Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Beverly 125, info, pomoc, dileme...  (Posjeta: 17446 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cicija

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X-Max 250
Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« : 05 Ožujak, 2012, 02:21:03 »
Ovako, trebao bih da kupim neki skuter za po gradu, gledao sam ponude i naspram onoga sto meni treba i finansijskih mogucnosti u izbor su usli Beverly, Sportcity i Kymco people, svi 125cc i svi polovnjaci.

Kako su skuteri uglavnom po drugim gradovima za sad samo skupljam ponude i razmisljam o opcijama pa cu sve u jednom danu obici i odluciti. Ono sto je u ponudi je sledece
People s 2008, za 1150e, 10k km, neregistrovan, sa kacigom, koferom, odlicno ocuvan,
Sportcity 2005 9k km, solidan, registrovan godinu, 1400e,
i jedan "malo" slomljeni Beverly, ali prilicno jeftin 800e, zaboravih godiste, 2002 ili 2005

Za ova prva dva je stvar jasna, malo bi ih provozao i lako odlucio i vidio eventaulna ulaganja i isplativost kupovine, ali mene iskreno najvise privlaci ovaj Beverly.
Nisam ga jos vidio, ali imam jednu ideju koja mi se mota po glavi.
Naime, mislim da bi ga lik dao i jeftinije, slomio ga je i kaze da su samo plastike, ali ja sam spreman uloziti i malo vise, pa i ako je recimo viljuska i jos neke sitnice racunam da me ne moze uhvatiti vise od 500e ulaganja? I jos recimo stavim 200cc kit, ruke i ostalo ukupno 800e. Znaci oko 1500e total i imam motor koji ce prakticno izgledati kao nov, imati nov cilindar i klip, a uz to biti temeljno svjeze servisiran i posluziti jos dosta km...

Imate li jos neki za i protiv ovoga? znam da je tesko pricati prije nego sto ista vidite, ali da li je upste vrijedno razmisljati o tome ako je motor padao?
Sta bih trebao pogledti prilikom voznje?
Koje bi vase procjene ulaganja bile ovako na nevidjeno, recimo zamjena plastika, retrovizora, mozda stop... veliki servis, klip... sta jos?

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #1 : 05 Ožujak, 2012, 03:21:22 »
Zasto ne pogledas malo vx-a?
Cijene su tu negdje otprilike a da se naci ocuvan za te pare

Offline karzy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 153
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: /
  • Moja Kaciga: /
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: /
亗  BB  亗

Offline teozg1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 84
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: nexus 250ie
  • Moja Kaciga: agv
  • MojSpuh: serijala
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #3 : 05 Ožujak, 2012, 10:00:20 »
plastike za  beverli  su  skupe  ko vrag prednja   recimo  da je u  dučanu  nekoliko  tisuča kuna

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #4 : 05 Ožujak, 2012, 10:03:51 »
u vezi ova dva ispravna skutera,to sam razmisli dok ih isprobas...za beverly se ne treba puno pričat jer se zna da je među najboljim skuterima...ali moraš vidjet dali je jako razbijen...plastike se daju popraviti ili nabavit rabljene...ali moraš vidjet kakva je rama,felge vilice itd...jer ako je to unakazeno onda se ne isplati jer ima previše ulaganja...također razmisli i o vx-u ko što ti je miki reko...može ih se nać sa 200 klipom i cil...i legalan ti je ako imas samo a1
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #5 : 05 Ožujak, 2012, 10:16:05 »
za grad uzmi sportcity,okretan sa velikim kotacima,sami nazim mu govori najbolju namjenu....ako vec runner neulazi u uzi izbor ;)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline cicija

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X-Max 250
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #6 : 05 Ožujak, 2012, 20:57:45 »
Imam 30+ godina, sportasi me ne zanimaju a vx je pravi momacki scoot :) i ne zivim u hr, tako da mi oglasi ne znace previse sem kao neki orjentir za cijenu.
Bas sam odllucio da uzimam neki od ova tri modela, cine mi se ok za moje godine i jako mi se svidjaju izgledom. Beverly koji je koliko toliko ocuvan se tesko nalazi od 125cc, a 250 nema ispod 2000e, plus mu treba servis, registracija, prevod... bas bih 125 zbog registracije koja je povoljnija. Inace imam A tako da mogu voziti bilo koju kubikazu

Hvala vam na pomoci, posebno ako imate jos neki savjet vezan za ovog beverlija :) ako njega ne uzmem odlucicu se za Sportcity, iako je malo stariji. Ali onda odustajem od bilo kakvih vecih ulaganja u cilindar i slicno, sem osnovnog servisa

Da ne znate ima li kakvih razlika u udobnosti ova tri? Ne samo sjedista vec i u voznji po nasim putevima, posto su dosta slicni :)

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #7 : 06 Ožujak, 2012, 20:26:39 »
imam prilike često da vozim beverly 250cc od druga i mogu ti reći da je taj beverly kao bicikli lako voziti..pravi skuter za grad...Lagan,okretan,ima snage na pretek (ne znam kakav je od 125cc??) udoban, sve naj najbolje...Kod Beverly-a ne možeš pogrešiti..
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline anteMK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: NRG
  • MojSetup: polini sport
  • MojSpuh: mhr replica
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #8 : 06 Ožujak, 2012, 20:43:59 »
ako trazis udobnost i okretnost uzmi beverly,a ako ti je bitna samo udobnost onda neki X9 :icon_thumright:
Bolje da vozim motor i mislim na boga nego da sjedim u Crkvi i mislim na motor!!!!!

