Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: People vs. X-max vs. Scarabeo vs. Beverly vs. X-evo vs. Vespa vs. svi  (Posjeta: 39622 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #60 : 15 Svibanj, 2013, 18:13:22 »
nažalost vozio sam ga, po green garden karting stazi, nisam imao hrabrosti naginjati se do ušiju ali mi stvarno nije ulio povjerenje.
mislim da je najveći problem težina od +200 kg, i da onda sve ostale skuteraške komponente djeluju slabašno, pa čak i kočnice. pritom mislim na samu snagu i doziranje a ne držanje pravca u kočenju, ponavljam testirano na stazi sa odličnim gripom do sada se definitivno bev 350 pokazao kao najbolji komplet. najsmireniji je, jako lijepo ubrzava iz zavoja, jako rano se može odvrnuti i puno puno manje je nervozan od aprilije 850.
p.s.
nažalost nikad nisam svoga isprobao u istim uvjetima tako da nedostaje taj komentar
Pula Über Alles

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #61 : 15 Svibanj, 2013, 19:32:49 »
moj komentar je nakon sto sam ga imao na testu malo drugaciji..
skuter je toliko stabilan i siguran od naprijed da u biti imas problem, previse ga ganjas i onda laganini zadnji kraj bjezi :zubo:

ta tezina se osjeti na slabijem 250ccm agregatu..


ali kocnice su jako dobre, pogotovo prednji kraj 

:dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #62 : 15 Svibanj, 2013, 21:07:04 »
evo ti teme za happening, mogli bi nam ovi iz piaggia dofurati nešto konjice za probu  :toothy9:
Pula Über Alles

Offline Etore

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Jbg vozim motor
  • MojSetup: nemam
  • MojSpuh: oriđiđi
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #63 : 16 Svibanj, 2013, 09:58:02 »
Pa jesu,,,, dali su nam skoro sve novije modele 15. 5. na velesajmu u ZG. VESPE, APRILIE, DUCATI, PIAGGIO i DERBI.  Vrlo korisno iskustvo... Svaka čast dečkima iz Ami-trade i Moto-Mondo.
Drugo leto i ti pridi storit đir...Veruda
evo ti teme za happening, mogli bi nam ovi iz piaggia dofurati nešto konjice za probu  :toothy9:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #64 : 16 Svibanj, 2013, 10:31:57 »
Znači moglo se isprobat sve?
Sad tek vidim da su bila vozila iz ami-tradea,da sam znal došel bi provozat jednog njihovog i spalit barem gumu da naplatim stare dugove

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #65 : 16 Svibanj, 2013, 11:05:59 »
skuteri su od piaggio hrvatske a ne od ami tradea..btw da si ih bar oprali nego su ih poslali ko da se vozil s njima offroad po blatu..jucerbsu stigli kod nas..

p.s. kaj se tice probe skutera na nekom parkingu il par krugova po karting stazi,dojam nemre bit potpun jer se naravno ni ne priviknes na skuter..
mp3 je specifican skuter na koi se treba naviknut,vozit se po gradu i u uvjetima za koje je namijenjen a ne po stazi..vozil sam 250 model kak sam rekel vec preko 1000 km bilo gradska bilo medjugradska voznja i dojam je odlican..da,bez problema se poklapa u zavoju da skoro usima struzes a ne koljenom,s obzirom na kilazu agregat to odlicno gura,krajnja brzina po celeru mu je bila oko 130 (tocnije 128) po ravnom i to postize bez nekog zamora i natezanja,istu brzinu postize i sa putnikom..
uostalom to ni nije rejsing klasa skutera..ko da kupis x10 i zamaras se kolka mu je krajnja brzina i slicne gluposti.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #66 : 16 Svibanj, 2013, 16:37:56 »
Meni je MP3 totalni promasaj od skutera. Dvije najvece prednosti skutera su provlacenje kroz guzvu i parkiranje gdje pozelis. MP3 niti se moze provlaciti jer je siri, niti ga mozes parkirati na plocniku uz zgradu, opet zato sto je presirok.

A to da je puno stabilniji u zavoju je vise marketinski trik nego nesto zbog cega bi se taj skuter trebao kupiti jer ciljana skupina kupaca nikada ne tjera skutere do tih granica da bi ih 3. kotac spasio pada.

« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2013, 16:41:13 Maestral »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #67 : 16 Svibanj, 2013, 19:35:45 »
..
mp3 je specifican skuter na koi se treba naviknut,vozit se po gradu i u uvjetima za koje je namijenjen a ne po stazi..vozil sam 250 model kak sam rekel vec preko 1000 km bilo gradska bilo medjugradska voznja i dojam je odlican..

nekima taj kotac viska ocito psiholoski smeta..
jer u voznji se ne osjeti taj kotac kao mana, vec kao prednost, a mana je u biti veca tezina..
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Meni taj mp3 ne bi nikad bio opcija jer me ideja da vozim trokotaca psiholoski smeta. Osjecao bih se kao nekakav cinovnik koji se prevacio iz auta zbog guzvi, ali se boji motora.  :toothy3:

No, bar sto se mene tice, dilema je rijesena kupnjom x-maxa. Za godinu-dvije cu mozda opet kupit motor, a obo koze nastavit vozit zena. Za jednu osobu u gradskim uvjetima mi je dovoljno jak.
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco People GT 300i vs. X-max vs. Vespa
« Odgovori #69 : 22 Ožujak, 2014, 08:09:57 »
E opet ja. :D
No ovog puta sa malo strukturiranijim pitanjem...
Naime, od prošlog javljanja sam kupio i skoro godinu dnaa vozio yamahu x-max koju sam jucer prodao.  :o
I sad mi opet treba skuter.

I ovako, gledajuc oglasnik, nasao sam jedan kymco gt 300 s par tisuca km za 25 k kuna i to mi se cini super kupnjom. srce mi pak vuce skoro nova vespa gts 300 koja kosta 27.
Medjutim, mogu opet uzet x-maxa od poznanika za vrlo pristojnu lovu (17 k kn za  2008). Skuter je ok i to nemam razloga sumnjati i uz to je redovito servisiran, ima nove gume, roline, pakne... medjutim, ima 35 k kilometara.

I to je pitanje, koliko ti agregati traju? Je li mi to puno ili je jos ok? Jer, rado bih ja uzeo kymca ili vespu, ali ako mogu potrosit 7-10 k kn manje, rado bih i usparao.  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 22 Ožujak, 2014, 09:16:06 Marv »
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: Kymco People GT 300i vs. X-max vs. Vespa
« Odgovori #70 : 22 Ožujak, 2014, 08:23:05 »
E opet ja. :D
No ovog puta sa malo strukturiranijim pitanjem...
Naime, od prošlog javljanja sam kupio i skoro godinu dnaa vozio yamahu x-max koju sam jucer prodao.  :o
I sad mi opet treba skuter.

I ovako, gledajuc oglasnik, nasao sam jedan kymco gt 300 s jako par tisuca km za 25 k kuna i to mi se cini super kupnjom. srce mi pak vuce skoro nova vespa gts 300 koja kosta 27.
Medjutim, mogu opet uzet x-maxa od poznanika za vrlo pristojnu lovu (17 k kn za  2008). Skuter je ok i to nemam razloga sumnjati i uz to je redovito servisiran, ima nove gume, roline, pakne... medjutim, ima 35 k kilometara.

I to je pitanje, koliko ti agregati traju? Je li mi to puno ili je jos ok? Jer, rado bih ja uzeo kymca ili vespu, ali ako mogu potrosit 7-10 k kn manje, rado bih i usparao.  :toothy12:

nije 35 k puno za takav motor   :icon_thumright:
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #71 : 22 Ožujak, 2014, 10:00:53 »
nije puno ako je agregat redovito odrzavan..ali ovisi kolko km radis godisnje,zbog odrzavanja tj veceg servisa koi bude uslijedil za 10 15 tkm (pri amo o faznom lancu itd)
ako ti je ro prihvatljiv skuter i cijena,onda uzmi opet xmaxa.kymcovi 300 agregati su pouzdani i snazni..
a vespa ehhhh  :icon_biggrin: posto mi je tiha patnja,bicu subjektivan,hehe..
uglavnom skuter je odlican u svamom pogledu..agregat provjeren,nisko teziste motora malih proporcija okretan i zivahan..po usporednim testovima medju piaggio grupacijom sa 300cc agregatima,najbolje performanse ima zbog svoje tezine i dimenzija u usporedbi s ostalima koi su maksi skuteri sa istim agregatom..o dizajnu se nema kaj puno pricat,sam pogled nju izvlaci osmijeh na lice,retro look na moderniji nacin,skuter sa karizmom i sarmom (jos ak je bijela,toe to).
da sam u tvojoj trilemi,nebi razmisljal puno hehe..

ostalo je na tebi,srerno s kupovinom
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #72 : 23 Ožujak, 2014, 06:55:10 »
ma da, ista stvar...
Srce vuce u smjeru vespe, ostaci bajkerskog duha prema kymcovim velikim kotacima i snazi, a nivcanik prema x-maxu. :D

iskreno, pribojavam se malo tih 12" kotaca. Rijeka nine bas tokyo pa da su sve ceste savrsene, a nemam direktnih iskustava.

