Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Base krajnja?  (Posjeta: 4547 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Base krajnja?
« : 22 Srpanj, 2012, 23:56:04 »
Kolika krajnja bi se mogla navući sa DrEvo/Trophy ili M.Sport sa jačim spuhom, ili da pustim sc08 pa dodam dužu getribu, 2-3 zuba dužu :icon_scratch:
Htio bih cca 85-90 po ravnom da mi ide?
Na kolko bi vrtio Evo/SPort na AC sa jačim spuhom? Mislio sam pustid Dell17,5 oriđiđi (koja dizna, klipić i igla bi išli)?
Nešto kombiniram pa me zanimaju iskustva...  :toothy11:
U kombinaciji je i MHR Replica, ali samo sa sc08, da dulje traje, manje troši, ali bi produžio getribu?
« Zadnja izmjena: 22 Srpanj, 2012, 23:58:33 SixPack »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #1 : 23 Srpanj, 2012, 07:24:01 »
Lose radi MHR replika sa SC08,premali je presjek grane auspuha na SC08 za repliku. A ovi DRevo i ekipa bi vec bolje radili sa tim spuhom a vrte se isto kao i serijala samo sto zbog vece snage moras staviti teze rolne da bi vrtio na istim obrtajima.

Posto spominjes orgiginal 17,5 mm karb pretpostavljam da se radi o piaggio agregatu i na njeg je dovoljno staviti malossi multivar 2000 koji dize remen skroz do vrha i uvijek dobijes sa njim jos nekih 10-15km/h krajnje brzine. A dizna u karb sa drevo i 17,5 uz SC08,nisam to jos nikad slozio pa ne znam napamet al nesto izmedju 60 i 70 sa seriskim filterom i jos malo vise sa redsponge.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #2 : 23 Srpanj, 2012, 14:45:50 »
Thanks na detaljnom odgovoru  :icon_thumright:
Mislim da bi mi to onda bila najbolja kombinacija što se tiče snage, brzine, trajnosti i naravno potrošnje, Drevo+multivar+sc08, samo daj mi reci za getribu, pošto bi ostao sc08, više manje i okretaji bi ostali tu negdje isti, pa sam mislio možda staviti par zuba duži prijenos, ionako će snaga biti puno viša tako da ne bi smjelo biti problema... LC ima od AC za zub dužu getribu, pa sam mislio onda barem još 2 zuba (tri sve skupa), ili je previše  :icon_scratch:

Reci mi koju radilicu bi mi bilo najbolje baciti na evo?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #3 : 23 Srpanj, 2012, 14:49:22 »
serijska radilica može izdržati ovaj pa i jači setup..
okretaji su oko 9000 a dizna oko 75..
getribu možeš produžiti samo su dosta skupe... neki sekundar 10% dulji i ok je..

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #4 : 23 Srpanj, 2012, 15:21:32 »
sc08 je slab spuh i bolje je stavit zx il nekaj slicno i na serijali i na base setap.
s multivarom se dobije samo linearno ubrzanje,krajnja brzina slabie..multivar bez spuha ne vrijedi stavljat.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #5 : 23 Srpanj, 2012, 15:27:38 »
multivar 2000 na piaggiu produžava krajnju za 5km/h..
serijska getriba počne prevrtavanje na 80km/h i koliko motor ima snage još da ju razvrti to je to..
sa multivarom prevrtavanje počinje na cca 90km/h i krajnja se malo poveća (ne puno, napisao sam cca 5km/h)
spuh je SC08 slab, slažem se al ak čovjek ne želi buku rezo spuha nego diskretan zvuk uz više snage i momenta ok je..
eventualno radije umjesto njega leo vince touring ili giannelli go

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #6 : 23 Srpanj, 2012, 15:37:44 »
sc08 je slab spuh i bolje je stavit zx il nekaj slicno i na serijali i na base setap.
s multivarom se dobije samo linearno ubrzanje,krajnja brzina slabie..multivar bez spuha ne vrijedi stavljat.

