Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Atlantic Sprint 500cc - iskustva?  (Posjeta: 14583 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia Atlantic Sprint 500cc - iskustva?
« Odgovori #20 : 18 Studeni, 2011, 23:42:49 »
nemojte podesavat ler gas na vijku kod klapne jer se to NE RADI! ako motor ne radi normalno, potrebno ga je resetirati putem testera

najcesci uzrok nemirnog rada na leru je necista klapna koju treba skinuti i isprati u benzinu jer se na njoj nakupi ulje i prasina

klapna kakva je sada, je u ''nultoj'' tocki i po tome je nastelan skuter, koliko mu otvoris gasa, toliko on daje goriva, ako se pomakne klapna rastelaju se parametri i moze raditi nemirno masina, poceti pucati na auspuh i sl

u tom usisnom tijelu se nalazi elektro motor koji regulira ler gas, i najcesce se on zaprlja od cadi, ulja, prasine i sl i zato motor ne radi pravilno (ako je sve ostalo u redu, svjecica, baterija i slicno)


inace motor je bombona, i ta godista nisu trosili ulje kao sto je to bio slucaj kod starijih beverlya i nexusa
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Aprilia Atlantic Sprint 500cc - iskustva?
« Odgovori #21 : 19 Studeni, 2011, 01:33:30 »
Cok, motor radi apsolutno normalno u svim režimima gasa osim na leru...tj ler mu se kreće od 1350 pa do 1650 rpm, kako kad..nije stabilan...Po sluhu je nizak, ko zna kako motor treba raditi u leru odma bi prepoznao niski ler...
Ako ga ostavim da radi na leru ne gasi se, jedino na oštro dodavanje gasa se ugasi!!! Verovatno zalije svećicu..

Ima više ulja u motoru nego što bi trebalo, nivo prelazi max nivo na štapiću za merenje...Možda to ima neke veze?
Uglavnom, tvoj savet je da ne diram šrafić na usisnom telu za podešavanje ler gasa nego da skidam klapnu i da je očistim?

Pogledao sam u service manualu i tamo su objasnili postupak štelanja ler gasa preko šrafića, zašto bi to ubacivali u manual ako nije poželjno raditi?? evo vidi....


« Zadnja izmjena: 19 Studeni, 2011, 01:37:50 pitaNS »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Aprilia Atlantic Sprint 500cc - iskustva?
« Odgovori #22 : 19 Studeni, 2011, 17:39:36 »
taj je manual OCITO za karburator  :)

ocisti usisnu klapnu kako sam ti rekao i rijesit ces problem niskog gasa, ako to ne uspije onda slobodno serafi po vijku, ja ti samo dajem savjet kako se to radi/ne radi. Valjda tvornica zna bolje od nas 

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!