Offline cicija

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X-Max 250
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #9 : 06 Ožujak, 2012, 21:16:22 »
ok, onda neka bude beverly :) samo jos da vidim koliko je razbijen ovaj. ako su samo plastike odlucicu se lako, ali ako vidim da to ide dublje odustacu pa cu razmisliti o sportcity-ju

Offline cicija

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X-Max 250
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #10 : 07 Ožujak, 2012, 15:58:24 »
http://www.subito.it/moto-e-scooter/piaggio-beverly-125-buone-condizioni-brindisi-36597797.htm

nesto ovako. 150e je za prevoz. jos samo da vidim koliko ce biti troskovi carine, poreza, spedicije...

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #11 : 09 Ožujak, 2012, 10:56:26 »
Ne znam kolko ti je skuplja rega ak sam dobro skuzio ne zivis u hr,al ono kaj znam da 125ccm na 150kg teskom skuteru ni neka sreca,a i trosit ce ti preko 4L jer ga treba drzat na gasu da bi nekam isao.
Osobno preporucam da razmislis o nabavi beverlija ali 250ccm,istina skuplji su ali i puno bolji,brzi i ekonomicniji.
Ako imas novaca gledaj uzet 250 ie,da nema previse kilometara, u dvoje nabere 130-135 po satu,90-100 km/h mu je najnormalnija putna brzina,medubrzanja sa 80-120 su odlicna,znaci kad ti se neko trkelja ispred tebe lako ga prestignes,sam dodas gasa i preskocis ga  ;D
Potrosnja do 3.5l i to ga fakat trebas dobro peglat,normalne voznje blize 3l.
Po meni u toj klasi 250ccm best buy


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16879
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #12 : 13 Ožujak, 2012, 17:40:43 »
125ica vx sam vozao dosta i to cudo trosi oko 3.5l ako se vozis onako normalno bez da se natiravas prek 4l ne trosi da mu gas drzis celo vreme tak da nema oko toga neznam sta za govorit
masina je ok za vozit po gradu tak da ne kuzim kakva su tu zaljenja

Offline Friki200

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 200
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #13 : 13 Ožujak, 2012, 22:47:17 »
Za 1500e več moreš nači beverly 200 u jako dobron stanju di ti vjerojatno nisu potrebna neka ulaganja! A i ako bude ima priko 20 000km ako je uredno servisiran nemoraš se brinuti, posluži če i on još dooosta kilometara!!!

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #14 : 14 Ožujak, 2012, 10:18:33 »
Za 1500e več moreš nači beverly 200 u jako dobron stanju di ti vjerojatno nisu potrebna neka ulaganja! A i ako bude ima priko 20 000km ako je uredno servisiran nemoraš se brinuti, posluži če i on još dooosta kilometara!!!

Potpis. Odlican motor, puno kvalitetniji i pouzdaniji od kasnijeg modela 250ie iako malo sporiji.
Ali to da nisu potrebna ulaganja...hmm.....tu se ne slazem. Pumpa vode (ako nije mijenjana ili reparirana), remen, rolice, ulje...membrana fergazera (ako nije mijenjana).. Moja procjena par tisuca kuna za kompletni servis nakon kupnje ali onda imas odlican skuter koji ce te sluziti i na kojem ces uzivati.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #15 : 14 Ožujak, 2012, 10:23:54 »
Potpis. Odlican motor, puno kvalitetniji i pouzdaniji od kasnijeg modela 250ie iako malo sporiji.
Ali to da nisu potrebna ulaganja...hmm.....tu se ne slazem. Pumpa vode (ako nije mijenjana ili reparirana), remen, rolice, ulje...membrana fergazera (ako nije mijenjana).. Moja procjena par tisuca kuna za kompletni servis nakon kupnje ali onda imas odlican skuter koji ce te sluziti i na kojem ces uzivati.

to je,ako kupis skuter s 45 tkm..
250 ie sporiji od 200?nikad pa ni tad.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #16 : 14 Ožujak, 2012, 10:35:22 »
to je,ako kupis skuter s 45 tkm..
250 ie sporiji od 200?nikad pa ni tad.
obrnuto,nisi tekst dobro shvatil...
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #17 : 14 Ožujak, 2012, 10:39:36 »
sad vidim,moje isprike..
jutro je :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #18 : 14 Ožujak, 2012, 12:25:51 »
to je,ako kupis skuter s 45 tkm..
250 ie sporiji od 200?nikad pa ni tad.

Ha cuj, meni je sve to otislo na 25000 a koliko vidim svi mijenjaju/repariraju pumpe oko te kilometraze.
Naravno, svaki motor ima svog vozaca i svoju povijest pa je tesko reci sta i kada.

Membrana fergazera je nesto sto mi je diglo zivac kada sam vidio cijenu u ducanu znajuci da u proizvodnji kosta vjerojatno 1,5 kunu a da nema zamjenske  :angry7:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Beverly 125, info, pomoc, dileme...
« Odgovori #19 : 14 Ožujak, 2012, 13:42:52 »
iznimke se naravno događaju..većinom kaj sam videl pumpe vode da rikavaju,to su one di ljudi toče običnu vodu kaj mi je nepojmljivo..
slažem se da s te krvave membrane daleko preskupe,al jbg kad nema druge opcije nego kupit tu novu.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)