A znam da je bolje, sve je to meni jasno, ali onda bi trebalo baciti i drugu radilicu i šta je najgore potrošnja sa takvim spuhom ide u nebo, a to ne želim :dontknow:
Zato si i razbijam glavu... Ako bi postigao cilj (krajnja i potrošnja) samo sa evom+duži prijenos to mi je onda najisplativije, jer ispada 1/4 cijene ovoga svega nabrojano, a i trajao bi mi, šta mi je isto bitno...  :dontknow:

 
« Zadnja izmjena: 23 Srpanj, 2012, 15:39:22 SixPack »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #7 : 23 Srpanj, 2012, 15:43:32 »
ma kakva druga radilica..
ja vozim mhr replicu i leo tt na serijskoj..
prije je bio polini sport i yasuni r isto tako na serijskoj..
a gle ja nebi getribu dirao jer kad se složi AC ima brutalan start..

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #8 : 28 Srpanj, 2012, 09:21:10 »
ma kakva druga radilica..
ja vozim mhr replicu i leo tt na serijskoj..
prije je bio polini sport i yasuni r isto tako na serijskoj..
a gle ja nebi getribu dirao jer kad se složi AC ima brutalan start..

 :o
Čekaj malo, Polini Sport je base tipa DrEvo, Trophy, M.Sport?
Jel se sjećaš koji si set-up imao, karb i to? Kolko ti je to trošilo i koliko je išlo brže u odnosu na stock bez kata?  :icon_scratch:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #9 : 28 Srpanj, 2012, 11:49:26 »
Kolika krajnja bi se mogla navući sa DrEvo/Trophy ili M.Sport sa jačim spuhom, ili da pustim sc08 pa dodam dužu getribu, 2-3 zuba dužu :icon_scratch:
Htio bih cca 85-90 po ravnom da mi ide?
Na kolko bi vrtio Evo/SPort na AC sa jačim spuhom? Mislio sam pustid Dell17,5 oriđiđi (koja dizna, klipić i igla bi išli)?
Nešto kombiniram pa me zanimaju iskustva...  :toothy11:
U kombinaciji je i MHR Replica, ali samo sa sc08, da dulje traje, manje troši, ali bi produžio getribu?

Budem ti ja ko zadrti minarellijevac reko nešto o takvom tuningu jer vidim da radiš slično ono kaj sam ja nekoć radio. Na minarelliju sam imao Stage II auspuh sa Aeroxa 2001. koji nema katalizator i ista je priča kao SC08 za piaggio, ili čak mrvicu i jači. Base kit i taj spuh su odlični ako uspiješ naštelati da radi na istim okretajima i naravno ako dobro naštelaš fergazer. Kolko god Aerox ima dužu getribu, sa kitom i serijskim auspuhom to nije dosta. Razvrti se čim pređe 80 po GPS-u na sportskom variomatu. Srećom pa je taj spuh dobro držao snagu još 1500 okretaja poslije idealnih pa je to vuklo čak i 90 po GPS-u. Znači kod AC getribe će ti se razvrtiti jako brzo tako da stavljanje LC getribe ili kupovina produžene 10+ % je obavezna. S druge strane ja bi radije stavio Yasuni R gore koji ima u radno područje na osjetno većim okretajima i dobiješ samim time krajnju kao kod produžene getribe sa SC08 auspuhom s tim da je motor i osjetno jači i osjetno jači start imaš radi kraće getribe. Naravno bez Multivara 2000 nemoj niti razmišljati o tuningu.

Moja preporuka je DR evo ili TP Trophy (isti kitevi, vidi koji ti je jeftiniji), Yasuni R i treba ti šiljastija igla, ako imaš originalni karb onda A20, dizna negdje cca 76-78, izvaditi lulicu i stavi Malossi red sponge umjesto originalnog filtera
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #10 : 28 Srpanj, 2012, 13:08:02 »
multivar 2000 na piaggiu produžava krajnju za 5km/h..
serijska getriba počne prevrtavanje na 80km/h i koliko motor ima snage još da ju razvrti to je to..
sa multivarom prevrtavanje počinje na cca 90km/h i krajnja se malo poveća (ne puno, napisao sam cca 5km/h)
spuh je SC08 slab, slažem se al ak čovjek ne želi buku rezo spuha nego diskretan zvuk uz više snage i momenta ok je..
eventualno radije umjesto njega leo vince touring ili giannelli go
ja bih rekao i više...meni je serijski vrtio 9 k rpm na 85 km/h a na malossiju tek na 100 km/h
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #11 : 29 Srpanj, 2012, 08:14:19 »
Budem ti ja ko zadrti minarellijevac reko nešto o takvom tuningu jer vidim da radiš slično ono kaj sam ja nekoć radio. Na minarelliju sam imao Stage II auspuh sa Aeroxa 2001. koji nema katalizator i ista je priča kao SC08 za piaggio, ili čak mrvicu i jači. Base kit i taj spuh su odlični ako uspiješ naštelati da radi na istim okretajima i naravno ako dobro naštelaš fergazer. Kolko god Aerox ima dužu getribu, sa kitom i serijskim auspuhom to nije dosta. Razvrti se čim pređe 80 po GPS-u na sportskom variomatu. Srećom pa je taj spuh dobro držao snagu još 1500 okretaja poslije idealnih pa je to vuklo čak i 90 po GPS-u. Znači kod AC getribe će ti se razvrtiti jako brzo tako da stavljanje LC getribe ili kupovina produžene 10+ % je obavezna. S druge strane ja bi radije stavio Yasuni R gore koji ima u radno područje na osjetno većim okretajima i dobiješ samim time krajnju kao kod produžene getribe sa SC08 auspuhom s tim da je motor i osjetno jači i osjetno jači start imaš radi kraće getribe. Naravno bez Multivara 2000 nemoj niti razmišljati o tuningu.

