Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox problem  (Posjeta: 1493 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline K...I...K...O

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovran
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
Aerox problem
« : 20 Ožujak, 2008, 14:25:30 »
Vozio ja danas frenda od nekih 80kg po uzbrdici sve normalno radi dovezem ga doma i ugasim motor...kada sam ga nakon nekih 30min opet upalio i krenuo sam po laganoj uzbrdici činilo mi se ko da na punom gasu gubi snagu...sta bi to moglo bit??? :help: :help: :help:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Aerox problem
« Odgovori #1 : 20 Ožujak, 2008, 14:33:02 »
Možda kvačilo spalio i proklizuje?
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aerox problem
« Odgovori #2 : 20 Ožujak, 2008, 14:34:32 »
na punom gasu gubi snagu...sta bi to moglo bit??? :help: :help: :help:

-presiromasna smjesa (gusi se)
-prebogata smjesa (trokira)
-preslaba kompresija (karike)
-razno

Provjeri da skuter ne vuce zrak negdje. Gledaj da je guma na airboxu savrsena, na prirubnici, pregledaj semeringe radilice...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aerox problem
« Odgovori #3 : 20 Ožujak, 2008, 14:35:36 »
Možda kvačilo spalio i proklizuje?

Na full gasu?  :icon_scratch:
Kvacilo svoj posao odradi u startu i do slijedeceg starta odmara (slikovito receno - nekad i kod jako malih brzina odvoji pa na davanje gasa spoji, ali na full gasu sigurno ne).

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Aerox problem
« Odgovori #4 : 20 Ožujak, 2008, 14:38:52 »
Kad se spali kvačilo onda proklizuje na sva veća opterećenja bez obzira na kojem gasu... nek vidi ja sam imo tako jedno zapalito
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aerox problem
« Odgovori #5 : 20 Ožujak, 2008, 14:45:54 »
Kad se spali kvačilo onda proklizuje na sva veća opterećenja bez obzira na kojem gasu... nek vidi ja sam imo tako jedno zapalito

Znaci, vozis se na primjer 60-70 km/h sa 2/3 otvora gasa, das pun gas i kvacilo proklize? Jedino ako imas preko 200 konja  (slovima: dvije stotine).

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Aerox problem
« Odgovori #6 : 20 Ožujak, 2008, 16:22:43 »
da naravno izgubi kajnju brzinu i sve takvo kvačilo kad se spali izgleda i bude tvrdo ko željezo, ne kažem da je u njega taj problem al moguće ak je spalito, nema ni f od ferode nego koda je obično željezo umjesto ferode
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Aerox problem
« Odgovori #7 : 20 Ožujak, 2008, 16:39:19 »
Kad se spali kvačilo onda proklizuje na sva veća opterećenja bez obzira na kojem gasu... nek vidi ja sam imo tako jedno zapalito

Znaci, vozis se na primjer 60-70 km/h sa 2/3 otvora gasa, das pun gas i kvacilo proklize? Jedino ako imas preko 200 konja  (slovima: dvije stotine).

ma vjerojatno je mislio kada se vozi uz brijeg pri manjim brzinama ako ima tvrde opruge na kvacilu... moguce je da ce proklizavati ali prije bi remen proklizavao...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Aerox problem
« Odgovori #8 : 20 Ožujak, 2008, 16:47:11 »
da naravno izgubi kajnju brzinu i sve takvo kvačilo kad se spali izgleda i bude tvrdo ko željezo, ne kažem da je u njega taj problem al moguće ak je spalito, nema ni f od ferode nego koda je obično željezo umjesto ferode

OK, ako je stvarno nesto potrgano ili neispravno sve je moguce. Ja sam mislio na situaciju da je kuplung "normalan".