Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne  (Posjeta: 2735 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« : 15 Srpanj, 2012, 02:07:05 »
Evo primijetio sam da mi se i nakon 400 km termo grupa nakon uzbrdice 4-5 km zagrije i slabije vuče. Prvih 100-200 km mi je znao i zacvikat. E sad zanima me kad bih zamijenio polusintetičko ulje full sintetikom bi li podmazivanje bilo bolje. Ne zanimaju me priče da full sintetika ne izgori pa ostaju talozi u cilindru i da prlja auspuh. Znači samo da li bolje full sintetika podmazuje. Ima li tko kakva iskustva ili zasigurno zna ove stvari. Bio bih veoma zahvalan. Pozdrav :hello:

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #1 : 15 Srpanj, 2012, 02:12:32 »
Nove termo grupe koje? Dali je rijec o kitu ili serijali.

U svakom slucaju koristi polusintetiku jer za full nema potrebe, i to kaj ti cvika i slabije vuce kad se zgrije je vjerovatno jer karb nije postelan kako treba.

Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #2 : 15 Srpanj, 2012, 02:18:10 »
Pa jel podmazuje bolje ili ne. Ne kužim što znači nema potrebe. Dakle, vivacity,novi arreche 17,5 gljiva,BGM kit 50 cc gusani, gianelli extra i uskoro stiže kad se razradi malossi multivar+malossi kevlar.

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #3 : 15 Srpanj, 2012, 02:22:07 »
Ne podmazuje nist bolje i to ti ulje nece spasit od cvikanja,
Koju diznu imaš?
Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #4 : 15 Srpanj, 2012, 02:27:52 »
Sad je manja unutra, mislim da je 60 a veća je 90

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #5 : 15 Srpanj, 2012, 02:30:11 »
grije se zbog siromasne smjese, treba ti bit pogodjen omjer zraka i goriva. Dizna ti treba oko 75. Pa ljudi nije to auto da si sam steluje smjesu.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #6 : 15 Srpanj, 2012, 02:41:32 »
E pa ja je neću sigurno pogodit jer ga ni ne štelam. Dakle misliš da bi 75 bila optimum. Lako je naručim pa neka proba lik što mi održava skuter.

Offline Resident-Bj

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • 095/506-6677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nexus 500
  • Moja Kaciga: 095/506-6677
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #7 : 15 Srpanj, 2012, 02:42:31 »
Prvih 100-200 km mi je znao i zacvikat.

o kakvoj razradi se ovdje vise prica ?

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #8 : 15 Srpanj, 2012, 02:47:29 »
Znaš ono prvih 500 km 1cm gasa i ne preko 5000 okretaja da sve sjedne na mjesto. Ponavljam izjave dosta ljudi na forumu :drunken_smilie:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #9 : 15 Srpanj, 2012, 12:27:49 »
Evo primijetio sam da mi se i nakon 400 km termo grupa nakon uzbrdice 4-5 km zagrije i slabije vuče. Prvih 100-200 km mi je znao i zacvikat. E sad zanima me kad bih zamijenio polusintetičko ulje full sintetikom bi li podmazivanje bilo bolje. Ne zanimaju me priče da full sintetika ne izgori pa ostaju talozi u cilindru i da prlja auspuh. Znači samo da li bolje full sintetika podmazuje. Ima li tko kakva iskustva ili zasigurno zna ove stvari. Bio bih veoma zahvalan. Pozdrav :hello:
:laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:

kud ovaj svijet ide

prvo i osnovno taj bgm kit je promašaj teški, to nije kit nego serijala haha a drugo dizna 60 na 17.5 karbu je razlog što skuter ne vuče kad se zagrije zato jer se pregrijava zbog siromašne smjese, odnosno manjka benzina,dizna 60 je slaba i za serijsku mašinu
i kao treće majstor ti je VRHUNSKI ako ti je klip poljepio nakon 100km, vozi mu i dalje motor usrećit ćeš se

polusintetika za taj cilindar je sasvim dovoljna, 100% synth je overkill za bilokoji 50cc cilindar

