Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight 2 206 wrc  (Posjeta: 1389 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline antun

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cavtat
  • Moj Skuter: peugeot speedfight 2
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: top performance 70 cc
  • MojSpuh: original
Speedfight 2 206 wrc
« : 02 Travanj, 2012, 20:59:07 »
Pomoć ekipa
Imam speedfighta već 8 godina i na njemu je oduvijek bio top performance 70 cc, leo Vince ZX,bijeli centralni feder, žuti mali federi, rolice od 6,7g. na mallosi variomatu, dizna 62 ili 64.Nisam baš bio najbolji vlasnik pa je motor pretrpio niz oštećenja (nikad padan) ali oštećene plastike po raznim parkinzima itd.Sa mašinom nikad problema prešao sam 30000 km sa ovim setup-om tako da nemam ni najmanju zamjerku.Ove zime odlučim srediti motor kompletno pa se upustim u lakiranje i šminkanje, te zamjenu istrošenih i slomljenih dijelova.Isto tako odlučim generalno srediti mašinu te kupim nove ležajeve, radilicu,termo grupu i ostale stvari dihtinge itd. Pošto se već dosta vremena bavim popravcima svakakvih vrsta skutera kao i motora bilo koje vrste, rastavim i sredim mašinu stavim nove djelove, spremim dok su plastike na lakiranju itd. Neki dan plastike gotove i postavljena mašina. Motor pali savršeno nema zamjerke (na prvi zub) ne trokira kako na hladno tako i toplo (čok radi ispitan). Kada sam ga upalio dam gas a on prodimi onako dobro i malo ljen na gasu (kada sam slagao mašinu malo sam ulio ulja direktno na ležajeve) mislim ja u redu to je normalno ,proći će. Pođem na testnu vožnju kad ono motor nemože startat, tj krivi se kao da mu je zadnja i polako krene. Do 50 km (otprilike) trokira (ali ne od struje) a onda jednostavno poleti. Zvuk iz auspuha mi se čini glasniji kao da je negdje probušen a nije (kao da nema vune, a ima). Kada se spuštam nizbrdo bez gasa ali u brzini nečuje se auspuh (nečuje se kako puca na leru), a prije je to normalno bilo. Odaziv na gas mu je malo lijen ali ništa strašno i prima puni gas bez problema. Najvažnije od svega motor se pregrijava tj. temperatura mu naglo skače u crveno kod jačeg gasa što dosad nikad nisam vidio. Vodena pumpa baca vodu bez problema (što se tiče pregrijavanja). Kako je nova mašina nisam davao pun gas cijelo vrijeme nego samo u malim razdoblijma ( 2 do 3 sek.). Imam osječaj kao da mu se gubi rezonancija od auspuha na malim brzinama jer pri 70 auspuh kao da proradi i motor poleti. Ovo mi nije prvi put da sam rastavio i sastavio ovaj tip motora pa nisam baš neiskusan što se tiče ovih mašina kao i piaggia, te imam i poseban alat za rastavljanje kompletnog motora, te nije bilo nikakvih fušarenja ni štednje na dijelovima. Karburator ću sutra rastaviti i detaljno očistiti kao i filter od zraka (mada sam ih detaljno očistio već prije). Čak bi probao sa originalnim auspuhom da vidim hoće li vrijediti (mada mislim da će seviše grijati). Nije mi jasno da se ovo događa kada sam stavio nove djelove od istih proizvođača kao i prije kada mi je motor savršeno radio. Meni nije važna maksimalna brzina nego samo da može vući uzbrdo. Naravno ako neko ima prijedlog za novi setup (rolice i federi itd) sa ovom termo grupom slobodno javite. Naravno karb je serijski i nema nikakvih oštećenja i curenja goriva (sve gumice nove). Za one koji neznaju korišten je pri radu na motoru Haynes-ov manual za peugeot speedfight pa ako treba nekom mogu poslat skice i način rada ...
Svječica je NGK B8ES i suha je (iza rada motora) ali se vidi da se grije.
Unaprijed hvala na odgovorima.