Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: People vs. X-max vs. Scarabeo vs. Beverly vs. X-evo vs. Vespa vs. svi  (Posjeta: 39823 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ima li netko da je vozio sve ili barem dva od navedenih modela pa da može donijeti neki usporedni zaključak?

Čuje li se što o seljenju nove Piaggove tristopedesetice u Scarabea?

Je li People po karakteristikama motora (stvarnima, a ne na papiru) bliži Piaggovoj tristotki ili tristopedesetici?

 :toothy9: :toothy9:

« Zadnja izmjena: 02 Travanj, 2014, 08:34:50 Homer »
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
uzmi piaggio bar ima djelova ko u prici i servisi su vecinom dobri i mogu sve u par dana dobavit
za kymco je support mreza u hr tak tak
iako kymco je solidan brand al jebiga trziste je kakvo je
ja sam 200cc vozio 50 i 125 i servisirao i vozio
i kvarova nema a posjeduju ih ljudi koji rade 12000km na godinu po kisi i suncu
jedini minus je da su by default prednje vile punjene s premalo ulja i premekane su sto se za 10kn rjesi
naravno da kymco izgleda ko neki pekinezer i plastike su tak tak al nije los
« Zadnja izmjena: 05 Svibanj, 2012, 21:55:03 JogFromYamaha »

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Kymco nisam vozio niti me njihovi proizvodi  zanimaju,Scarabeo 300 sam imao 14 mjeseci a Beverly 350 sam vozio u više navrata kao test vozilo.
Bev 350 je za Scarabro let na mjesec ali razlika od 8000 mi je detalj koji me je odbio od kupnje a bio sam jako zagrizao. Uzeo sam na kraju nešto drugo.Ponavljam,Kymco nisam vozio ali svi znaju da ga je teško prodati i nije tražen kao rabljeni.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
takodjer bi uzel nest iz piaggio grupacije zbog provjerene kvalitete i servisne mreze i dostupnosti dijelova..al zbog rege bi uzel 250 umjesto 300 cc jer razlika je neznatna.
ali 350 je druga stvar,nova masina nova tehnologija s brdom momenta i snage..
razvoj kosta ko i proizvodnja tak da nije cudo da je skuplja od 300 cc..
kroz neko vrijeme sigurno budu i ostali modeli piaggio grupacije dobili ovu masinicu,bar oni naj prodavaniji modeli.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Možda bi bilo najbolje za sada nastavit vozit ovo što imam i čekat. Naime, beverly mi se ne sviđa i zapravo mi se nikad nije sviđao kao model. Jednostavno mi je ružniji od konkurenata, a kako je to individualna stvar, tu nema pomoći. Yamaha x-max mi je pak dosta lijepa, ali bih jako volio da ima koju ks više jer ni ja ni cura nismo baš japanskih gabarita. Scarabeo nam se vizualno jako sviđa i da ga rade s ovim novim 350 kubičnim strojem, to bi bila dobitna kombinacija. Možda čak i da ga još rade sa starim master 400 motorom. Ne znam kakav je pak s motorom od 500 kubika, ali skuteri te veličine već pomalo postaju opasni jer nisu motori, a gaze njihovim brzinama. No svakako mi ni to nije alternativa za odbacivanje, ako je model dobar (što nisam baš uspio provjerit jer ne znam kad je zadnji put tehnički mijenjan i jesu li testovi koje sam naokolo čitao za ovaj model koji se još uvijek prodaje). Kymco Gt mi se poprilično sviđa, a i snagom je negdje na pola puta između Piaggia 300 i 350. Uz to, od dosta ljudi sam čuo da je sjajan stroj. No nije Scarabeo...