LOL  :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ¤¤¤DAC¤¤

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SR Ditech
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #10 : 15 Srpanj, 2012, 12:49:06 »
Teško je pomoći ljudima na forumu koji neznaju ni osnove što se tiče motora. Ako se je motor pregrijao već na samom početku razrade i ako je stvarno "zacvikao" (mada sumnjam, jer bi drastično izgubio kompresiju i više ga ne bi upalio) termo grupi nema puno pomoći. Sintetika ti apsolutno ništa neće pomoći. Za početak barem skini svjećicu te pogledaj kako izgleda elektroda (boja, da li je suha/masna.....).
Evo ti tablice da si usporediš:

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #11 : 15 Srpanj, 2012, 15:29:08 »
Iwo, piše cilindar kit BGM original 50 ccm za peugeot AC. S poklopcem plaćen preko ovog webshopa 400 KN. Jeftino zar ne a u kvalitetu ne ulazim. Uostalom što znači riječ KIT. To je komplet termo grupa zar ne. Arreche 17,5 e-čok peugeot VP 35 došao s diznom 60 i 90. Znači proizvođač valjda preporučuje ove dvije dizne ovisi je li originalni airbox ili gljiva. A skut mi održava kako su mi skoro svi u Rijeci rekli provjereno dobar lik da ga ne reklamiram. Što se tiče full sintetike izvini ali što znači overkill. Te termine ti ja ne razumijem i ne znam što u ovoj branši znače.
E DAC u pravu si ! Jer nakon 30 sekundi on opet normalno vuče dok se valjda opet ne pregrije. To se događa sve rjeđe i samo nakon dugačkih položenih uzbrdica i to nakon 5-6 km. Ali ipak barem teoretski ali i praktično full sintetika bolje podmazuje. Prije dok mi nije riknula pumpa ulja točio sam TTS i po zvuku i potrošnji je bila razlika.

Offline Jurich

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1289
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Primošten /
  • Moj Skuter: Runner Simoncelli 50
  • Moja Kaciga: HJC K- Ninja
  • MojSpuh: sc08
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #12 : 15 Srpanj, 2012, 15:32:53 »
Iwo, piše cilindar kit BGM original 50 ccm za peugeot AC. S poklopcem plaćen preko ovog webshopa 400 KN. Jeftino zar ne a u kvalitetu ne ulazim. Uostalom što znači riječ KIT. To je komplet termo grupa zar ne. Arreche 17,5 e-čok peugeot VP 35 došao s diznom 60 i 90. Znači proizvođač valjda preporučuje ove dvije dizne ovisi je li originalni airbox ili gljiva. A skut mi održava kako su mi skoro svi u Rijeci rekli provjereno dobar lik da ga ne reklamiram. Što se tiče full sintetike izvini ali što znači overkill. Te termine ti ja ne razumijem i ne znam što u ovoj branši znače.
E DAC u pravu si ! Jer nakon 30 sekundi on opet normalno vuče dok se valjda opet ne pregrije. To se događa sve rjeđe i samo nakon dugačkih položenih uzbrdica i to nakon 5-6 km. Ali ipak barem teoretski ali i praktično full sintetika bolje podmazuje. Prije dok mi nije riknula pumpa ulja točio sam TTS i po zvuku i potrošnji je bila razlika.
prvi put čujem da nekome zbog ulja manje trosi i promini zvuk skuter  :o
PRODAJEM DOMAĆE MASLINOVO ULJE - informacije na PP

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #13 : 15 Srpanj, 2012, 15:57:41 »
aj da čujem ko ti održava u rijeci a stavio ti je diznu 60 na to i uspio da skuter zariba u razradi
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #14 : 15 Srpanj, 2012, 16:28:13 »
Gledaj Iwo hvala na savjetima ali stvarno ne bih o imenima. Znaš kako to ide, na kraju ispadne kao igra male djece ja znam bolje od tebe. Kad stigne malossi multivar i remen i ako ne uspije do kraja sve lijepo posložiti onda ću i o imenu. Ali ako si iz Rijeke vjerojatno znaš o kome govorim jer većina ide kod njega. Mislim od nas levata koji se ne kuže u skutere :dontknow:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #15 : 15 Srpanj, 2012, 16:47:25 »
ok, ali točno znam što se desilo, pokušao je naštelovat karburator i kad je mislio da je uspio počeo mu je trokirati do 3/4 gasa zbog bogate igle i kalibratora, onda je stavio diznu 60 i osiromašio pun gas a dobio donekle dobru smjesu do 3/4 i zato ti je skuter zacviko i sad se grije i gubi snagu na punom gasu.
Arreche je poznat po tome da ima bogatu smjesu na nižim otvorima gasa zato ljudi i odabiru dellorto jer se puno bolje može smjesa naštimati zbog velikog izbora dijelova.
Na 70cc i sa gljivom bi vjerovatno bio dobar al to je sad neka druga priča