I jos jedno pitanje, kaze mi frend da je cuo da je crofutura u financijskim dubiozama i da mu ne kolega s posla dva mjeseca cekao neki komad za bet&win. Je li cuo tko sto o tome?
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #73 : 23 Ožujak, 2014, 09:50:24 »
nemas straha zbig 12 cola kotaca..stare vspe imaju 10 cola pa se voze vec preko 60 godina po svakakvim cestama :P
stari runneri imaju isto 12 cola pa to i nije neka mana...ionak nebudes s vespom trke vozil i strugal koljenom po zavojima ;)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 946
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #74 : 23 Ožujak, 2014, 13:20:25 »
za x-maxa ti bude jeftinija registracija, a i općenito mi se čini "najkompletniji" skuter među ostalim navedenima.  :toothy11:
Forumska Sirotinja R/T

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #75 : 23 Ožujak, 2014, 15:44:03 »
a ne znam infernus....

ok, policu osiguranja bih rado manje platio, tu nema spora. no razlika nije takva da bi to moglo bit presudno (s mojim bonusom, niti 300 kn godisnje).

a sto se tice kompletnosti, kao sto sam maloprije napisao, imao sam x-maxa do pred neki dan. i skuter je lijep, doima se kvalitetno napravljen, ima sjajn prostor pod sicem, daje dosta sigurnosti u nagibu, okretan je...
no nije savrsen, ima i druga strana. recimo, vjetrobran je bezveze jer taman radi propuh na lice pa je nezgodno vozit s dignutim vizirom (jedno vrijeme sam vozio bez vjetrobrana jer mi je poviseni slomila bura i bilo mo je bolje nego s originalnim), izmedju volana i prednjih oplata golema kolicina vode tece po koljenima ako vozis po kisi (a ja sam iz rijeke i kisa je ovdje normalna stvar) i zadnje, sredisnji greben je rirok pa za stopala ima malo mjesta sto otezava skrivanje koljena od hladnocei kise. uz to, zbog izostanka filtra za ulje mora cesto na servise i nije da za jednog znam da su zaribali.

kymco gti300 je noviji model i prema testovima (koje sam citao) stabilniji i dosta brzi, a u kvalitetu njihovih motora valjda nitko vise ni ne sumnja. i imaju ravnu podnicu. no on pak uopce nema prostor pod sicem nego neki mali kofer u seriskoj opremi.

vespa je vespa.  :notworthy: uz to, ima sasiju od presanog lima i jaca je (i brza) nego x-max. ima i adekvatnije skrivanje koljena od kise. od nedostataka, ima kotace koji ne vole los asfalt (mada evo, kaze steff da se brinem puno oko toga) i najskuplja je (od ovih konkretnih koje gledam).

uglavnom, da x-max ima 10000 km manje, uzeo bih ga bez dileme, ovako mi se cini smislenim dati 7000 kn vise za brzeg i novijeg kymca s 30000 km manje. a ako vec to gledam, onda za jos tri mogu dobit prakticki novu vespu (2000 km).  :dontknow:

nije lako.  :toothy9:
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #76 : 23 Ožujak, 2014, 16:28:44 »
ja bi vespu bez razmišljanja  :icon_thumright:
nije 35k puno za x-maxa, al ovo su novi motori spram njega i ko zna kak je bil vožen i održavan, i pošto imaš lovu već odma bi eliminiral x-maxa...
kaj se kvalitete vespe i kymca tiče, možda je danas sve to tu negdje, al u tak maloj razlici u cijeni dobiš veći prestiž s tom vespom, a i kasnije bude držala cijenu bolje nego kymco kad odlučiš prodat...  :icon_thumright:
:skuter:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #77 : 23 Ožujak, 2014, 16:49:35 »
ja bi vespu bez razmišljanja  :icon_thumright:
nije 35k puno za x-maxa, al ovo su novi motori spram njega i ko zna kak je bil vožen i održavan, i pošto imaš lovu već odma bi eliminiral x-maxa...
kaj se kvalitete vespe i kymca tiče, možda je danas sve to tu negdje, al u tak maloj razlici u cijeni dobiš veći prestiž s tom vespom, a i kasnije bude držala cijenu bolje nego kymco kad odlučiš prodat...  :icon_thumright:


maj men  :icon_thumright:  :icon_biggrin:
taj xmax nit zgleda nekak,nit se taj agretgat više more mjerit s ova dva..
kilometraža također..
još mi se čini i puno para za skuter s tom kilometražom,prije bi se našel neki nexus 250 u tom cijenovnom rangu sa manje km.
vespa je vespa,ova gts ni sve te modern vespe nemaju veze sa onima starima,mislim na ciklistiku,kočnice,ovjes itd..

kak je rekel avijatičar,vespa bude uvijek imala bolju i veću cijenu nego ijedan skuter u toj klasi..uvijek bude pojava..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #78 : 23 Ožujak, 2014, 19:03:19 »
a di je eladio?  :binkybaby:
prije nego odlucim iskrcat toliko love za vespu, zelim da me i on dodje uvjerit da je to super izbor.  :toothy12:
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1997
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #79 : 23 Ožujak, 2014, 19:47:33 »
Znam da nije ista kubikaza, ali isto vridi pogledati...
Tice se kvalitete piaggio makina.

Lik je uzeo x8 400ccm i svaki dan putovao 150km na posao i nazad...
Bio je odusevljen sa njim i nakon par godina i 140.000 km bez kvara na njemu uzeo x10 500 i putuje i dalje :)

http://scootercommunity.com.au/forums/p/13723/150993.aspx#150993