Obzirom na poznato Piaggovo kloniranje tehničkih rješenja unutar grupe, vjerojatno je samo pitanje trenutka kad će motor od 350 dobit razne Aprilie, Gilere, a možda i Vespe pa se vraćam na mudrost prve rečenice. :D
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
people je "raketa" , i usporediv je s 350cc piaggiom  :glasses9:
ja mu zamjeram "skladisni" prostor jedino, ali skuter je odlican, bolja kupnja od druga dva ako se mene pita..

bolja uz uistinu mali ali, jer kao sto je ekipa rekla cinjenica ostaje da za piaggio imas jaku podrsku u hr, i navedeni skuteri dobro drze cijenu  :toothy11:


ja bi tu birao izmedju scarabea i peoplea  :glasses9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline kiroprakticar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • mojskuter.com
  • Mjesto: Jošani
  • Moj Skuter: Tomos APN
  • Moja Kaciga: Šljem JNA
  • MojSetup: 22cm
  • MojSpuh: Akrrapovič
Marv, ma kupi novi tmax, jednom se živi!
Tu?i ?ovik nikad ne?e znati što to veže dalmatinske ljude:

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Novi t-max je kao dijamantni prsten: sjaji se, kvalitetno je napravljen i ni u kojem svemimu ne vrijedi hrpe novaca za koje se prodaje.  :toothy3:

Ja sam na tragu Eladiovog razmišljanja. Pitanje je samo dal razmatrat i polovni Scarabeo 500 ili ne. U svakom slučaju, imam vremena za razmišljanje, nitko se još nije javio na oglas.  :toothy12:
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
500 scarabeo , ja nebih.. tezak je , a nista posebno brzi..


puno vise brige i troska, za malo vise snage..
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
puno vise brige i troska, za malo vise snage..

stvarno? bezveze...
jer naime, ni draga ni ja nismo baš nešto lagani pa mi se činilo da bi 400 ili 500 ccm moglo bit nužno.

zašto više brige i troška? osjetljiviji strojevi? (za potrošnju mi je jasno da je veća)
što se težine tiče, ispod 200 kg su i to mi ne izgleda nešto zastrašujuće...
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #10 : 08 Svibanj, 2012, 08:29:25 »
stvarno? bezveze...
jer naime, ni draga ni ja nismo baš nešto lagani pa mi se činilo da bi 400 ili 500 ccm moglo bit nužno.

zašto više brige i troška? osjetljiviji strojevi? (za potrošnju mi je jasno da je veća)
što se težine tiče, ispod 200 kg su i to mi ne izgleda nešto zastrašujuće...


..a gle, mozda ima smisla jer vas je dvoje, u vozite se po brdovitoj rijeci gdje ima smisla imati koji KS vise za po brijegu  :toothy3:

Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #11 : 08 Svibanj, 2012, 09:48:56 »
ionak ti je isto sve preko 250 što se tiče registracije. održavanje i potrošnja se vrlo malo razlikuju, težina i maksimalna brzina isto.

al snaga i moment, za vožnju u dvoje - to već ima smisla.  :glasses2:

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #12 : 08 Svibanj, 2012, 10:03:44 »
da sam na tvom mjestu uzel bi apriliju atlantic
to je i udobno za vozaca i za suvozaca a imas ih od 200 do 500cc pa ti biraj sta ti se svida

Offline Marv

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 31
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #13 : 08 Svibanj, 2012, 11:09:16 »
@Eladio i Homer - za našu težinu, riječke uvjete i dosadašnje navike na 2 kotača, svakako bi 400 ili 500 kubika bilo ok. Ono čega se uvijek pribojavam kod takvih skutera je: prevazilazi li njihova snaga njihova dinamička ograničenja (po čemu je naširoko bila poznata extremna Gilera GP800)? Odnosno, jesu li tristotke ipak vrh onoga u što bi se skuteri trebali pačat.  :dontknow: Ako taj Scarabeo 500 nije "opasniji" od verzije 300, onda je to možda nekakvo optimalno rješenje. Ako ne, manji Scarabeo ili People 300 se čine najbliži onome što želimo. Bev mi se ne sviđa, ali ima tu novu i jaku mašinu i zato sam ga dodao u naslov. 

@Jog - susjed ima Atlantic i skuter je zaista lađa, no nekako smo se misaono usmjerili na tu malo kompaktniju klasu. Što se lađa tiče, meni se oduvijek sviđa i Xciting te Piaggio X-evo (naravno, ne trebam ni spominjati japanski trolist (Burgman, SW i Majesty) od 400 ccm, koji je kod nas opravdano rijedak zbog smiješno visokih cijena).
Više plemena ne čini plemstvo.