Što se tiče direktnog odgovora na pitanje, 100% synth podmazuje najbolje od svih vrsta.

sretno s tim, mišljenja i savjete si dobio  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2012, 16:51:26 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #16 : 15 Srpanj, 2012, 17:03:04 »
Je Iwo sve si pogodio i hvala ti. Mislim da će na kraju ipak sve uspijeti posložiti. Govorio mi je da će nešto na karbu napraviti da otvara kao 16tica. Strpljen spašen. Bok i hvala još jednom :toothy9:

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #17 : 22 Srpanj, 2012, 00:28:58 »
Stigao malossi multivar i kevlar remen. Stavljeno gore i ulivena full sintetika(ENI auto krešo 82 kn litra)Sad su gore crveni federi kvačila, bijeli centralni od multivara ali rolice od 5g jer s onima dobivenim s multivarom 8.5 i 9 g nije htio ni krenut. Više se ne pregrijava, ubrzanje ispeglano kreće ravnomjerno, potrošnja 6 litara. Jedino krajnja 70 km/h ali budući je dizna 60 a naručio sam 75 vjerovatno će se i to srediti. Kad dođe veća dizna i bude stavljena postam kakve će biti promjene. Pozdrav svima !

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #18 : 22 Srpanj, 2012, 11:11:35 »
Prva stvar,  onaj tko ti je rekao da staviš full sintetiku u skuter od 50 ccm nema pojma o tome što je rekao i ako je to rekao taj koji ti "održava" skuter onda mu ja ne bi dao ni smeće da ga baci u baju. 
Druga stvar je da će ti skuter opet kroz određeni broj kilometara ići sve slabije jer jednostavno ne može progutati tu full sintetiku. Dakle, nije nibitno hoće li izgoriti ili ne kao što si u nekom prijašnjem postu napisao.
Treća stvar, skuter se ne štela samo jednom diznom i to onom koju ti netko preko foruma preporuči. 75 i gljiva neće raditi, a uz to tu su i ostali štelajući dijelovi karburatora.

Proizvođač je u pakiranju uz karb stavio te 2 dizne, ali zna li on na koji skuter ide karburator i koje je termo grupa na njemu.

Bez ljutnje, ali ako imaš tog "majstora" koji očito nema pojma i uništava ti skuter onda nemaoj ovdje pitati za savjet jer ono što ti mi kažemo tvoj majstor ili ne znam ili neće napraviti. Ili se ostavi tog "majstora" i poslušaj ove savjete i vozi se na miru.

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: razrada nove termo grupe full sintetika da ili ne
« Odgovori #19 : 22 Srpanj, 2012, 12:31:41 »
Pozdrav gokiSP ! Jedina istina koju sam skužio u ovih 4 godine što vozim skuter ( inače imam 45) je da je to rupa bez dna. Druga stvar je da ponekad i proklinjem dan što sam ga i kupio (a što ćeš jeftino, a za A kategoriju ne dam 3500 KN) Treće što sam skužio je da je to užasno komplicirani posao jer kako i sam kažeš, sto skutera sto ćudi. Sintetika će biti unutra dok se ne potroši ta litra. Za poslije već imam polusintetiku istog proizvođača. Probati će sa diznom 75 ne znam mogu i naručiti još nekoliko brojeva, nisu skupe, pa dok se ne postigne optimum. A optimum bi meni bio da mi na položenoj uzbrdici ide 65 km/h i potrošnja oko 5-5,5 lit/km. Kakav god da je majstor sa svim ovim djelovima koje je posložio to mora postići a ako ne, imaš pravo morat ću mu se zahvaliti.