Moja preporuka je DR evo ili TP Trophy (isti kitevi, vidi koji ti je jeftiniji), Yasuni R i treba ti šiljastija igla, ako imaš originalni karb onda A20, dizna negdje cca 76-78, izvaditi lulicu i stavi Malossi red sponge umjesto originalnog filtera

Thanks na detaljnom postu  :icon_thumright:
Reci kolko ti je trošio taj setup sa StageII+kit naspram bez kitanca, čisto me zanima?
A vjerojatno će na kraju i ići spuh, jer baš gledam duža getriba oko 500kn+zahebancija oko montaže...tako da...  ;D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #12 : 29 Srpanj, 2012, 08:18:46 »
sa kitom si računaj potrošnju cca litru više neg serijala...al ide puuuno bolje..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #13 : 29 Srpanj, 2012, 10:44:42 »
prije bi rekao dvije litre više

ja neznam zašto se svi zamaraju krajnjom brzinom i lupanju novca u tih par kilometara još šta ćeš dobit u prevrtavanju a koje ti niš ne znače

jel nije bolje gornju granicu gledat oko 85-90km/h realne a da imaš dobro pogođene prijenosne omjere tokom ubrzanja nego sad još ubijat pare u duži prijenos i šta ti ja znam a u međuubrzanjima bit ko krepala krava

imam prijatelja novi nrg i lik stavio teže roline da dobije krajnju, i nakraju je uspio po uricama navuć 110-115  ::) a do 40 na sat moraš se nogama odgurivat, i onda je stavljo tvrde federe na kvačilo,tvrdi centralni itd i opet mu motor nije išao

idealan base je gus cilindar oko 900kn, neki karb 17,5 ,multivar i auspuh ZX-R recimo, i to na minareliju ide jako dobro i na AC i na LC prijenosu, oba sam slagao i vjeruj mi nitko se nije žalio na krajnju ni na ubrzanja
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #14 : 29 Srpanj, 2012, 11:31:02 »
prije bi rekao dvije litre više
...
idealan base je gus cilindar oko 900kn, neki karb 17,5 ,multivar i auspuh ZX-R recimo, i to na minareliju ide jako dobro i na AC i na LC prijenosu, oba sam slagao i vjeruj mi nitko se nije žalio na krajnju ni na ubrzanja

Tako će nešto na kraju i biti gus+17,5+multiVitamin+spuh... A to što kažeš za međuubrzanja stoji, kad se samo sjetim kako sam morao na svaki zavoj stati sa strane i nogama se gurati dok nisam metnuo drugu centralnu, tako da shvaćam što želiš reći  ;D

Offline Lumpri

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 582
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mašingevera
  • Moja Kaciga: FM
  • MojSetup: Top Trophy
  • MojSpuh: Top Nardo
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #15 : 29 Srpanj, 2012, 11:34:17 »
evo da ne otvaram novu temu mene malo muči moj runner...na njemu je trophy dell19 nardo multivar i linearne polutke ide 97 po gpsu sa 100 i kusur kila na sebi prije mjerenja nije puno zagrijavan možda 350metara jel to ok s obrizom da ima odličan start i do tih 97 ubrzava dobro i nema rupe u ubrzanju? u jednoj temi mi je rečeno da bi triba ič bolje i da vidim diže li remen do kraja...šta učinit ako ne diže?

