

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #114 : 03 Lipanj, 2013, 19:37:54 »
ovo je dobro pitanje jer ima njih više dobrih za duže relacije  :headbang:
--------------------------
evo moj glas ide gileri nexus,posjedujem ga i meni je udobna strašno a da ima udobnijih u to sam siguran jer nova X 10-ka je strašan motor ko i starija X9-ka  :glasses9:
mislim da je burgman ipak kralj dužih relacija ko i jedan Tmax ili majesty  :glasses9:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #115 : 10 Rujan, 2013, 10:51:25 »
Ufff... vidim stara tema ali moj glas definitivno ide Burgmanu 650... Pravi maxić za duge ture... Snaga, udobnost, zaštita, luksuz, kvaliteta, jednostavno bez konkurencije  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #116 : 15 Rujan, 2013, 21:51:36 »
Burgman i T-max su No.1
GP800 je isto tu negdje ali mu je po meni mana lanac koji trazi odrzavanje i prednji ovjes koji nije na razini T-maxa

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: najbolji maxi za duža putovanja !??
« Odgovori #117 : 17 Rujan, 2013, 18:34:24 »
Burgman i T-max su No.1
GP800 je isto tu negdje ali mu je po meni mana lanac koji trazi odrzavanje i prednji ovjes koji nije na razini T-maxa

GP800 i T-max su sportski skuteri dok je Burgy krstarica... ;)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!