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #14 : 08 Svibanj, 2012, 11:47:47 »
koliko daješ gasa, toliko ide  :icon_biggrin:

nisu to velike razlike da bude opasno, a sve preko cca 130 km/h je za skuter ionako previše. u prosječnom okruženju - i ne samo za skuter. ubrzanje do cca 80 km/h je na "jačima" ograničeno, varijator je standardno tak podešen da se ne može baš divljati i paliti gumu, iako ćeš na semaforu i dalje imati bolje ubrzanje od većine okolnih prometala. ali kad si već u pokretu, sa suputnicom i nešto opreme, i treba nešto prestići, zaobići, malo se poigrati po zavojima - to malo ekstra može biti neprocjenjivo.  :)

Xciting i X-evo i nisu baš u klasi krstarica, nekako su kompromisne veličine. X9 je veći, recimo.

poznata mi je tvoja priča, isto sam prolazio prije cca 2 godine i ne mogu reći da sam požalio sa 400 ccm. žao mi je jedino što se ne vozim više  :-X
« Zadnja izmjena: 08 Svibanj, 2012, 11:51:18 Homer »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #15 : 08 Svibanj, 2012, 23:29:40 »
@Eladio i Homer - za našu težinu, riječke uvjete i dosadašnje navike na 2 kotača, svakako bi 400 ili 500 kubika bilo ok. Ono čega se uvijek pribojavam kod takvih skutera je: prevazilazi li njihova snaga njihova dinamička ograničenja (po čemu je naširoko bila poznata extremna Gilera GP800)? Odnosno, jesu li tristotke ipak vrh onoga u što bi se skuteri trebali pačat.  :dontknow: Ako taj Scarabeo 500 nije "opasniji" od verzije 300, onda je to možda nekakvo optimalno rješenje. Ako ne, manji Scarabeo ili People 300 se čine najbliži onome što želimo. Bev mi se ne sviđa, ali ima tu novu i jaku mašinu i zato sam ga dodao u naslov. 


znam na sta ciljas.. na naseg frenda koji je imao avanturu na bev500 .. a sa yamahama nikad nista  :toothy11:
je, navedeni skuter je prelagan od naprijed.. omjer tezine je losiji , nego na manjem bevu..

to ne znaci da je neispravan, ali meni se to ni malo ne svidja  :confused5:


PS
taj problem nemas na mp3ci , to je lud skuter pa ako netko nesto slicno prodaje  :laughing7: :toothy3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #16 : 08 Svibanj, 2012, 23:37:20 »
novi beverly 350 ide stvarno predobro u usporedbi sa scarabeom 300, iako moj dojam dok sam vozio scarabea je također bio odličan, udoaban je dosta a i jeftiniji od beverlya, kmyca  nisam vozio i sumnjam da ide kao beverly 350

a mp3 oduševio me je lakoćom kojom se vozi, jedino malo buni što se moraju zaglaviti kotači inače super skuter
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #17 : 08 Svibanj, 2012, 23:41:12 »
sumnjao je i efz , pa kad je na Belici sa full malossi SRkom 150 i s onim kucelj replica spuhom i super duper postelanim svim i svacim,
..pa kad je na dragu bio rame uz rame s menom na orange peoplu 300  :laughing7:


http://mojskuter.com/doc/scooterhappening/DRAG.pdf

« Zadnja izmjena: 08 Svibanj, 2012, 23:43:22 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #18 : 08 Svibanj, 2012, 23:49:25 »
a dobro sr-ku uspoređivat sa 300, a priznaj da si svoju porciju janjetine dao Nenadu prije trke  :toothy12:

Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco People GT 300i vs. Aprilia Scarabeo 300 vs. Piaggio Beverly 350
« Odgovori #19 : 08 Svibanj, 2012, 23:54:42 »
mos mislit  :icon_biggrin:


PS
salu na stranu, probaj people300 pa ces vidjet kako ide  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!