hvala

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #16 : 29 Srpanj, 2012, 11:39:33 »
Budem ti ja ko zadrti minarellijevac reko nešto o takvom tuningu jer vidim da radiš slično ono kaj sam ja nekoć radio. Na minarelliju sam imao Stage II auspuh sa Aeroxa 2001. koji nema katalizator i ista je priča kao SC08 za piaggio, ili čak mrvicu i jači. Base kit i taj spuh su odlični ako uspiješ naštelati da radi na istim okretajima i naravno ako dobro naštelaš fergazer. Kolko god Aerox ima dužu getribu, sa kitom i serijskim auspuhom to nije dosta. Razvrti se čim pređe 80 po GPS-u na sportskom variomatu. Srećom pa je taj spuh dobro držao snagu još 1500 okretaja poslije idealnih pa je to vuklo čak i 90 po GPS-u. Znači kod AC getribe će ti se razvrtiti jako brzo tako da stavljanje LC getribe ili kupovina produžene 10+ % je obavezna. S druge strane ja bi radije stavio Yasuni R gore koji ima u radno područje na osjetno većim okretajima i dobiješ samim time krajnju kao kod produžene getribe sa SC08 auspuhom s tim da je motor i osjetno jači i osjetno jači start imaš radi kraće getribe. Naravno bez Multivara 2000 nemoj niti razmišljati o tuningu.

Moja preporuka je DR evo ili TP Trophy (isti kitevi, vidi koji ti je jeftiniji), Yasuni R i treba ti šiljastija igla, ako imaš originalni karb onda A20, dizna negdje cca 76-78, izvaditi lulicu i stavi Malossi red sponge umjesto originalnog filtera

Thanks na detaljnom postu  :icon_thumright:
Reci kolko ti je trošio taj setup sa StageII+kit naspram bez kitanca, čisto me zanima?
A vjerojatno će na kraju i ići spuh, jer baš gledam duža getriba oko 500kn+zahebancija oko montaže...tako da...  ;D

Multivar će ti osjetno povećati krajnju, a s njime i dobivaš bolje ubrzanje, start... A potrošnja nikakve dvije litre gore. Ako voziš do pola gasa, motor će ić ko serijala na ful gasu a trošit će i MANJE nego serijala. A na ful gasu možeš očekivati do litru više naravno ako karb dobro naštelaš. Mislim da bi čak i A12 igla mogla "svirati" na AC, ali na zubu više dignuta (treći ili četvrti zub) i naravno dizna oko 84-86  :laughing7:

Ja bi na tvom mjestu radije stavio Touringa umjesto ZX-a i SC08  :laughing7: To uz base kit je odlično ako želiš biti najbrža "serijala" u selu  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #17 : 29 Srpanj, 2012, 11:40:14 »
prije bi rekao dvije litre više

ja neznam zašto se svi zamaraju krajnjom brzinom i lupanju novca u tih par kilometara još šta ćeš dobit u prevrtavanju a koje ti niš ne znače

jel nije bolje gornju granicu gledat oko 85-90km/h realne a da imaš dobro pogođene prijenosne omjere tokom ubrzanja nego sad još ubijat pare u duži prijenos i šta ti ja znam a u međuubrzanjima bit ko krepala krava

imam prijatelja novi nrg i lik stavio teže roline da dobije krajnju, i nakraju je uspio po uricama navuć 110-115  ::) a do 40 na sat moraš se nogama odgurivat, i onda je stavljo tvrde federe na kvačilo,tvrdi centralni itd i opet mu motor nije išao

idealan base je gus cilindar oko 900kn, neki karb 17,5 ,multivar i auspuh ZX-R recimo, i to na minareliju ide jako dobro i na AC i na LC prijenosu, oba sam slagao i vjeruj mi nitko se nije žalio na krajnju ni na ubrzanja

Je bolje ako visis u gradu i samo se guras izmedju auta a ako si cesto na otvorenoj cesti na nekim medju gradskim dionicama od po 30ak km u jednom smjeru onda je i krajnja vrlo vazna,ne zato da vozis 100km/h citavo vrijeme nego da vozis 80km/h na pola gasa i  da imas rezerve za preticanje.

Produzenje LC getribe za 10% je idealno,uz dobar sportski vario se nece osjetiti slabost u ubrzanju a krajnja se fino popravi. Ja sam kod sebe produzio tokarenjem bolcne variomata i olaksavanjem rolna  da ne gubim obrtaje i zadovoljan sam mada cu u dogledno vrijeme uzeti +10% polinijev sekundar i vratiti vario u normalu sto ce me opet vratiti na isto ili mrvicu brze al ce mi remen biti gdje mu je mjesto i bit ce manje opterecen pa ce performanse prijenosa na vruce hladno biti bolje.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #18 : 29 Srpanj, 2012, 12:17:03 »
prije bi rekao dvije litre više

ja neznam zašto se svi zamaraju krajnjom brzinom i lupanju novca u tih par kilometara još šta ćeš dobit u prevrtavanju a koje ti niš ne znače

jel nije bolje gornju granicu gledat oko 85-90km/h realne a da imaš dobro pogođene prijenosne omjere tokom ubrzanja nego sad još ubijat pare u duži prijenos i šta ti ja znam a u međuubrzanjima bit ko krepala krava

imam prijatelja novi nrg i lik stavio teže roline da dobije krajnju, i nakraju je uspio po uricama navuć 110-115  ::) a do 40 na sat moraš se nogama odgurivat, i onda je stavljo tvrde federe na kvačilo,tvrdi centralni itd i opet mu motor nije išao

idealan base je gus cilindar oko 900kn, neki karb 17,5 ,multivar i auspuh ZX-R recimo, i to na minareliju ide jako dobro i na AC i na LC prijenosu, oba sam slagao i vjeruj mi nitko se nije žalio na krajnju ni na ubrzanja

Je bolje ako visis u gradu i samo se guras izmedju auta a ako si cesto na otvorenoj cesti na nekim medju gradskim dionicama od po 30ak km u jednom smjeru onda je i krajnja vrlo vazna,ne zato da vozis 100km/h citavo vrijeme nego da vozis 80km/h na pola gasa i  da imas rezerve za preticanje.

Produzenje LC getribe za 10% je idealno,uz dobar sportski vario se nece osjetiti slabost u ubrzanju a krajnja se fino popravi. Ja sam kod sebe produzio tokarenjem bolcne variomata i olaksavanjem rolna  da ne gubim obrtaje i zadovoljan sam mada cu u dogledno vrijeme uzeti +10% polinijev sekundar i vratiti vario u normalu sto ce me opet vratiti na isto ili mrvicu brze al ce mi remen biti gdje mu je mjesto i bit ce manje opterecen pa ce performanse prijenosa na vruce hladno biti bolje.

Sa touringom ti neće trebati getriba dulja od LC getribe ako staviš Multivar. Vjeruj mi i jeftinije će te ispasti ako nađeš polovnu LC getribu. Međuubrzanje nećeš izgubiti stavljanjem produžene getribe nego ćeš izgubiti start s mjesta, od nula do 20  :icon_thumright: I trebat će ti puno mekši federi kuplunga  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Base krajnja?
« Odgovori #19 : 29 Srpanj, 2012, 12:21:16 »
Je bolje ako visis u gradu i samo se guras izmedju auta a ako si cesto na otvorenoj cesti na nekim medju gradskim dionicama od po 30ak km u jednom smjeru onda je i krajnja vrlo vazna,ne zato da vozis 100km/h citavo vrijeme nego da vozis 80km/h na pola gasa i  da imas rezerve za preticanje.

Produzenje LC getribe za 10% je idealno,uz dobar sportski vario se nece osjetiti slabost u ubrzanju a krajnja se fino popravi.

Bravo Dino, vidim da shvaćaš poantu, šta želim  :notworthy:
Pročitao sam sve postove, puno mi je pomoglo, pogotovo oni detaljni  :icon_thumright:
Stavit ću na kitanca prvo spuh pa ću vidjeti kako bude išlo, kasnije lako stavim polovnu LC getribu ako to ne bude to...

evo da ne otvaram novu temu mene malo muči moj runner...na njemu je trophy dell19 nardo multivar i linearne polutke ide 97 po gpsu sa 100 i kusur kila na sebi...
u jednoj temi mi je rečeno da bi triba ič bolje i da vidim diže li remen do kraja...šta učinit ako ne diže?

Vidi njega, trophy i stotine kila a skida stotku... Onda će to biti to  :headbang:
Daj Lumpri reci kolko potrošnja cca? Vjerojatno 6-8  :icon_biggrin: